נאמן לעצמו ללא קבוצה: הסיבות לפיטורי עמיר תורג'מןעמיר תורג'מן היה חתום על השינוי באשדוד בעיקר בסיבוב השני. אלא שבדרך משהו קרה, המאמן הקשיב ליותר מידי רעשי רקע ופחות התייחס לעיקר. מערכת היחסים עם ג'קי בן זקן, אי ההסכמה לקבל את יוסי מזרחי יחד עם התוצאות האחרונות הובילו לפיטוריו שלושה מחזורים לסיום העונה

יש שיגידו שהכתובת הייתה על הקיר, שפיטוריו של עמיר תורג'מן היו דבר שכולם כבר הריחו. ויש כאלה שיטענו שרק אחרי ההפסד לרעננה ואיך שהקבוצה נראתה שיכנעה את  ג'קי בן זקן שצריך שינוי.

כמה שעות לאחר הפיטורים מסתבר שחרף מערכת יחסים סבירה בין השניים (בן זקן- תורג'מן), בן זקן לא רצה לפטר את תורג'מן וביקש זמן למחשבה, אחד מהרעיונות היה לצרף את יוסי מזרחי לצוות. לכך תורג'מן לא הסכים.

לאורך כל הדרך של תורג'מן באשדוד הוא שידר שמירה על העקרונות שלו והדרך שלו, דבר מבורך שבוודאי ייתן לו לא מעט נקודות זכות בתקשורת. מבחינת ת'כלס, לא בטוח שמדובר בדרך הנכונה.

הלך עם השחקנים שלו:

תורג'מן נתן קרדיט רב לשחקנים שהוא הביא מבית"ר תל אביב - החלוץ דור ז'אן והבלם שחר פיבן. הביקורת הייתה שדור ז'אן אשר כבש רק שער 1 והחמיץ ממצבים שחייבים להבקיע, הועדף על אור אימברום (שהגיע על תקן מושיע) ואפילו על פני אלקה המצוין. אגב אלקה שהוא בעל כישרון ויכולת אישית יוצאת דופן, התבקש ע"י תורג'מן לעבוד על הקו השמאלי במקום לשחרר אותו למישימות התקפיות שם הוא יודע לעשות מה שמעטים מהחלוצים בארץ יודעים.

גם פיבן קיבל עדיפות על פני הבלם הזר גנב, והיו שטענו שהחלטות אלו באים ממקום של אגו של מי שהביא אותם.

תורג'מן לא הסכים שמזרחי יגיע כאיש צוות בכיר ובעיקר לא הסכים שהמילה האחרונה תהיה של מזרחי, דווקא מערכת יחסים בין תורג'מן למזרחי היא טובה ויש כבוד הדדי והערכה, אבל תורג'מן כבר הראה שאצלו יש את האני מאמין שלו שלא תמיד מסתדר עם האג'נדה של אשדוד ובן זקן.

בן זקן לא התערב לתורג'מן שקיבל בינואר רכש שלא נהוג באשדוד גם של שלחקנים מושאלים ולא מעט, דבר שבאשדוד משתדלים לא לעשות, רק מראה כמה בן זקן הלך עם תורג'מן ורצה לתת לו את הכלים להצליח.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

ויש כאלה שבכלל טוענים שבן זקן כאיש עסקים ממולח כבר בישל את הדייסה, מעין להגיד לתורג'מן, "קיבלת כל מה שרצית, לא התערבתי לך, ביצעת החלטות בנושא משמעת ושחקנים שלא תמיד נראו לי ועדיין הקבוצה לא מצליחה להתרומם". כמובן מדובר רק בהשערה.

תורג'מן התעקש ללכת בדרך שלו, בלי עזרה ושינוי מבחוץ, והביע בפני בן זקן בשיחתם אמונה מלאה ביכולתו להוביל את הקבוצה לניצחון על הפועל אשקלון ביום ראשון, ובכך להשאיר את אשדוד בליגה.

הבוקר (ד') הגיע כבר תורג'מן לאימון הקבוצה בכדי להיפרד מהשחקנים, לתורג'מן יש הסכם באשדוד גם לעונה הבאה ועל פיו, אם יפוטר הוא יזכה לפיצוי של שישה חודשי שכר ובתנאי שלא ימצא קבוצה לאמן בפרק הזמן הזה.

תורג'מן אמר במהלך פרידתו מהמועדון:
"באמת מאכזב לסיים את העונה שלושה מחזורים לפני הסוף כשהמשימה שלשמה באתי עדיין לא הושלמה. אני בטוח שהייתי עומד במשימה בצורה הטובה ביותר.
חבל שזה לא קרה. מבחינתי הדרך היתה חשובה מאוד, והלכתי עם יושר מקצועי ודרך של מועדון, גם ברמה המשמעתית וגם ברמה המקצועית.
לפעמים זה הולך בקנה אחד עם הבעלים, ולפעמים לא. ובסופו של דבר המילה האחרונה היא של ג'קי במקרה הזה. יכול להיות שהוא יסכים, ויכול להיות שהוא פחות יסכים".

צילום: נעם מורנו, באדיבות אתר ONE

על בחירותיו באשדוד ובעיות המשמעת:
"הלכתי עם הדרך שלי כל הדרך, כי מבחינתי הדרך של המועדון הייתה חשובה מאוד והלכתי איתה ברמה המקצועית והמשמעתית.

דברים נעשו בצורה הכי ישרה ושקופה. לפעמים זה הולך בקנה אחד עם הבעלים ולפעמים לא וג'קי יכול להסכים או שפחות. הקבוצה הייתה מאורגנת ומסודרת, גם אם היו פה ושם ענייניים. הייתה דרך טובה וכבוד הדדי בין כולם".

על מבחן התוצאה: 
"התחלנו במינוס שבע מול אשקלון, הגעתי כשהקבוצה במצב מאוד לא קל. היינו במינוס ארבע מהקו האדום. הגעתי כדי שנעלה מעל לקו האדום וכמובן שנישאר בליגה.
אנחנו ארבע נקודות מעל הקו ונשארו שלושה משחקים, אז אני בטוח שהקבוצה תצליח לעמוד במשימה ותישאר, אפילו שיש משחק מפתח מול אשקלון ביום ראשון". 

השינויים בינואר: 
"העפלנו עד רבע גמר הגביע ועשינו תוצאות טובות בליגה, אבל אז, למרבה הצער, הרבה שחקנים נפצעו. שחקנים משמעותיים.

רק לפני שבועיים ניצחנו את מכבי חיפה, קבוצה עם כוכבים. אין ספק שבמשחק האחרון פישלנו, אבל יכול להיות שקיבלנו פיק ברכיים ואני סומך במאה אחוז על החבר'ה שיעשו את העבודה ביום ראשון".

על החלפתו במזרחי: 
"פיטורי מאמנים זה חלק מהמשחק. כל מאמן לוקח בחשבון שיכול להיות שהיום הוא יאמן ומחר לא. מה שחשוב הוא שכל אחד יילך בדרכו האמיתית ואני ישן בלילה כי עמדתי על שלי במטרה לקדם את מ.ס אשדוד כדי שתגיע לחוף מבטחים".

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

על שיחתו עם בן זקן: 
"זו הייתה שיחה טובה. הוא נתן לי לעבוד, היו התייעצויות לגיטימיות בין מאמן לבעלים, אבל בסופו של דבר ההחלטה הסופית תמיד הייתה שלי ואני שלם עם ההחלטות שלי.
חלק הצליחו יותר, חלק פחות, אבל אני רוצה לאחל למ.ס, לג'קי, לשחקנים, לצוות ולכולם שיישארו בליגה - זה הכי חשוב".

על הבאת יוסי מזרחי כמאמן מעליו: 
"אמרתי חד וחלק שאני מאמין בדרך האישית שלי. אני מכבד את יוסי ואוהב אותו, הוא קיבל אותי באהבה, אבל אני מאמין ביכולתי להוביל את הקבוצה.
היו מקרים שדיברתי איתו בטלפון והתייעצתי איתו, אבל זה בא לידי ביטוי כדבר נוסף ולא כמשהו חד וחלק. אני חושב שהדרך שלי היא הנכונה, שאני עושה את הדברים לבד".

ההזדמנות לאמן בליגת העל: 
"זו הייתה הזדמנות טובה. ניסיתי להביא את האני מאמין שלי למועדון, כולל בכל נושא המשמעת כי אני חושב שאנחנו מתעסקים בכדורגל, אבל יש ילדים ואנשים מסביב שרוצים לראות את הענף מעניין, טוב וכמובן נקי.

לכן במקרים חמורים נהגתי כך, כדי שילדי העתיד שלנו לא יעשו את אותן טעויות. הדרך והגישה לא פחות חשובה מהכדורגל. עתידי? אני אנוח עכשיו, אבל ברור שארצה להישאר בליגת העל. אני נפרד מג'קי ברוח טובה".

לאורך כל החודשים האחרונים לא נרשמה קרבה יתרה בין בן זקןו לתורג'מן גם אחרי שהראשון כבר השתחרר מהכלא.

בנוסף לכך, כבר אחרי ההדחה של מ. ס. אשדוד מגביע המדינה על ידי אותה הפועל רעננה שניצחה שלשום גם בליגה, שקל בן זקן לבצע שינוי בעמדת המאמן ולפטר את תורג'מן. עם תורג'מן יעזוב גם עוזרו ארז בלפר.

מזרחי חוזר לאמן את אשדוד פעם נוספת והוא יקווה להשאיר את הקבוצה בליגה ולחזור בעונה הבאה לניהול המקצועי של מחלקת הנוער. מזרחי יעביר כבר היום את האימון שהמטרה היא כמובן לנצח בראשון הקרוב את הפועל אשקלון.

תורג’מן בן ה-45 הגיע לאשדוד בחודש אוקטובר ונכנס היישר למלחמת הישרדות. כחצי שנה לאחר שמונה, אשדוד עדיין במצב רע בטבלה, כאשר היא מקדימה את הקו האדום רק בארבע נקודות בעודה בסכנת ירידה ממשית, עם 25 נקודות במקום ה-12 בליגת העל.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

יוסי מזרחי עצמו אמר לספורט 1 על המינוי:
"לא חשבתי לחזור לעמדת האימון ואתה גם יודע שסירבתי להצעה לאמן את הפועל תל אביב בתחילת העונה. אני עובד המועדון וג'קי בן זקן הוא בעיקר חבר - וכשהוא מבקש מתגייסים למשימה.

זה לא פשוט להגיע לארבעה אימונים לפני המשחק כשכמעט אין זמן לשום דבר מקצועי. אני מבטיח לעשות הכול כדי שאשדוד תמשיך להיות בליגת העל. אני לא מתכוון להביא עוזר מאמן חדש כי נותרו רק שלושה משחקים ובעבר לא היו לי הרבה עוזרים בפועל".

תורג'מן הוא המאמן השני המסיים את תפקידו העונה באשדוד, אחרי ראובן עטר, יוסי מזרחי יהיה המאמן השלישי העונה על הקווים באשדוד. רן בן שמעון סיים את תפקידו עוד בטרם החלה העונה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה