דרבי של עונה: הצד של האוהדיםרגע לפני הדרבי במוצ"ש (19:30, הי"א) בין האדומים לצהובים דיברנו עם שניים מהאוהדים היותר מוכרים של הקבוצות, רז בנימין שהוא אף דובר קבוצה, אך הפעם דיבר כאוהד. ומנגד, סער גינסבורסקי שתמיד אוהב למשוך אש

הדרבי במוצ"ש שייך בראש ובראשונה לאוהדי הקבוצות, אוהדי הכדורגל בעיר ואוהדי הספורט. הדרבי הזה חצה מזמן את גבולות העיר, אוהדים שמתראיינים לכל אמצעי תקשורת ואפילו המדיה הארצית עוסקת ולא מעט בדרבי שכאמור יתקיים בין שתי קבוצות בליגה ב', הליגה הרביעית בישראל.

"שדיברנו וחלמנו לפני כמה שנים על קבוצות האוהדים אני חושב שעל זה בדיוק דיברו, אבל אף אחד לא חשב שבאמת זה יהיה ככה", אומר סער גינסבורסקי אוהד עירוני.

כאמור, שוחחנו עם גינסבורסקי מהצד הצהוב, בנימין מהצד האדום, מתחילים.

צילום: עירוני אשדוד

רמת ההתרגשות?

בנימין: "למען האמת כבר משבוע שעבר אחרי משחק הבית האחרון הראש שלי רק במשחק. אני רק מגלגל בראש איך יתחיל המשחק איך יראה. ישן אם עין אחת פתוחה".

גינסבורסקי: "ברור שיש התרגשות, דרבי זה דרבי ובסיטואציה הנוכחית הוא גם חשוב מאד, כל האמוציות מסביב, השחקנים ומה שקורה, אין אוהד כדורגל שגל על הדרבי בעבר ולא מתרגש, אצלנו בבית כולם קיבלו צו שמונה להגיע, כבר בשישי בצהריים נתחיל בקבלת שבת עם האוהדים ובשבת בשעה 15:00 נתחיל בהליכה למגרש".

הרוב במגרש יהיה צהוב או אדום?

בנימין: "בגלל שזה משחק בית שלנו, כנראה שלנו, אבל זה פחות משנה זה יום חג לספורט ולכדורגל בעיר, זה היה חשוב לשני המחנות להצליח ואני חושב שתהיה אווירה מדהימה של צהוב ואדום".

גינסבורסקי: "אין ספק שהכדורגל והקהל ניצחו, אין בזה ספק בכלל, למי יש רוב? זה כבר פחות משנה, זה די שקול מה עוד שכל נושא הכרטיסים ולא כל כך ברור, אבל חגיגה זה אין ספק".

מי שחקן המפתח שלכם?

גינסבורסקי: "אני אפתיע אותך, בעיניי זה קודם כל טקלה אמסלש שהוא הפקטור החשוב בכדי לעצור את רביבו והקישור שלהם, גם לערן מלכין יש תפקיד חשוב, על הדשא אני חושב שנראה מלכין אחר".

בנימין: "שחקן המפתח שלי הוא ללא ספק בכלל נתן גנון שעבר איתנו כבר כמה משחקי דרבי ואני יודע כמה הוא מגיע נחוש ודרוך למשחק. משיחות איתו זה בכל הקריירה דלו זה המשחק הכי חשוב מבחינתו עד כה".

רז בנימין

מי השחקן שלדעתכם יפתיע?

בנימין: "גדיף ווארקט, הוא יכול להיות משמעותי מאד בסוג משחק כזה".

גינסבורסקי: "מלכין יכול להיות שחקן שיפתיע, גם החלוץ החדש יובל אלמקייס יכול לתרום ולהיות סוס שחור במשחק הזה".

איפה נקודות החוזקה שלכם?

גינסבורסקי: "אין בכלל שאלה, ההגנה, ההגנה שלא ספגה 13 משחקים, בטח אחרי שמאור זוהר הצטרף זה נראה אחרת, ההגנה שלנו ממש בריח ומנעול, קשה מאד להגיע למצבים נגדנו, אבל אני גם יודע שזה יהיה אחרת מול האדומים וברור שיש כאן שאלה אמיתית כמה ההגנה שלנו חזקה באמת, אני חושב שגם הקישור שלנו הוא קישור טוב שיכול לתת תחרות אמיתית".

בנימין: "מנק' מבט שלי אנחנו קבוצה התקפית מאוד. חושבים רק התקפה בין 6 ל-7 שחקנים ברחבה. ההתקפה שלנו זה החוזק שלנו. ברור גם שברגע שיש לך בקישור שחקנים כמו רביבו וצ'קול זה חלק חזק ביותר".

איפה נקודות החולשה?

בנימין: "קשה לי לראות נק' חלשות כי באמת יש לנו קבוצה טובה. אבל כמו שאמרתי לך אנחנו קבוצה התקפית מה שזה חושף לנו את החלק האחורי. אבל אין לי בעיה לספוג אחד ולהבקיע שלושה כמו כל קבוצה התקפית".

גינסבורסקי: "לא יודע אם נקודה חלשה, אבל בהחלט יהיה מעניין לראות את היכולת ההתקפית שלנו במשחק הזה, אנחנו גם קבוצה פחות מנוסה וחשוב לציין שהפסד שלנו בדרבי והפער עולה ל- 5 נק' מה שגם לא עוזר".

צילום: ארכיון

עד כמה באמת יש דם רע בין הקבוצות? בין הקהלים? אם יש בכלל?

גינסבורסקי: "לצערי יש, פחות בין הקהל והשחקנים יותר בין ההנהלות, אם כי רובם חברים ומכירים, ניסינו קצת בימים האחרונים להרגיע וליצור אווירה טובה, כי חשוב שכולם יבינו שהמיזם הזה קם בכדי לתת אלטרנטיבה למה שהיה או יותר נכון לא היה בעיר, חלק מהדם הרע זה קצת הצגה, חלק באמת, אבל לדעתי זה בשליטה".

בנימין: "אני חושב לצערי שיש גם רע. יש יריבות קיצונית זה כן. למרבית האוהדים יש חברים ומשפחה בכל צד ככה שמבחינתי זו רק יריבות ספורטיבית ולא מעבר, אבל לצערי יש כאלה שלוקחים את זה למקומות פחות טובים".

מי לדעתכם השחקן הכי מסוכן ביריבה?

גינסבורסקי: "ללא ספק דוד רביבו, בליגה הזאת הוא סופר סטאר וגם לדעתי אין ממש מה לעשות מולו אם הוא ביום טוב שלו, גם במשחק חלש הוא יכול להכריע את הדרבי בקלות. איתו ובלעדיו זו קבוצה שונה, אחרת".

בנימין: " להגיד לך את האמת אני לא חקרתי עליהם אבל ללא ספק ברוך דגו זה כוח".

רז בנימין, אדום בנשמה

מוכנים לנצח את הדרבי ולא לעלות ליגה?

בנימין: "אחרי מה שחווינו בעונה הראשונה בליגה ג'. כרגע הדרבי מעל להכול. ובעזרת השם גם נעלה ליגה".

גינסבורסקי: "קח את הדרבי תן לי לעלות ליגה מהמקום הראשון בסיום העונה, כל אוהד של עירוני לדעתי יגיד לך את זה, הדרבי הוא לא המטרה הוא האמצעי, אמצעי מתוק מאד, אבל המטרה היא עליית ליגה".

פנדל בדקה ה-90 מי בועט?

בנימין: "דוד רביבו"

גינסבורסקי: "אני חושב פליקר הוא ווינר וסקורר".

אתם מסתכלים?

גינסבורסקי: "באופן כללי אני לא מסתכל על פנדלים גם בדקה ה- 20, זה לא משנה לי, יותר מידי במתח".

בנימין: "מסתכל לשמיים ומתפלל. את הגול אני יראה בבית בתקציר".

ולסיום הימור תוצאה?

בנימין: "את זה אני משאיר לשחקנים מעדיף לא לדבר לפני. שיהיה בהצלחה לשחקנים סומך עליהם".

גינסבורסקי: "ננצח 2-0, או שאני אחגוג ברשתות החברתיות במוצ"ש או שיחגגו עליי".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה