מוצ"ש ב- 19:30 דרבי של עונה: הצד המקצועיאחרי כל האוהדים, הדיבורים והמתח על הדשא במוצ"ש (19:30) יעלו 22 שחקנים שירצו להוכיח שליגה ב' זה רק שם. בצד המקצועי מדובר בדרבי שיעלה הרבה שאלות שחלקן אולי יענו במוצ"ש. האם ההגנה של אשדוד תעבוד גם מול ההתקפה של האדומים? המאבק בקישור? השפעתו של דוד רביבו? ומי השחקנים החשובים בצד הצהוב. הצד המקצועי

אין ספק של הדשא בי"א במוצ"ש (19:30) יעלו שתי הקבוצות הכי טובות בליגה ב', לא בכדי המיקום של השתיים בצמרת, האדומים ראשונים, עירוני שנייה.

את השאלה מי הקבוצה היותר טובה, נקבל אולי במוצ"ש. אולי. ברמת הנקודות, האדומים מגיעים ביתרון של 2 נק' על עירוני בטבלה. ניצחון אדום ופער של חמש נקודות יהיה פער לא פשוט לסגירה מבחינת עירוני, גם כאשר דוד רביבו לתקופה לצורך צילומי גולסטאר.

ניצחון צהוב? עירוני תעפיל למקום הראשון על חשבונם של האדומים ותפתח פער נקודה בטבלה. מעבר למיקום בטבלה, יש בדרבי הזה הרבה יוקרה, כבוד, מאבק עם היריבה העירונית והרצון לנצח גם בכדי לעצור את היריבה שמנגד.

אין ספק שמתח, הקהל וגם האכסניה, לראשונה משחקות הקבוצות באצטדיון הי"א ולא בסינטטי, יכולה להיות לטובה או לרועץ. מצד אחד, הדשא המטופח יכול לעזור לשחקנים הטכניים ויש כאלה בשתי הקבוצות, גם הקהל והאווירה מוציאים לפעמיים דברים טובים משחקנים.

מצד שני, יכול להיות שנראה בסוף "שההר הוליד עכבר", וברור שהמשחק יכול ללכת גם לכיוון המאכזב.

צילום: מדיה האדומים

הקישור וההתקפה האדומים, ההגנה הצהובה

הדרבי יפגיש בין שני סגנונות שונים, מצד אחד, האדומים עם קישור מרשים והתקפה שלא מפסיקה להבקיע, מצד שני, עירוני מציגה הגנה של ספגה כבר 13 משחקים ברציפות, נתון מדהים גם במושגים של ליגה ב'.

אריאל טרבלסי, דוד רביבו, גדיף ווארקט, רחמים צ'קול וגם דניאל אטיאס שנמצא בכושר טוב לאחרונה יכולים לעשות הרבה בעיות להגנה הצהובה.

ההגנה של עירוני טרם פגשה התקפה וקישור באיכות של האדומים ויהיה מעניין לראות האם הרצף ההגנתי הצהוב הוא פונקציה של התקפות חלשות בליגה, או שגם מול ההתקפה הטובה בליגה הצהובים יפגינו את החוזקות ההגנתיות שלהם.

במשחקים האחרונים שרון מרציאנו מאמן עירוני מצוות את מאור זוהר כבלם, לעיתים אף כחלק משלישיית בלמים, עם רועי סבג ולירן קצב או שגיא כהן, ההצבה של זוהר כבלם מצד אחד מביאה הרבה שקט למרכז ההגנה הצהוב, אבל הוא יכול להיות חסר בקישור במאבקים הלא פשוטים שמצפים מול הקישור האדום.

בצד האדום, פיני עייש עשוי לצוות את רחמים צ'קול בקישור בכדי להוסיף לקישור מימד של פיזיות, כוח וניידות והרבה טכניקה, ואז במקרה הזה דוד רביבו ישחק כחלק מהשלישייה מקדימה, יחד עם ווארקט וטרבלסי.

חוליית הקישור הצהובה כוללת את טקלה אמסלש, ערן מלכין וכמובן ברוך דגו, שהשאלה תהיה הרכבתם של שהב פאשי או יגל בלאייש וכמובן מיקומו של מאור זוהר כבלם או קשר.

בהתקפה, אריאל טרבלסי אולי השחקן הכי מדובר לקראת הדרבי, מי שהיה סמל עירוני למשך שנתיים וקפטן צהוב חצה את הכביש ויעלה בהרכב האדומים כחלוץ המרכזי.

טרבלסי רושם עונה נהדרת עם 10 כיבושים בליגה ולהגנה של עירוני מצפה עבודה לא פשוטה מול חבר מוכר מהעבר.

צילום: מוטי קדוש, עירוני אשדוד

רק על הקווים

גם על הקווים נהיה עדים למאבק בין שניים מהמאמנים היותר טובים בליגה. פיני עייש מהצד האדום, קבלן עליות שרשם אחת כזאת לפני שנתיים עם עירוני ורשם אחת נוספת עם האדומים בעונה שעברה ויכול בהחלט לרשום עלייה נוספת גם העונה.

מרציאנו שחקן עבר בעירוני, מוכר בעיקר בליגות א' ו- ב' בשנים האחרונות, הוא הצטרף בעונה שעברה והיה קרוב לעשות את הבלתי ייאמן עם עלייה דרך הפלייאוף.

נדמה שגם מרציאנו וגם עייש ישמרו חלק מהקלפים וירצו לראות איך המשחק יתפתח, וינסו לעלות שחקנים מהספסל שיכולים לשנות את המשחק.

עייש בעיקר אוהב לעשות את זאת ולא מעט פעמיים הוא "מנבא" כיצד המשחק עתיד להתפתח ולשמור שחקנים על הספסל בכדי לנסות להפתיע.

מרציאנו נחשב כמאמן מאד הגנתי, מאד מבוקר שגם העונה מנחיל סגנון משחק די מבוקר וקצת שמרן בעירוני שגורר לא אחת ביקורות על הגישה והשיטה, אך כרגע עם התוצאות קצת קשה להתווכח.

הסגנון והגישה מנוגדים לדנא והזהות של עירוני "הישנה" זו שדגלה בכדורגל התקפי ושמח כמעט בכל מחיר ולא משנה באיזה ליגה שיחקה.

במשחקים האחרונים עירוני צירפה את יובל אלמקייס חלוץ שהגיע מליגה ג' וכבש שלושער במשחק האחרון, מאד יכול להיות שאלמקייס כזה יכול להיות ג'וקר, שמשנה משחק.

בצד האדום, דניאל אטיאס כזה, הוא אפילו לישי ביטון שקצת "נעלמים" לצד השמות היותר גדולים יכולים לעשות את ההבדל.

דוד רביבו מבשל את השני (צילום: מדיה האדומים)

הערך המוסף: דוד רביבו וברוך דגו

ללא ספק הדרבי הזה שייך לצמד הכוכבים הגדול משני הצדדים. ברוך דגו מהצד הצהוב ודוד רביבו בצד האדום.

לפחות לגבי רביבו זה נראה שמאז שהגיע הוא שובר שיויון בליגה הזאת ואיך אמר לי אחד מאוהדי עירוני, "איתו האדומים הם מעל הליגה, בלעדיו הוא מועמדים לעלייה".

מבחינה עובדתית לא בטוח שלעירוני יש פתרון מעשי לדוד רביבו, הניידות שלו, היכולת, שלא לדבר על הניסיון והטכניקה ובטח המצבים הנייחים לא בטוח שמישהו בצד הצהוב באמת יכול לעשות משהו מולו אם "נחה עליו הרוח".

בצד הצהוב, ברוך דגו הוא המנהיג, ההתקפות עוברות דרכו ויש לו את הפאסון והניסיון, גם במשחקים פחות טובים שלו הנוכחות שלו שווה הרבה יותר מעוד שער או בישול.

"זה יהיה הדרבי הראשון שלי באשדוד בעזרת ה’, עוד לא יצא לי", אמר רביבו לקראת המשחק. “אנחנו במקום הראשון בפער של שתי נקודות מהם, זה רק ספורט, אנחנו רוצים להמשיך במומנטום ולהתרחק מהם.

יש קבוצה מצוינת מנגד ואנחנו רוצים לנצח. זה מרגש מאוד ולא משנה מה עברת בכדורגל. בעיר יש היענות גדולה ומתעניינים בדרבי וזה יפה.

צילום: דוד בן שימול, ידיעות אחרונות

למרות היריבות, אני מקווה שכולם ייהנו. יש יריבות בין מחנות האוהדים, אבל בסוף המשחק כולם חברים. גם אוהדים של מ.ס אשדוד יגיעו.

זה משמח לראות אנשים שלא באו למגרשים כבר 20 שנה, חוזרים וגם הרבה ילדים. אני אשמח שבעתיד יאהבו ויכבדו את מ.ס אשדוד שזו הקבוצה הפייבוריטית בעיר שלנו. זו צריכה להיות הקבוצה הבכירה.

הימים שלפני הדרבי מזכירים לי את הדרבי התל-אביבי”, אמר דגו. "אמנם לא באותה עוצמה, אבל באווירה ובהתרגשות כן. זה משהו מטורף ואנחנו מדברים על ליגה ב’, מרגיש כמו ליגת העל.

אני נהנה ומתרגש מכל הדברים האלה. אחד הדברים שהיו יותר חשובים לי בהחלטה לרדת לליגה ב’ זה לשמור על האש שבתוכי וליהנות.

ידעתי שאם לא יהיה לי את זה, אני לא אחזיק מעמד בליגה הזאת. לשמחתי אני מרגיש טוב ומקבל הרבה חום ואהבה, אני גדלתי פה. אני נהנה להחזיר בחזרה לעיר וזה תענוג. הולך להיות דרבי חוויה. אני לא זכיתי לשחק דרבי כשחקן עירוני אשדוד.

הייתי בליגת האלופות, שיחקתי בדרבי של ת”א משני הצדדים, גם הדרבי של אשדוד מרגש וייכנס גם לקריירה שלי, וזו הזדמנות בשבילי כי אני עושה את באהבה גדולה.

נכון, זה דרבי עם הרבה רעש ורגש מסביב, אבל אני והמאמן מנסים להעביר שזה עוד משחק בסוף עם שלוש נקודות בלבד. בסופו של דבר זה משחק אחד וצריך להתקדם ממנו קדימה".

צילום: מדיה האדומים

שחקני המשנה: מלכין, פליקר ווארקט

את ההצגה מנהלים השחקנים המרכזיים וכמובן הקהל שנרגש. אך לצידם יכולים להכריע את הדרבי הזה לא מעט שחקני משנה.

במקרה של עירוני להגיד על מלכין יוסי פליקר שהם שחקני משנה זה מעט אבסורד, שכן בטח במקרה של פליקר הוא המוציא לפועל העיקרי של עירוני בהתקפה.

מלכין שופע כישרון אך נמצא בעונה בינונית מאד, עם לא מעט בעיות אישיות וקבוצתיות, בתקופה האחרונה הוא בכושר מעט יותר טוב ואין ספק שאם יש משחק להתעורר זה הדרבי.

בצד האדום, גדיף ווארקט לומד שמה שהלך בקלות בליגה ג' הולך קצת יותר קשה בליגה ב'. המספרים עדיין יפים אבל הוא ללא ספק הרבה פחות דומיננטי מבעונה שעברה, יכולת טובה שלו תשחרר הרבה לחץ מרביבו, צ'קול וטרבלסי ויכולה להיות שווה ניצחון אדום במוצ"ש.

צילום: מוטי קדוש, עירוני אשדוד

טירוף הכרטיסים: מעל 3000 כבר נמכרו, הצפייה היא ל- 5000 אוהדים

את הטירוף בעיר לא ניתן היה להסביר בימים האחרונים, ניתן להבין שזו אווירה של דרבי. צפי הקהל למשחק הוא כ- 5000 אוהדים באצטדיון הי”א. להזכירכם, זהו משחק בליגה הרביעית בישראל.

למכירה מוקדמת טרם המשחק הוצאו 6000 כרטיסים למכירה, כמות שמראש היה קשה להאמין שתימכר במלואה.

אם כי נכון לחמישי בערב נמכרו כ- 3000 כרטיסים שהחלוקה כמעט זהה לשני המחנות, עם נטייה קלה לצד האדום.

בנוסף, במחצית המשחק ייערך טקס מרשים לשתי אגדות של הקבוצה כאשר גם חיים רביבו וגם אלון חזן, אשר גדלו בקבוצה האדומה, יזכו לכבוד מהקהל, אדם נוסף שיקבל כבוד הוא משה גלינה ז”ל.

גלינה היה שחקן הקבוצה האדומה, ולאחר מכן אף הפך ליו”ר הקבוצה אך נפטר בגיל 69 לאחר שסבל ממחלה קשה. בנוסף לכך, אורח  נוסף יהיה ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי שיגיע לצפות בדרבי המותח.

אוהדי עירוני יישבו ביציע הצפוני. אוהדי האדומים ביתר היציעים. מחיר בוגר/ת: 30 ₪, ילדים מגיל 10/נוער/חייל: 10 ₪.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה