ראש בראש - נועם פרקש מהפועל מול טל אספורמס מעירוניהתכונה באשדוד לקראת הדרבי הגדול שייערך בשבוע הבא בין הפועל אדומים אשדוד לבין עירוני אשדוד עולה מדרגה. 6,000 כרטיסים הוצאו למכירה, מאות כרטיסים כבר נמכרו, ובשתי הקבוצות מבינים שניצחון בדרבי עשוי לקבוע כבר כעת את העולה לליגה א' בסיום העונה. שני הקודקודים, נועם פרקש מהפועל וטל אספורמס מעירוני, מבטיחים שהיריבות הקשה ביניהם תישאר רק על הדשא. הדרבי, המשחק המקדים

צילום אבי רוקח

שבוע לפני הדרבי הגדול בין הפועל אדומים אשדוד לעירוני אשדוד, ונדמה שהסקרנות וההתעניינות לקראת המפגש בצמרת ליגה ב' הולכות לשבור את כל השיאים.

בתפריט - שבוע לפני המשחק, שיתקיים במוצ"ש הבא, 6,000 כרטיסים הוצאו למכירה, 700 כרטיסים כבר נמכרו במכירה מוקדמת, חמישה מוקדי מכירה פזורים בכל רחבי העיר, לא כולל נמל אשדוד, אגן כימיקלים, עיריית אשדוד, חברת חשמל, אלתא ושלטי חוצות שקוראים לאוהדים להגיע למשחק.

בדרבי הראשון לפני שנתיים בליגה ג' הגיעו ארבעת אלפים צופים, שלושת אלפים צופים במשחק השני, והצפי כעת הוא למספר גדול יותר. זה בא לידי ביטוי בהתרגשות אדירה אצל האוהדים, הדרישה לכרטיסים ושיגעון ששוטף את רשת הפייסבוק.

הפועל אדומים אשדוד נמצאת כרגע במקום הראשון עם 35 נקודות, עירוני אשדוד דולקת אחריה עם 33 נקודות. במחזור הקרוב צבירת הנקודות של השתיים אמורה להימשך - אדומים אשדוד תצא למשחק חוץ מול מכבי באר שבע ועירוני תארח את מ.ס באר שבע. גם אם יהיה קלקול באחד המשחקים או בשניהם, הדרבי עדיין יהיה בין שתי הראשונות בליגה.

לקראת הדרבי, שיסגור את הסיבוב הראשון, הפגשנו את שני האנשים שעומדים בראש כל קבוצה - נועם פרקש בצד של הפועל אדומים אשדוד וטל אספורמס בצד של עירוני אשדוד. זו הייתה ההזדמנות לדבר איתם על נושאים נוספים ברומו של כדורגל באשדוד - העתיד של כל אחת מהקבוצות, היריבות, השאיפות לעתיד, פיני עייש שהיה פה וערק לשם, מגרש הסינתטיקו ועוד.

מה שלא יהיה הפועל אדומים אשדוד ועירוני אשדוד ימשיכו לרוץ ראש בראש בפסגת הליגה, ואז יש מצב שהמשחק האחרון של העונה יקבע את העולה לליגה א' ואת השנייה שתלך למשחקי המבחן. לא קשה לתאר מה צפוי במקרה כזה. 

"האוהדים מבקשים שננצח את הדרבי"

רגע לפני השיחה המשותפת עם השניים סיפר פרקש שלשתי הקבוצות היה באותו היום מיזם משותף בעניין חג החנוכה עם בתי הספר לכדורגל של שתי הקבוצות. "היריבות שלנו היא רק על המגרש והיא יריבות ספורטיבית בלבד, מעבר לזה אני לא רואה שום פסול בשיתופי פעולה בנושאים שונים עם עירוני אשדוד", אמר פרקש, ואספורמס מגבה: "אני מסכים עם נועם שכל עוד היריבות נשארת ספורטיבית אין לנו בעיה לחבור איתם למיזמים כאלו וגם למיזמים משותפים אחרים כשהאינטרסים של שנינו משותפים". 

נועם: "היריבות בינינו היא בעיקר ספורטיבית ולא להזיז אותה למישור אחר אולי, זה בטח מה שאנחנו לא רוצים".

טל: "אולי הקהל יותר חם ונסער, אנחנו חייבים לשמור על פרופורציות וכמו שנועם אמר להשאיר את היריבות רק על המגרש".

אתם כבר מתרגשים לקראת המשחק?

"מאוד. נשאר שבוע ויותר ואצלנו כולם מדברים על המשחק הזה. נכון שיש עוד משחק חשוב ביום שישי הקרוב אבל אי אפשר להתעלם מכל הדיבורים והתעניינות מסביב. הניצחונות בליגה יפים אבל כל האוהדים מבקשים ממנו לנצח את הדרבי".

טל: "אנחנו מרגישים היטב את הדרבי וזה קורה בעיקר אצל האוהדים, להם הניצחון הוא הכי חשוב. היינו לפני שבועיים בשדרות וכבר שם אמרו לנו אוהדים שיגיעו לדרבי. כל משחק שאנחנו משחקים הדרבי עולה ברקע".

נועם: "רצינו להזמין 5,000 כרטיסים אבל הדרישה של המשטרה הייתה להזמין 6,000 כרטיסים כי הם מעריכים שיגיעו יותר. יהיו לנו חמישה מוקדי מכירה בעיר, בכמה וכמה מקומות עבודה יימכרו גם כרטיסים, וזה קורה כמעט שבועיים לפני המשחק. דבר כזה לא היה. מכרנו כבר 700 כרטיסים במכירה ראשונית והביקוש לכרטיסים והזמנות מטורף, אני מקבל בקשות לכרטיסים גם מאנשים מחוץ לאשדוד. כולם רוצים להיות בדרבי, זה כולל את ראש העיר שהוזמן וכבר אישר את הגעתו. יורם אסרף, מנהל הרשות, יצא גבר והוא החליט לפרסם שלטי חוצות ברחבי העיר, אתה רואה שכולם נרתמים ועוזרים כי מבינים את החשיבות. הקלאסיקו בספרד זה בשבוע הקרוב ובשבוע הבא יהיה הקלאסיקו של ליגה ב' באשדוד".

כמה כרטיסים אתה מצפה למכור?

נועם: "אם נמכור פחות מ־3,500 כרטיסים אני מאוד אתאכזב".

אתם חושבים שניצחון בדרבי יכריע את המאבק על העלייה?

טל: "אני חושב שאחרי המשחק הזה נגיע לאמצע העונה, הדרך עוד ארוכה לסוף העונה ויכולים להיות מכשולים גם לנו וגם להם. אין ספק שהקבוצה שתנצח תקבל מומנטום גדול לקראת ההמשך. הסיבוב השני יהיה יותר קשה, שתי הקבוצות יצברו פחות נקודות מהסיבוב הראשון ומי שיהיה לו יותר אורך רוח יעלה ליגה".

נועם: "אם ננצח בדרבי נוכל ליצור פער נאה, אבל זה עדיין לא יגמור את הסיפור כולו. גם אני חושב שנצבור פחות נקודות בסיבוב השני כי קצב צבירת הנקודות בסיבוב הראשון היה חריג".

נועם, בשבילכם ניצחון בדרבי הקרוב היה נקמה על שלושת ההפסדים מלפני שנתיים?

נועם: "האמת היא שכן. אנחנו בהחלט רוצים להחזיר את הכבוד שאיבדנו אחרי שהפסדנו שלוש פעמים בדרבי. יש פה הרבה מעבר למפגש בין מקום ראשון למקום שני, תהיה פה גם פיקנטיות, שחקנים ישחקו מול האקסית, היריבויות בין הקהל ועוד".

טל: "לדעתי המשחק הזה ייתן יתרון מורלי ופוש לקראת הסיבוב השני. היינו בצד המנצח בשלושת הדרבים הקודמים ולא צריך לשכוח שיש יותר שחקנים באדומים ששיחקו אצלנו שיש להם על מה לשחק. אני מאמין שיהיה הרבה עניין בגלל ברוך דגו בצד אחד, דוד רביבו ורחמים צ'קול בצד שני, אלו שחקנים שחוו דברים".

כל אחד מכם מעדיף לעלות ליגה ושהקבוצה השנייה תישאר או גם תעלה?

טל: "אנחנו כבר היינו במשחקי המבחן בעונה שעברה, אני מאחל להם שיגיעו לשם השנה. אני מאחל ששתי הקבוצות יעלו ליגה כי משחק דרבי זה רבע מתקציב של קבוצה".

האוהדים לא יסכימו.

טל: "ברור שאם תשאל אותי כאוהד אגיד לך שמצידי שהפועל אשדוד תהיה בליגה ג', אבל באופן שפוי ולמען הספורט בעיר חשוב ששתי הקבוצות יצליחו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה