עזבו יופי, תביאו קשיחות: האם מ.ס אשדוד שינתה זהות?המשחק אמש (ש') מול מכבי ת"א (1-1) יכול אולי לסמן את הזהות החדשה של מ.ס אשדוד. לפחות עד החיזוק שיבוא בינואר, הקבוצה תבסס על משמעת טקטית, המון רצון, לחימה והקרבה. וקצת הברקות בהתקפה. ומי השחקן הכי חשוב והמפתיע במערך של תורג'מן

מ.ס אשדוד יצאה אמש (ש') עם נקודה מנתניה במשחק מול מכבי ת"א. נקודה חשובה, יקרה בניגוד לתחזיות, ובטח בהתחשב בצורה שבה הגיעה למשחק (ללא גנב וברדע) ועם הפסד ביתי להפועל רעננה.

אבל אשדוד השיגה נקודה שאמנם בדירוג בטבלה לא ממש קידמה אותה, אבל הפיחה המון רוח ואמונה מחדש בקבוצה והשחקנים.

אשדוד השיגה נקודה, קודם כל בגלל שהגיעה מוכנה, ידעה איך היא רוצה לשחק ובעיקר ידעה איך מכבי ת"א תשחק. ביום שאחרי כל הכותרות ילכו ליכולת החלשה של מכבי ת"א, אבל כאשר אשדוד מפסידה ואנחנו קוטלים אותה, לא מדברים על חוזק היריבה מנגד, לכן, הקרדיט הפעם הולך לאשדוד על מלא, ללא אף מילה על מכבי ת"א.

עמיר תורג'מן מאז שהגיע לקבוצה מנסה להנחיל איזו שיטת משחק התקפית, של הנעת כדור ומערך של 4-3-3 או 4-5-1, פתוח יותר בהתקפה, נסוג יותר בהגנה.

לעיתים (בני יהודה, ב"ש מחצית ראשונה, אשקלון מחצית ראשונה) זה הולך יותר טוב ולעיתים זה נראה פחות טוב (עכו, רעננה, ב"ש מחצית שנייה, אשקלון מחצית השנייה).

לאשדוד יש שחקנים שיודעים להניע כדור כמו מונד, קינדה, בקל, ביטון. הבעיה מתחילה למעלה, שם שחקני ההתקפה של אשדוד מתאימים יותר למשחק של שטחים, פיזיות ופחות על הנעת כדור ומשחק בשטח קטן.

אלקה, קורדריו, מושל ודין דוד, הם כולם שחקנים שאוהבים לקבל כדור לשטח ולנסות לללכת קדימה. לכן לא אחת המלצנו לעמיר תורג'מן לצוות את גדי קינדה כאחד משחקני ההתקפה או את דן ביטון ואז למעשה לקבל קישור מעט יותר "פתוח" וטכני והתקפה יותר מהירה.

צילום: ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

אתמול (ש') מול מכבי קינדה שיחקה כאח משלושת שחקני ההתקפה לצד אלקה ומאוריציו, והצליח לעשות כמה מהלכים שיכלו להיגמר בשער.

דומה שעמיר תורג'מן מצא את המערך הנכון עבורו מהקישור וההתקפה, כאשר מונד, יעקוקוביץ' באמצע אחראים על הריסת ההתקפות, העמידה הטקטית והאחריות, קינדה וביטון אחראים יותר לברק ולצד הטכני שאמור ליצור הזדמנויות.

ביטון שיחק כקרש בצד שמאל באמצע, קינדה שיחק באמצע עם תזוזה לשני הצדדים והחלפת מקומות בעיקר עם מאוריציו. בהגנה קינדה יורד למרכז המגרש ולמעשה עוזר ליעוקובביץ' ומונד במרכז. לקינדה אין בעיה לעשות את התפקיד הכפול, שכן הוא נייד, בעל כושר גופני ומאד מחויב.

לעיתים הוא קצת "מתבלגן" במשחק ובורח אבל בסך הכל נראה שנוח לו עם התפקיד הזה, יכול להיות שאולי מקהה אותו מעט בהתקפה, אבל לקינדה אין תחליף באשדוד וראינו את הקבוצה בלעדיו (מול רעננה) ואיתו (מול מכבי).

ועדיין, עמיר תורג'מן צריך לחשוב דרך לשלב את קינדה בחלק העליון של המגרש ולשחרר אותו מעט ממשימות הגנה, הבעיה שזה מצריך כנראה את הוצאתו של דן ביטון מההרכב והכנסתו של רועי בקל. דלימה.

בגישה החדשה של אשדוד ובמערך של תורג'מן בולט שחקן אחד שממש עלה מן האוב. מאוריציו קורדריו קוראים לו. שלושה שערים יש לו בעידן תורג'מן ונראה שהוא ממש פורח תחת המאמן החדש.

צילום: ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

לחשוב איפה מאוריציו בתקופת עטר ואיפה הוא היום, הבדל של שמיים וארץ. וזה לא רק השער שלו מאתמול (ש') שבואו נודה על האמת היה די פוקס גדול, שכמובן נחשב. זו בעיקר המחויבות, הפיזיות, הרצון לזכות בכדורים, לחימה, כל הדברים שלאשדוד היה אתמול בשפע.

נכון שמאוריציו טועה הרבה פעמים בקבלת ההחלטות, במסירה האחרונה, אבל נראה שמהחלוץ הכבוי שהיה באשדוד לפני חודש וחצי יש לפצע חלוץ אחר, מחויב ורוצה ואם הוא מצליח להבקיע בכלל מדובר בחגיגה.

אז האם עכשיו ועתה נראה מאשדוד את סגנון המשחק הזה? מתבצר, הגנתי, טקטי ומאד מחויב, מאד יכול להיות, בטח בהתחשב בזה שבשבוע הבא תגיע לאשדוד עוד קבוצת צמרת בדמותה של הפועל חיפה.

גם תורג'מן יודע שאשדוד תהיה חייבת שיפור התקפי, תוספת של שחקן, תוספת של שערים, כי יהיה קשה מאד לאשדוד להישאר בליגה ללא שערים מה עוד שההגנה שלה לא מזכירה את ההגנה של העונה שעברה וגם יואב ג'רפי טרם הראה שהוא ג'רפי של העונה שעברה.

באשדוד תוחלים את התקוות לשיפור ההתקפה בחזרתם של שחקני ההגנה. "ברגע שיהיה לנו את ההגנה הרגילה שלנו עם גנב וברדע, אז ברוסיץ' יזוז לעמדת המגן השמאלי ותהיה לנו אופציה של התקפה משם, גם יצחק אספה הוכיח שוב אתמול שהוא בהחלט ראוי להיאבק על המקום בהרכב כמגן ימני.

צילום: ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

ואחרי הכל צריך לזכור, אשדוד הגיעה למשחק מול מכבי בחוץ כאשר היא אחרי שני הפסדים לעכו ורעננה והרבה לחץ מחשש מתבוסה. הנקודה הזאת גם עם משאירה את הקבוצה מתחת לקו האדום מהווה סוג של משב רוח מעט אחר לשבוע הקרוב, את המפגש עם קלינגר. 

"המטרה שלי היא שכולם יהיו מחויבים, לא לפרקים אלא לכל המשחק", אמר עמיר תורג'מן לאחר המשחק, "אני גאה בבחורים על ההשקעה והאופי כי זה מה שהיה חסר לנו.

היינו עם כמה פציעות וחוסרים, אבל בהחלט יש פה חומר שאפשר להתקדם איתו. אילו היינו מאמינים יותר היינו יכולים לנצח, אבל לפני המשחק בוודאי שהיינו קונים פה תיקו". 

על ההתייצבות של הקבוצה גם במחצית השנייה אמר המאמן: "במשחקים הקודמים הייתה ירידה בחצי השני והיום נראינו טוב גם במחצית השנייה. אני מאמין בתהליכים ובדרך, זה לא קורה ביום אחד אבל אני בטוח שבסוף נהיה קבוצה מנצחת ותחרותית מאוד". 

צילום: ראדר ג'אברה, באדיבות אתר ONE

בשונה מתחילת העונה, בהם נראו חניכיו של עמיר תורג׳מן לפרקים מותשים במהלך המחצית השנייה, אמש נדמה כי בקבוצה הצליחו להתגבר על הבעיה. ״אחד הדברים הכי חשובים זה לגעת בבעיה ולהתמודד מולה, לא להעלים אותה״, אמר תורג׳מן, ״הייתה בעיה בחצי השני ואני חושב שהראינו שתיקנו אותה ועלינו לחצי שני מצוין עם אופי.

זה לא אומר שזה נגמר יש לנו עוד דרך ארוכה אבל אני מאמין בתהליכים ובדרך ובלשקף לשחקנים ולנו את הבעיה ומפה לנסות לתור אותה זה לא ביום אחד אבל אני בטוח שבסופו של תהליך אנחנו נהיה קבוצה מנצחת, קבוצה תחרותית מאוד עם יכולות טובות שלכל קבוצה יהיה קשה מולנו אבל הדרך עוד ארוכה״.

על הכרטיס האדום שספג הבלם הצעיר בן אל אדרי, שנכנס במקומו של ויקטור גנב המוצהב, אמר המאמן: "אני מאמין בשחקנים הצעירים, גם אם אני לא חושב שצריך לזרוק אותם ישר למים הקרים אלא בתהליך ובדרך.

בן אל עבד קשה ועשה דברים יפים. צריך לזכור שבמשחק מול מכבי אנחנו מתגוננים יותר וצפופים יותר, אני רוצה לראות משחקים שבהם אנחנו יוצאים יותר קדימה״.

השוער יואב ג'רפי, שחזר לעמוד בין הקורות של הקבוצה בשבוע שעבר ומשרה ביטחון על חבריו להגנה, לא הסתיר את אכזבתו מהשער שספג: "ציפיתי מעצמי לקחת את הכדור של בלקמן, בפעם הבאה זה לא יקרה. כולנו נתנו 200 אחוז ושיחקנו אגרסיבי. יכולנו להוציא פה יותר אבל תיקו פה בחוץ זו גם תוצאה טובה". 

הבלם הצעיר בן אל אדרי, שקיבל את חולצת ההרכב בעקבות היעדרותו של הבלם ויקטור גנב והורחק בצהוב שני, ייעדר כמובן מהמפגש מול הפועל חיפה, בעוד גנב עצמו סיים לרצות את העונש ההשעייה וישוב לסגל.

כמו כן, הקשר הברזילאי סידני דה פרייטאס עבר בבקרה התקציבית והוא צפוי להיכלל בסגל של הקבוצה לקראת המשחק הבא שינעל את הסיבוב הראשון.

בנוסף, צמד הפצועים טום בן זקן וניר ברדע שבו לאימונים לקראת סוף השבוע שעבר, אך לא היו בסגל למשחק בכדי לא לסכנם ואף הם צפויים לשוב לסגל בשבוע הבא.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה