ראשון (19:00): מ.ס אשדוד חוזרת מהפגרה למשחק מול הפועל רעננהאחרי פגרה בת שלושה שבועות, גם מ.ס אשדוד חוזרת למעגל המשחקים. הקבוצה של עמיר תורג'מן תפגוש במשחק ביתי את הפועל רעננה (א', 19:00, הי"א). יואב ג'רפי יחזור להרכב וכמוהו גם בלסינג אלקה. יצחק אספה הצעיר בתמונת ההרכב לעמדת המגן הימני במקומו של בן זקן הפצוע

אחרי פגרה בת שלושה שבועות, מ.ס אשדוד תחזור למשחקי ליגת העל במשחק חשוב מאד מול יריבה לתחתית, הפועל רעננה.

באשדוד מקווים שהפגרה והמנוחה יחד עם החזרה הביתה תיתן לקבוצה התחלה חדשה. רעננה נמצאת מתחת לאשדוד בטבלה, אך באשדוד יודעים שניצחון שלהם הערב (א', 19:00, הי"א) והם חולפים על פני הפועל עכו שהפסידה אמש (ש') למכבי פ"ת וגם בורחים מרעננה.

באשדוד ניצלו את פהגרה בכדי לעבוד את הקבוצה החדשה ברשות עמיר תורג'מן, השיטה, המערך, הסגנון. הקבוצה קיימה בחלק מימי הפגרה מחנה אימונים בקיסריה ובמהלך הפגרה שיחקה שני משחקי אימון מול מכבי פ"ת ועירוני נשר.

בשישי ערכה הקבוצה את האימון המסכם ובקבוצה מודעים היטב לחשיבות המשחק והמיקום של שתי הקבוצות בטבלה. 

ברמת ההרכב והסגל, עמיר תורג'מן יחסר את ניר ברדע, חן עזריאל וטום בן זקן הפצועים והחיסור המשמעותי, גדי קינדה המוצהב.

צילום: מ.ס אשדוד

מי שאמור לחזור להרכב לראשונה העונה, הוא השוער יואב ג'רפי שהחלים מהשבר בידו ושיחק בשני משחקי האימון של הקבוצה בפגרה. כמו כן, גם בלסינג אלקה שהודח מההרכב מול הפועל עכו עשוי לחזור להרכב ולהתקפה.

יצחק אספה הצעיר מתמודד יחד עם בנצי מושל על עמדת המגן הימני במקומו של טום בן זקן הפצוע. דן ביטון אמור לפתוח באגף כאשר באשדוד משוכנעים שהמפתח מחר לניצחון בבית בקרב התחתית הוא אצל שלישיית הקישור.

באשדוד מודעים למספרים שאומרים שהקבוצה טרם רשמה ולו ניצחון אחד על הקבוצה מהשרון במפגשים ביניהן בליגת העל, אך לא מתייחסים אליהם יתר על המידה. 

עמיר תורג'מן דיבר לקראת רעננה ואמר: "אני שמח שיואב חוזר לשער ואני מודה לירדן קרישטול שמילא את מקומו בצורה טובה מאוד. יש לנו היום שני שוערים טובים וזה מאוד חשוב".  

תורג'מן אמר לשחקנים: "את המשחק האחרון הפסדנו בגלל קישור נרפה. הפסדנו להפועל עכו בכל הקרבות הפיזיים בהתחלה, והם השתלטו מהר מאוד על המשחק וידעו לקחת את שלוש הנקודות".

מאמן הקבוצה עמיר תורג'מן התייחס למשחק עם רעננה ואמר: "אני חושב שמה שעשינו מול עכו זה לא מספיק ולכן אנו צריכים להגיע עוד יותר מוכנים בהרבה מאוד תחומים ואספקטים, אני מקווה שנעשה את זה.

זה משחק חשוב מאוד אבל מבחינתי זה עוד משחק בדרך להצליח עם הקבוצה. לא מאמין במחסומים פסיכולוגיים, לא מאמין בדברים שהיו בעבר וגם סטטיסטיקה נועדה להישבר. הייתי פה המון שנים, מליגה ב’ ועד ליגת על, שברנו הרבה מחסומים והרבה דברים בדרך".

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

על המחנה אימון הקצר שעברה קבוצתו בפגרה: "היה טוב לראות ולהכיר את הקבוצה, ככל שעוברים הימים אנחנו מכירים יותר טוב. זה לא רק המחנה, זה כל השלושה שבועות האלה שהתקדמנו מאוד, אבל בסופו של דבר צריך להראות את זה במשחקים כמובן.

זה לא שלושה שבועות קשים, זה שלושה שבועות של עבודה, שאנחנו רוצים להוציא מהם את המקסימום. מצד אחד נתנו לשחקנים קצת חופש לנשום אוויר, אך מצד שני עבדנו קשה. לגבי צירוף של שחקנים, אנחנו תמיד מנסים למצוא אפשרות לצרף שחקנים, מכיוון שהסגל שלנו מאוד דליל, גם בגלל פציעות וגם בגלל שהוא קצר יחסית”.

המספרים מספרים

* מ.ס. אשדוד מעולם לא ניצחה את הפועל רעננה. הקבוצות נפגשו 11 פעמים, רק בליגת העל, והמאזן עומד על שישה ניצחונות של רעננה וחמש תוצאות תיקו.

* זהו מפגש בין שתי קבוצות הבית הגרועות בליגה (נקודה לכל אחת) ושתי ההתקפות החלשות ביותר (שישה שערי זכות בלבד).

* מ.ס. אשדוד ניצחה רק אחד מ-13 משחקי הבית האחרונים שלה בליגה (0:2 על הפועל תל אביב בעונה שעברה).

*מ.ס אשדוד והפועל רעננה כבשו את כמות שערי הזכות הנמוכה בליגה עד כה העונה (ארבעה כיבושים לכל אחת). קבוצתו של אמיר תורג'מן כבשה רק שני שערים במהלך המחציות השניות (הכמות הקטנה ביותר), כאשר היא היחידה בליגה שטרם כבשה העונה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק.

*מנגד, הפועל רעננה היא הקבוצה היחידה בליגה שטרם מצאה את הרשת במהלך 45 הדקות הראשונות של המשחק.

*שתי הקבוצות ספגו עד כה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר במהלך המחציות השניות (14 ספיגות לכל אחת).

*הפועל רעננה ספגה העונה את כמות השערים הגבוהה ביותר מחוץ לרחבת ה- 16 שלה (5).

*הפועל רעננה מחזיקה בכדור 1.6 שניות בממוצע לפני כיבוש שער (הממוצע הנמוך בליגה בהפרש של 3.5 שניות).

*מ.ס אשדוד מחזיקה בכדור 114 פעמים בממוצע למשחק. ב- 10% מהמקרים היא מצליחה להיכנס איתו לתוך רחבת ה- 16 של היריבה (אחוז ההצלחה הנמוך ביותר בליגה).

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

*הפועל רעננה היא הקבוצה שאיבדה את כמות הכדורים הגבוהה ביותר בממוצע למשחק העונה (68). ככה זה כשיש לך שני שחקנים בחמישייה הפותחת של פרמטר איבודי הכדור.


בצד של רעננה, ממשיכים להתכונן לקרב התחתית החשוב מול אשדוד. גם ברעננה מבינים כמו באשדוד את חשיבות המשחק.

הקבוצה טרם קיבלה תשובה מנשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל אמנון סטרשנוב וכשהיא לא יכולה, לפחות לרגע זה לכלול בסגל את שני שחקני הרכש הזרים עמנואל מאיוקה ונמניה ניקוליץ’.

מאחר וסטרשנוב טרם השיב לבקשתה של הקבוצה לאשר את העברתו של סידני דה פרייטאס הברזילאי למ.ס. אשדוד, רעננה לא יכולה לרשום את מאיוקה וניקוליץ’ עד לפתיחתו של חלון ההעברות בחודש ינואר הקרוב.

מי שכן עברו רישום והצטרפו לקבוצה הם המגן הימני גיא ליפקה והחלוץ/כנף תומר סוויסה, שעל החתמתו פורסם לראשונה בערוץ הספורט. 

בגזרת הפצועים- עידו לוי צפוי להיעדר חודש נוסף בשל טיפולים בברכו, ורועי שוקרני סובל ממתיחה בשריר התאומים וכשירותו למשחק בספק ותוחלט סמוך להתמודדות. 

המאמן מנחם קורצקי אמר לקראת המשחק: "בשבועיים של הפגרה התאמנו כמו שצריך - עבדנו על פרמטרים שהיו חסרים לנו כדי להשיג את התוצאות, אני מקווה מאוד שנעשה את זה במשחק. צירפנו כמה שחקנים חדשים שאמנם עדיין לא בכושר אבל השתדלנו שיהיו כשירים למשחק, אנחנו מאמינים בשחקנים שהבאנו ובטוחים שיעזרו לנו בהמשך הדרך.

מצפה לנו משחק קשה וחשוב מול אשדוד שנמצאת פחות או יותר במצב שלנו, גם להם הייתה פתיחת עונה לא טובה, אבל הם קבוצה טובה. אנחנו מכירים את היכולות שלהם, התכוננו כמו שצריך ליתרונות שיש להם בחלק הקדמי ואני מקווה שניישם את זה במשחק".

צילום: עמית מצפה, באדיבות אתר ONE

הרכב משוער אשדוד: יואב ג'ראפי, יצחק אספה, ויקטור גנב, קרלו ברוצ'יץ', אביב סולמון, תום מונד, רועי בקל, יובל יעקובוביץ', דן ביטון, מאוריסיו קרודיירו ובלסינג אלקה.

הרכב משוער רעננה: תומאש קושיצקי, עדי נמני, מוחמד עלי קמארה ובן והבה, עמנואל אמבולה, בן בנימין, שניר שוקר, נמניה ניקוליץ' (במידה והערעור יתקבל), מוחמד שכר, שמעון אבוחצירא, ג'ורדן פושה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה