איגוד המאמנים בודק את פרשת צ'קול בהפועל אדומים אשדודאיגוד המאמנים בודק את פרשת צ'קול כמאמן הנוער של הפועל אדומים אשדוד. צ'קול הוא המאמן הרשמי של קבוצת הנוער על פי המועדון, אלא שבטפסי המשחק נרשמו מאמנים אחרים, כמו חנן פדידה שכלל לא ידע שנרשם ומאמן הקבוצה הבוגרת פיני עייש. עכשיו איגוד המאמנים חוקר את המקרה ועשוי להעמיד את הקבוצה לדין. תגובת הפועל אדומים אשדוד: "נוהגים תמיד בצורה הגונה וישרה בהתאם לערכי המועדון"

סוגיית רחמים צ'קול כמאמן קבוצת הנוער של הפועל אדומים אשדוד מגיעה לבדיקה של איגוד המאמנים. כזכור, צ'קול הוכרז על פי הודעת הקבוצה הבוגרת כמאמן קבוצת הנוער ואף עומד על הקווים במשחקים. 

בפועל, נרשמו בטופס המשחק מאמנים אחרים כגון, פיני עייש מאמן הקבוצה הבוגרת וחנן פדידה שכלל לא ידע שהשתמשו בשמו ובתעודת המאמן שלו.

איגוד המאמנים שלח ביום שלישי מכתב לתובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, בבקשה להעמיד את הקבוצה ואת צ'קול לדין משמעתי.

במכתב, נכתב כי צ'קול נרשם בטפסי המשחק של הקבוצה בתור עוזר מאמן למרות שהוא מאמן בפועל, אך אין לו את ההכשרה המתאימה לכך. בכך, עובר גם צ'קול וגם הקבוצה על תקנון ההתאחדות לכדורגל.

עוד נכתב בבקשה: "יו"ר איגוד המאמנים ניסים בכר התריע בפני רחמים צ'קול מספר פעמים כי הוא עובר על תקנון ההתאחדות לכדורגל ואין לו את ההסמכה המתאימה לשמש כמאמן נוער עד לסיום קורס המאמנים והסמכתו, אך לצערנו מר צ'קול בחר להתעלם מטענות אלה במפגין ולהמשיך להפר את תקנון ההתאחדות לכדורגל.

כמו כן, התריע מר בכר בפני נציגי הפועל אשדוד כי הם עוברים על התקנון ועליהם להפסיק זאת לאלתר וגם הם בחרו להתעלם.

"חרף כל הפניות ובאופן תמוה בוחרים קבוצת הפועל אשדוד ורחמים צ'קול להפר במודע וכלל עם ועדה את תקנון ההתאחדות לכדורגל ובפועל יוצא מכך פוגעים במעמד המאמן ובמקצוע המאמן.

לצערנו, מהמידע שנמצא ברשותנו ומצורף בזאת במכתבו של מ"מ יו"ר האיגוד אמיר כהן ומפנייתו של המאמן חנן פדידה עולה תמונה חמורה ומדאיגה יותר של חשש לזיוף לכאורה של טופס משחק, שימוש של קבוצה בתעודת מאמן ללא הסכמה וללא נוכחותו בפועל של המאמן הרשום.

צילום: מדיה האדומים

 אי לכך החליטה הנהלת איגוד מאמני הכדורגל בישראל לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה. בכך, לכאורה, ירמסו ברגל גסה והתרסה את התקנון ויפגעו פגיעה אנושה בתדמית המאמן, בהפיכת תעודת המאמן להפקר".

מהפועל אדומים אשדוד נמסר בנושא: "אנו שואפים ומשתדלים  לנהוג תמיד בצורה ישרה ומקצועית ונאותה בהתאם לערכי המועדון. במשחק הראשון של העונה נקנסנו על ידי ההתאחדות ולמדנו מהמקרה ולשם כך הבאנו את חנן פדידה, שיהיה על הקווים כמאמן רשום וכך היה. 

חנן היה במשחקים והמשיך את העזרה ושיתוף הפעולה מהשנים הקודמות. במקרה הנ”ל היית תקלה חד פעמית במשחק אחד בודד אליו נבצר מהמאמן חנן פדידה להגיע ברגע האחרון וטופס המשחק הופק כבר ביום שישי על ידי מנהל הקבוצה ולא בשבת.

השחקן רחמים צ’קול אמור לקבל את התעודה בימים הקרובים ויהיה כשיר לעמוד באופן עצמאי על הקווים גם כמאמן הנוער ללא צורך במאמנים אחרים, בכל מקרה עד לקבלת התעודה המיוחלת אנחנו החתמנו מאמן עם תעודה מאושרת כנדרש.

מועדון האדומים שם דגש על אחריות מקצועיות והוגנות כנר לרגליו. נמשיך לפעול לקידום ספורט הוגן ומקצועי בכל מחלקות המועדון. מועדון האדומים מודה לחנן פדידה על שיתוף הפעולה ומצטער על המקרה עקב אי הבנה".

נודע כי רחמים צ'קול אמור לקבל את תעודת המאמן שלו בתחילת חודש דצמבר ובינתיים לטענת הקבוצה מונה מאמן נוער חדש במקומו שביקש לא לחשוף את שמו.   

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה