נחשפו המספרים שהגישה מ.ס אשדוד למינהלתמינהלת הליגה חושפת את הדו"ח שהגישה מ.ס אשדוד לגבי תקציב המועדון בעונת 16/17. על פי הדו"ח, מיקי סירושטיין שעבר לבית"ר ירושלים הרוויח יותר מכולם ובאופן מוחץ. הדו"ח מבהיר שללא הכספים של ג'קי בן זקן מ.ס אשדוד לא הייתה קיימת. הקוריוז: בדו"ח מדגישים שלפי הסכם האיחוד העירייה אמורה לסבסד רק קבוצה אחת. הגול העצמי: הדו"ח "הוריד" את קבוצת הנוער ליגה 

סירושטין מקבל כבוד. וגם שכר בסך 778 אלף שקל | צילום: אורן אהרוני

פגרת המשחקים הנוכחית בליגת העל מאפשרת לבחון את הקבוצות מזווית אחרת ולאו דווקא מהדשא. מה למשל? כסף. קבוצת מ.ס אשדוד דורגה בעונת שעברה, בעונת המשחקים 16/17, במקום התשיעי בליגת העל, או בעצם במקום השלישי בפלייאוף התחתון.

אם מכמתים את המיקום הזה לפי הפרמטר התקציבי על פי הדו"חות שפורסמו השבוע על ידי מנהלת הליגה, הרי שמיקום הקבוצה על כר הדשא הירוק היה פחות או יותר בהתאם לתקציב, שהיה באמצע הטבלה, עם כיוון כלפי מטה. יש להבהיר שמדובר בדו"ח של מ.ס אשדוד שהוגש למינהלת, שמצידה פרסמה את הדו"ח.

על פי הרשום תקציב מ.ס אשדוד לעונת המשחקים הקודמת עמד על קצת יותר מ־16.5 מיליון שקל, וליתר דיוק הסכום היה 16,793,911 מיליון שקל.

עלות התפעול הכוללת הייתה גדולה יותר בארבעה מיליון שקלים ועמדה על 20,826,642 מיליון שקל.

מ.ס אשדוד השקיפה מלמעלה על פני קבוצות אחרות בעלות תקציב נמוך יותר - בני יהודה עם 15.5 מיליון שקל, הפועל רעננה עם 15.5 מיליון שקל והפועל אשקלון עם תקציב של 13 מיליון שקל.

מי נותן את הכסף ומי מממן את הפעילות של מ.ס אשדוד?

אם היו בעבר ספקות לגבי השאלה הרי שבדו"ח מצוין באופן מפורש מי האיש שמשקיע מכיסו, ומדובר כמובן בג'קי בן זקן, שמרצה כעת עונש מאסר (עוד מעט תסתיים שנה ונותרה לו עוד חצי שנה), שהוא בגלוי הספונסר של הקבוצה.

הדו"ח מבהיר ללא צל של ספק שללא בן זקן מ.ס אשדוד לא הייתה קיימת במתכונתה הנוכחית: "העמותה נתמכת על ידי המאמץ הראשי ג'קי בן זקן אשר תומך בכל עונה ומעמיד בטוחות וערבויות כספיות הן באופן פרטי והן באמצעות חברות שבבעלותו וזאת בהיקף של מיליוני שקלים, אשר ללא העמדתם ספק גדול אם היה המשך קיומו של המועדון".

המובילים בשכר:

הבלם מיכאל סירושטיין עזב בקיץ האחרון את אשדוד ודילג לבית"ר ירושלים, וכזכור סיפר באחד הריאיונות כאן שהוא קיבל הצעה משופרת בבית"ר ירושלים של לפחות 50 אחוז יותר ממה שזכה לקבל באשדוד.

מתברר שגם באשדוד הסכומים שהוא שלשל לחשבון הבנק שלו היו גדולים בקנה מידה מקומי, בכל אופן הוא נמצא במקום הראשון ובפער גדול מאוד על פני השחקנים האחרים. עלותו העונתית של סירושטיין, שהחל את העונה הקודמת בבני יהודה ומיד חזר לאשדוד, עמדה על 777,950 אלף שקל ברוטו, משהו כמו כ־78 אלף שקל לחודש ברוטו. לא רע. ההערכה היא שבניכוי המס סירושטיין זכה לקבל שכר של 40-50 אלף שקל נטו.

השחקן שנמצא במקום השני בדירוג הכספי לעונה הוא המגן הקרואטי קרלו ברוס'יץ', שעלותו הכספית עמדה על 484,172 שקל.

במקום השלישי והרביעי נמצאים שוער המשנה רועי משפתי ודין דוד עם עלות של 180 אלף שקל לעונה לכל אחד מהם. מה שמפתיע הוא שהשוער הראשון יואב ג'ראפי זכה לסכום נמוך במחצית - 91,800 אלף שקל בלבד, אלא שבתחילת העונה הקודמת זכה לקבל את חולצת ההרכב הראשון והיה לאחד המצטיינים של הקבוצה ובכלל בכל ליגת העל. סביר להניח שבסוף העונה ג'ראפי שודרג משמעותית מבחינת שכר. משפתי נאלץ למצוא לעצמו קבוצה אחרת.

שחקן נוסף שזכה לקבל שכר נאה היה הקשר משה אוחיון עם עלות של 137 אלף שקל.

מי עוד? רועי בקל (ברישומים הוא מופיע בתור רועי בייגל) זכה לקבל סכום של 74,950 אלף שקל.

לא מעט שחקנים בקבוצה, כמו חאתם אל חמיד, דולי מנגה, לוסיו, גדי קינדה וחן עזריאל, לא מופיעים משום מה בדו"ח.   

בדו"ח מודגשת פעילותה הענפה של מ.ס אשדוד במחלקת הנוער, שכוללת פעילות בבית ספר לכדורגל (450 ילדים), מתנס"ים (500 ילדים בתשעה מתנ"סים), מחלקת נוער גדולה (עם תשע קבוצות) וכאלף ילדים ונערים בסך הכול.

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות אשדוד

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה