שבת המלכה: הפועל עכו פוגשת את מ.ס אשדוד- ניתוח מספרימ.ס אשדוד תפגוש בשבת (16:00, עכו) לראשונה העונה קבוצה שמדורגת כמעט ברוב הפרמטרים עוד יותר נמוך ממנה. שתי הקבוצות מציגות התקפות חלשות ונתונים שמצדיקים את המיקום שלהן בטבלה. ויש גם נתון מעניין על דקות ההבקעה של הקבוצות

המשחק שפותח את המחזור ה-10 בליגת העל יפגיש את הפועל עכו ומ.ס אשדוד כבר בשעה 16:00 בשבת. עכו מגיעה מהמקום האחרון בליגה (14) מול אשדוד שקצת הצליחה לנשום כמה נשימות של אוויר בשבועיים האחרונים ומגיעה מהמקום ה- 12.

גם אשדוד ועכו מדורגות ברוב הפרמטרים בתחתית הטבלה, יש כמה שחקנים בולטים בכמה קטגוריות אבל למעט בודדים, הדירוג הקבוצתי של אשדוד די נמוך.

רבות דובר על המחצית השנייה הלא טובה של אשדוד העונה, ועל ההתפרקויות שקורות לא אחת, קבלו את הנתון הבא: מ.ס אשדוד היא היחידה בליגה שטרם כבשה העונה במהלך רבע השעה האחרונה של המשחק. מנגד, הפועל עכו כבשה חמישה מתוך תשעת השערים בין הדקות 75 ל- 90. נא להיזהר שהמשחק נכנס לרבע השעה האחרונה שלו.

מ.ס אשדוד היא הקבוצה שמאיימת על המסגרת הכי מעט פעמים העונה בממוצע למשחק (2.4). עכו אגב לא רחוק משם עם 2.8 בעיטות למסגרת. אפס אפס משמים נראה בשבת?

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

הפועל עכו ואשדוד, הן אלה שמשיגות את כמות הקרנות הנמוכה בליגה בממוצע למשחק (3.4 כ"א). בנוסף, הן גם שתי הקבוצות שמחזיקות בכדור באחוז הנמוך ביותר העונה. פחות מ- 32 אחוז לשתי הקבוצות.

בעוד שאשדוד רושמת תשע מסירות מדויקות לתוך רחבת ה- 16 של היריבה בממוצע למשחק, עכו עושה זאת עשר פעמים במשחק. לשניהם הכמות הנמוכה בליגה העונה.

במחזור הליגה האחרון, ספגה הפועל עכו את כמות השערים הגדולה ביותר שספגה העונה קבוצה במשחק (5).
ועוד נתון מספרי נחמד, אף שחקן מבין שחקני שתי הקבוצות, טרם כבש העונה מעל לשני שערי ליגה. מי הראשון שיעשה זאת?

כשבאים לנתח את המשחק של אשדוד ואת צורת המשחק שלה, רואים בעיקר שלושה שחקנים שבולטים מעל כולם בדירוג, גדי קינדה, תום מונד ובלסינג אלקה. נכון לכרגע הם השלושה שמהווים את התיר המרכזי באשדוד בהגנה ובהתקפה.

קינדה עם שלושה בישולים ושער אחד עד כה העונה. ובנוסף מדורג גבוה גם בפרמטרים של הדריבל ונחשב לאחד הטובים והיעלים בנושא בליגה עם 66% דריבלים מוצלחים עד כה העונה, שמהווים 35 כאלה.

תום מונד מדורג שלישי בליגה בתיקולים מוצלחים עם מעל 75% עד כה העונה. מי שמפתיע ושיפר מאד את האספקט הזה במשחק שלו הוא תום בן זקן עם 68% תיקולים מוצלחים שמהווים 68 כאלה. למונד אגב יש 37 תיקולים.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

דיברנו על אלקה, אז מצד אחד הוא מדורג גבוה ליד קינדה בדריבלים עם 43% דרבלים מוצלחים ו-31 כאלה. מנגד, הוא מרבה לאבד כדורים בעיקר כנראה בשל החופש שהוא מקבל מתורג'מן בחלק ההתקפי של אשדוד. 

אם דיברנו על חילוצי כדור, שימו לב בעכו לזר עם השם המחייב, מוחמד סיסקו עם 76 חילוצי כדור מתחילת העונה. 

אז ממי באשדוד צריכים להיזהר בעכו, בעיקר משניים עיקריים, עמראן אלקרנואי שמאיים עד כה 18 פעמים לשער מתחילת העונה ופיטר אניקצ'יי שמאיים 12 פעמים לשער עד כה העונה.

באשדוד צריכים להיזהר מהמהירות של אלקרנואי ושל עבדי פרחאת שנחשבים לבין המהירים בליגה. 

דיברנו על אוניקצ'יי, הוא השחקן הכי מסוכן בעכו בכל הקשור למספרים ומדורג ראשון בכל הפרמטרים ההתקפים, בעיטות לשער, מצבים מסוכנים, מסירות מפתח ומהירות וכן מרחק.

בנוסף, המנוע בקישור של עכו יחד עם סיסקו הוא גבי קניקובסקי שעובד ללא ליאות במגרש ומצטרף קדימה להתקפה מהקו השני של הקישור.

תורג'מן ושחקני אשדוד צריכים לשים לב שגם פרחאת וגם קניקובסקי מרבים לחלץ כדורים בחלק המגרש של היריבה, לשניים יש 18 חילוצים כאלה מתחילת העונה.

צילום: טל אקוקה, מ.ס אשדוד

אוניק'צי יחד עם היותו מסוכן בהתקפה מרבה לאבד כדורים בחלק המגרש שלו ולו ולפרחאת יש ביחד כ- 25 כאלה!!

צריך לשים לב בעכו להצטרפות בלתי פוסקת של שחקנים מהקו האחורי שמצטרפים לאונקצ'י ואלקרונאי במידה ויפתח שגם בן אז'ובאל יכול להיות איום.

שמאל המאיים- 64% מהתקפות של עכו מגיעות מצד שמאל שלה, דרך המגן גל שיש ודרך גבי קניקובסקי, תום בן זקן לתשומת ליבך.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה