תחפש בלם: ערעור חטאב נדחה, ייכנס לכלא ביום שנימ.ס אשדוד תאלץ לחפש בלם במקומו של עובדייה חטאב. הערעור שהגיש הבלם נדחה והשחקן שהורשע בפגיעת "פגע וברח" אמור להיכנס לכלא ביום שני

בלמה של מ.ס אשדוד בחצי השנה האחרונה, עובדייה חטאב ייכנס לכלא ביום שני הקרוב.

כזכור, חטאב הגיש ערעור שלא התקבל לצערו. ביום שני הקרוב יצטרך חטאב להתייצב בכלא בשעות הבוקר כדי להתחיל בריצוי עונשו - 15 חודשי מאסר בפועל.

נשיא המדינה ראובן ריבלין עדיין לא דן בבקשת החנינה שלו, ובחמישי דחה בית המשפט העליון את בקשתו לדחיית מועד ההתייצבות למאסר, בהתאם לבקשת עורכי דינו, אביגדור פלדמן וימימה אברמוביץ'.

שופט בית המשפט העליון, מני מזוז, כתב בין השאר בהחלטתו: "לאחר בחינת הבקשה, לא ראיתי לנכון להיענות לה".

צילום: אורי קריספין

בית המשפט העליון קיבל בזמנו את ערעור המדינה על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בעניין תאונת הפגע וברח בה היה חטאב מעורב, ובה נהרג אדם.

בהחלטה של העליון נכתב בין השאר: "לאחר ששקלנו בנסיבותיו האישיות של המערער, המלצת תסקיר שירות המבחן, נטילת אחריות מצדו לתוצאות הטרגיות, ולו גם באיחור, השלכת העבירה על חייו, הטיפול שעבר ובמיוחד נסיבת חלוף הזמן הרב מאז התרחשות התאונה ועד להיום ולאור העיקרון שערכאת הערעור אינה ממצה את הדין, מצאנו לקבל את ערעור המדינה".

בקשת החנינה של חטאב לנשיא המדינה הוגשה ב-23.5.19, ומטבע הדברים הנשיא ריבלין עסוק בדברים אחרים בימים אלה.

בבקשה שהוגשה נכתב בין השאר כי: "העוול שנגרם לעוביידה לא קשור למהות ההלכה שנקבעה בעניינו, הוא קשור לכך שבבוא יומו בבית המשפט העליון שגה בית המשפט והחמיר בעונשו במקום שהחוק אינו מאפשר החמרה בעונש”.

אשדוד תצטרך למצוא בלם חדש במקומו של חטאב שהיה אחד השחקנים המרכזיים של הקבוצה בחצי העונה האחרונה של אשדוד ומסע ההישארות ההירואי בליגת העל.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה