שיאן החתירה הישראלי מאשדוד בדרכו לשבור שיא עולמיאלכסיי פוטפוב, שיאן ישראל בחתירה על סאפ למרחקים ארוכים, הוזמן ע"י נבחרת אוקראינה לנסות ולשבור את השיא העולמי בחתירה למרחק של 100 קילומטרים. את המסע שהחל הבוקר (א') לצד כ40 חותרים מכל העולם, בחר פוטפוב להקדיש להעלאת המודעות לאוטיזם באמצעות המיזם "אוטיסט זה לא קללה"

אלכסיי פוטפוב בדרכו לשבור שיא עולם

לפני כמעט שנתיים שבר אלכסיי פוטפוב מאשדוד את השיא הישראלי בחתירה על סאפ כשחתר במשך 36 שעות מראש הנקרה ועד זיקים - סה"כ כ-200 ק"מ, בעוד השיא הקודם לפניו עמד על חתירה רצופה מראש הנקרה ועד תל אביב.

הנבחרת האוקראינית ששאבה ממנו השראה, הזמינה אותו לנסות ולשבור את השיא העולמי בחתירה למרחק של 100 קילומטרים והבוקר (א') יצא פוטפוב לצד כ-40 חותרים מכל העולם במטרה לשבור את השיא העולמי, שייכתב אם כן, בספר השיאים של גינס.

את מסע החתירה הארוך החליט פוטפוב להקדיש למיזם "אוטיסט זה לא קללה", שפועל לטובת העלאת המודעות לאוטיזם בחברה. מארגני התחרות נרתמו אף הם למיזם והדפיסו שלטים ומדבקות גדולות שהודבקו לגלשנים ולרכבים, עליהם מתנוססות המילים: "AUTISTIC IS NOT A CURSE" (אוטיסט זה לא קללה).

אלכסיי פוטפוב בדרכו לשבור שיא עולם

פוטפוב סחף אחריו תגובות עדוד ואיחולים רבים של חברים, גולשים ומכרים תושבי אשדוד. ירון קליין, יושב הראש לשעבר של העמותה לקידום הגלישה באשדוד כתב בפייסבוק:"אלכסיי בגאווה ובכבוד רב מייצג את העמותה לקידום הגלישה, עיריית אשדוד וישראל כולה. מאחלים הצלחה ומחזיקים אצבעות."

נלי אוחיון ממובילי מיזם "אוטיסט זה לא קללה", כתבה בפייסבוק: "אלכס האלוף שלנו טס לאוקראינה לנסות ולשבור שיא עולמי בחתירה, לא לפני שהגיע אליי לאסוף צמידים על מנת לעזור בקידום הקמפיין  #אוטיסט_זה_לא_קללה, גם מאוקריאנה הרחוקה! מי שמכיר את אלכס יודע שמלבד כל הכישורים שלו, הוא אדם עם לב ענק שתורם לקהילה בכל הזדמנות. אוהבת אותך חבר יקר, מחזיקים לך אצבעות, בהצלחה אלוף."

אלכסיי פוטפוב

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה