נחנקנו: הכדורגל חוזר, כיצד זה יעבודסוף סוף לאוהדי הכדורגל יש למה לצפות החל מה- 30 במאי. בידוק עוד 24 ימים. ליגת העל חוזרת. איך זה יעבוד, חלוקת המשחקים ומה יקרה עם מ.ס אשדוד, הכל בכתבה הבאה

אחרי משבר קורונה שעדיין כאן וגבה לא מעט מחירים חברתיים, בריאותיים וכלכליים, התבשרנו היום (ד') על חזרת הכדורגל. ליגת העל תשוב לדשא ב- 30 במאי. מנגד, מעניין יהיה לראות כיצד יעבוד המתווה שאיפשר את חזרת הליגה.

ההודעה על חזרתן של הליגות המקצועניות לפעילות בסוף החודש, שהתפרסמה היום (רביעי) עוררה כצפוי הרבה תגובות חיוביות. אך עם זאת, קיימים גם סימני שאלה, בעיקר באשר למתווה החזרה שהוצב ע"י משרד הבריאות.

העונה הסדירה בליגת העל הסתיימה לה ב-1 במרץ, עם הרביעייה של מכבי חיפה לרשת הפועל באר שבע. הפלייאוף אמור היה להיפתח שישה ימים לאחר מכן, אבל התפרצות נגיף הקורונה מנעה זאת וכך הסתפקנו ברבע גמר הגביע בין אותן קבוצות (1:2 להפועל באר שבע) ב-9 במרץ, וזהו. מאז אין כדורגל. אבל ב-30 במאי - ליגת העל חוזרת.

איך זה יעבוד? הקבוצות יחזרו לאימונים מלאים ב-10 במאי ולפני כל אימון יעברו השחקנים שתי בדיקות: חום ורמת חמצן בדם.

בדיקת קורונה תיערך רק למי שיש לו תסמינים, ובראשם חום. בין האימונים הם יידרשו לשהות בבידוד ביתי, כשבמקרה ששחקן כלשהו יחלה בקורונה, רק הקבוצה שלו תיכנס לבידוד. המשמעות: הדבר לא ישפיע על הקבוצה מולה שיחק.

למעשה, אנחנו נכנסים לשלב בעונה שבו יש ארבע ליגות שונות (כולל הלאומית). מה הכוונה? פלייאוף עליון ותחתון בליגת העל, וכך גם בלאומית (ברגע שתושלם שם העונה הסדירה). לפיכך, אם יחלה כדורגלן המשחק בפלייאוף התחתון, למשל בהפועל רעננה או סקציה נס ציונה, הדבר לא ישפיע על משחקי הפלייאוף העליון.

עוד בהנחיות: השחקנים יתבקשו להגיע לאימונים ברכבים הפרטיים, כאשר הגעה למשחקים תהיה באוטובוס עם 25 שחקנים במקסימום. ייתכן שימוש בשני מלונות כאשר יהיו נסיעות ארוכות למשחקים (באר שבע וקרית שמונה). במשחקים עצמם, לא יתאפשרו לחיצות ידיים וחיבוקים.

אז ככה זה יעבוד:

1. בידוד -
ביום 10.5.20 כניסת השחקנים והצוות המקצועי לבידוד עד לסיום תקופת הליגה. במהלך תקופה זו רשאים השחקנים והצוות לצאת מביתם לאימונים ולמשחקים בלבד. שופטים יחויבו בתקופת בידוד לאורך כל תקופת המשחקים.
2. נסיעות -
א. נסיעות לאימונים יתבצעו ברכב פרטי או במונית, תוך שמירה על הנחיות התחבורה המפורסמות משרד הבריאות.
ב. נסיעות למשחקים ניתן לבצע גם באוטובוס קבוצתי, תוך שמירה על הנחיות התחבורה המפורסמות ע"י משרד הבריאות.
3. בדיקות בריאות -
בכל הגעה למתחם האימונים או המשחקים, יעברו כל השחקנים והצוות את הבדיקות הבאות:
א. מדידת חום.
ב. חתימה על טופס הצהרת בריאות, המפורסם באתר משרד הבריאות.
ג. בדיקת רופא, לרבות מדידת סטורציה (חמצן בדם).
4. ממצאי בדיקות בריאות -
ממצא חריג לבדיקות שבסעיף 3 לעיל ייחשב אחד מהבאים:
א. חום בטמפרטורה של 38 מעלות צלזיוס ומעלה.
ב. אי עמידה בתנאי הצהרת הבריאות.
ג. סטורציה מתחת ל 95%.
ככל שהבדיקות בסעיף 3 לעיל יצאו תקינות וללא ממצאים חריגים אזי רשאים הנבדקים להיכנס למתחם האימונים. אם אחת הבדיקות שבסעיף 3 לעיל היא בעלת ממצא חריג, אזי יחויב אותו נבדק לבצע בדיקת קורונה.

5. בדיקות קורונה -
במקרה בו שחקן או איש צוות אשר נבדק לקורונה ותוצאת הבדיקה הנה חיובית, יחויבו כל שחקני הקבוצה שהיו איתו במגע ב- 14 הימים שקדמו לבדיקה להיכנס לבידוד.
6. התקהלות -
א. במתחם האימונים יהיו נוכחים שחקני הקבוצה והצוות המקצועי בלבד.
ב. במתחם המשחקים יהיו נוכחים שחקני הקבוצות המתחרות, צוותיהם המקצועיים, שופטים וצוותי תקשורת בלבד.
7. חיטוי -
יש להקפיד על סביבה הגיינית של מתחמי האימונים והמגרשים, לרבות חיטוי הכדורים והמתקנים אחת ליום, בהתאם להמלצות משרד הבריאות לחיטוי כנגד נגיף קורונה.
8. כללי -
א. לאורך כל תקופת הבידוד, קרי החל מיום 10.5.2020 ועד לסיום משחקי הליגה, יש להקפיד במהלך השהייה מחוץ למתחם האימונים על כל ההנחיות לבידוד בית כפי שנקבעו בצו בריאות העם (נגיף קורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה), התש"ף-2020, לרבות עטיית מסכות בכל יציאה למרחב הציבורי, הקפדה על מרחק שני מטר מכל אדם ועוד כמפורט בהנחיות כאמור.
ב. לא יותר השימוש במלתחות המתקנים (למעט שירותים).
ג. יוגדר ממונה קורונה לכל קבוצה ולכל מתקן.
9. שמירה על כללי ההתנהגות מחוץ למתחמי האימונים והמגרשים צפויה לצמצם למינימום את הסיכון להדבקה בנגיף הקורונה.
10. הנחיות אלה הנן בתוקף כל עוד אין שינוי בהיקפי התחלואה ועשויות להשתנות בהתאם למצב התחלואה הכללי בישראל.
11. יובהר כי מתווה זה המוצע במכתבי הנו בכפוף לאישור הממשלה.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה