מ.ס אשדוד: תמונת מצב קורונה



מ.ס אשדוד כבר מתחילה לחשוב על חזרה "לשגרה" בהתאם להנחיות וההגבלות של משרד הבריאות. השאיפה: חזרה לאימונים בקבוצות קטנות כמו שקיימה מכבי חיפה. בינתיים בקבוצה כבר אומדים נזקים לקראת התקציב בעונה הבאה

במנהלת הליגות פנו ביום ראשון למשרד הבריאות כדי לבדוק האם קבוצות הכדורגל בליגת העל יכולות לערוך אימונים במתכונת מצומצמת של שניים או ארבעה שחקנים בלבד הנמצאים במרחקים גדולים.

הצעד נעשה בעקבות שורה של פניות מצד קבוצות בליגה, דוגמת בית"ר ירושלים והפועל תל אביב, שהחלו לבדוק האם הן יכולות להחזיר את השחקנים לאימונים מצומצמים בתקופת הקורונה, על פי הנחיית משרד הבריאות המתייחסת לכלל העובדים במשק, ולפיה מקום עבודה יכול לפעול כאשר 15 אחוז מכוח האדם נמצא יחד. 

ממ.ס אשדוד תהיה כנראה אחת מהקבוצות שתנסה "לחזור לשגרה" באופן מדורג בהתאם להנחיות והנהלים בדומה למכבי חיפה. אשדוד תחזור החל מיום שני לאימונים במתכונת מיוחדת ומצומצמת.  באשדוד הודיעו לשחקנים כי ייערכו "אימוני בחירה".

כזכור, שחקני הקבוצה יצאו לחופשה ללא תשלום בהסכמה וללא קיצוץ בשכרם העונה, ובתוך כך הם לא מחויבים להתייצב במועדון ולהתאמן ולכן מדובר יהיה באימוני רשות על מנת לשמור על כושר.

השחקנים יגיעו למתחם האימונים פעם בשבוע בתיאום מיוחד ובזוגות בלבד, כשהמטרה היא להתעדכן, לעקוב ולהתאים את תכניות האימונים האישיות וכן, לשמור על שגרה מסוימת.

במנהלת מציינים כי מבחינתם אין שום הנחייה חדשה אחרי ההוראה האחרונה של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, שנשלחה לקבוצות לפני שלושה שבועות ובה הובהר כי הן לא יכולות לקיים אימונים בקבוצות של עד שמונה שחקנים - החרגה שניתנה לקבוצות במיוחד על ידי משרד הבריאות.

מאז אותה הודעה לא השתנה דבר, ומכאן שמדובר בפרשנות שכל קבוצה עושה לעצמה ולכן במנהלת ביקשו הבהרות בעניין ממשרד הבריאות.

באשר למצב השחקנים, התקציב והעונה הבאה, כרגע הכל לוט בערפל. המועדון כולו יצא לחל"ת מלבד שחקנים שהרוויחו עד 10,000 ש"ח, ששכרם לא ייפגע.

העונה הכסף המשכורות יושלמו באמצעות מענק, אך עם סיום המשבר תתקיים הערכת מצב מחודשת והשחקנים ככל הנראה יצטרכו לקצץ עד 30 אחוז משכרם. בעונה הבאה: בסיום המשבר ימדדו הנזקים, אך התקציב יקטן באופן ודאי.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]



 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה