מ.ס אשדוד: התוכניות לעונה הבאהאחרי שהבטיחה עונה נוספת בליגת העל, מ.ס אשדוד מעבירה הילוך בהכנות לעונה הבאה. רן בן שמעון כבר הודה "שצפוי קיץ מתיש". השלד שרוצים בקבוצה לשמר, המושאלים שיעזבו, הצעירים שיקפצו קדימה וכמה סימני שאלה שיכריעו. מ.ס אשדוד מהדורת 2020-21

שני מחוזרים לסיום הפלייאוף התחתון וניתן לומר שהמשחקים הבאים של מ.ס אשדוד מול מכבי נתניה והפועל חדרה יהיו משחקי אימון לעונה הבאה. 

אחרי ההפסד 3-2 לכפ"ס, מ.ס אשדוד קיבלה עזרה מאחרים ונשארה בליגת העל באופן סופי. עכשיו הפנים לעונה הבאה. המאמן רן בן שמעון חתום, השלד שרוצים להשאיר ברור, אך יש לא מעט סוגיות שיצטרכו באשדוד לתת להם מענה.

דבר אחד ברור, ההתקפה של אשדוד במידה ותישאר מאויישת עם אותם השחקנים, לא זקוקה להרבה תיקונים אם בכלל, שוב הדגש על במידה וכל שחקני ההתקפה יישארו בקבוצה גם בעונה הבאה, זה תנאי די גדול ומורכב ועל כך בהמשך.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

דבר נוסף שברור, ההגנה תצטרך חיזוק ואיכותי, למעט אולי הבלם טימותי אוואני, כל ההגנה תצטרך לקבל חיזוק, ניר ברדע בעונה חסרת יציבות עשוי לעזוב, פחות בשל היכולת (גם) אבל בעיקר של תחושת מיצוי של שני הצדדים ורצון לחפש משהו אחר אולי בחוץ. 

באשדוד ירצו להביא בלם נוסף, אולי מגן ימני שייתן מאבק לתום בן זקן, שסימן השאלה הוא לגבי מונטרי קמהאני הצעיר שבמשחקים האחרונים מגלה שיפור, אבל ברור שהוא לא מגן מוכן לגמרי לליגת העל. האם אשדוד תרצה לקחת סיכון איתו ולנסות לבנות איתו לעתיד? תלוי בהרכב השחקנים בשאר העמדות.

מי שכמעט בטוח יעזוב הם אותם שחקנים משלימים/מושאלים, דודי תירם, נאור עבודי, שובל גוזלן ששיחקו פה ושם דקות אבל לא ממש הטביעו חותם ובאשדוד יעדיפו לקדם במקומם את יוצאי מחלקת הנוער.

בארבעה מתוך חמשת המשחקים האחרונים, אשדוד ספגה שלושה שערים, מאזן שערי החובה עומד על 44 שערים (שלישית בליגה) וזה לצד עונה טובה של רועי משפתי. הגנה כבר כתבנו?

"אני מתחיל להתכונן לעונה הבאה, כל הזמן הייתי עם חצי עין לכיוון העונה הבאה אבל כל הזמן משהו רגשי עצר אותי ואמר לי "בוא תהיה פה עדיין, בעונה הזאת" כי מדובר פה על דברים יותר מהותיים וחשובים בשביל להזניח אותם.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

עכשיו בהחלט ההכנות לעונה הבאה יתחילו מבוקר עד ערב, אני מכיר את הקיצים האלה יש בזה משהו מהנה אבל גם משהו מאוד מתיש", הוסיף בן שמעון.

שני זרים ימשיכו

כרגע נראה שהזרים הבטוחים לעונה הבאה, הם הבלם טימותי אוואני והקשר סמואל אלאבי, שניים שיהיו חלק מהסגל של אשדוד גם בעונה הבאה. 

סימני השאלה מגיעים לגכבי המגן קמהאני כמו שכתבנו קודם לכן ולגבי הקשר הברזילאי רנן אריאס שמקבל וימשיך לקבל את המשחקים שנותרו בכדי להפגין את יכולתו. כרגע נראה שאריאס לא יישאר ואצל קמהאני זה תלוי נסיבות.

רן בן שמעון יחפש ככל הנראה שלושה זרים חדשים בעמדות הבלם, קשר, חלוץ. 

השלד העיקרי ושאלת דין דוד

השלד של אשדוד יכלול בעונה הבאה את תום בן זקן, רועי גורדנה, שלומי אזולאי, שגיב יחזקאל, יעקב בריהון, שלגבי שגיב יחזקאל הוא מושאל ממכבי ת"א ולא שייך לאשדוד והשאלה תהיה אם הוא ימשיך, יחזקאל רוצה, אשדוד רוצה וסביר להניח שזה יקרה, אבל בניגוד ליתר זה לא סגור לגמרי.

שימו לב מי לא נרשם כאחד משחקני המפתח לעונה הבאה- דין דוד. החלוץ הנהדר בעונה מצוינת, עשוי כמו רבים לפניו לעשות את הדרך החוצה, בית"ר ירושלים, הפועל ב"ש, מכבי חיפה ועוד, אולי אפילו אופציה בחו"ל, אך דוד יהיה הסחורה החמה בקיץ מאשדוד החותה, אם יישאר מדובר על חיזוק רציני מבחינתו של בן שמעון.

לצד כל אלה צריך לזכור את הצעירים שאמורים לעשות את קפיצת המדרגה, את חלקם אנחנו רואים כבר במשחקים האחרונים, עוז בילו, מור עדרי, עידן דהן ומאזה מוואסי, יהיו כנראה הארבעה המרכזיים, אליהם יצטרף כנראה גם הקשר המוכשר שלו הרוש, במיה ויחלים לגמרי מהפציעה והנה קיבלנו עוד ארבעה- חמישה שחקנים צעירים לסגל הבוגר.

צילום: איציק בלינצקי, באדיבות אתר ONE

אפודת השוער

צרות טובות יש לרן בן שמעון לקראת העונה הבאה בכל הקשור לאיוש השוער, רועי משפתי בעונה נהדרת, הציל בלא מעט משחקים את אשדוד. מנגד, יואב ג'ראפי בעונה לא טובה בהפועל ת"א, חוזר אוטומטית לאשדוד מההשאלה ופתאום יכול למצוא עצמו רן בן שמעון עם שני שוערים בכירים בסגל. 

באשדוד מרוצים גם מרון שושן כשוער שני והוא אף עשוי להמשיך לקבל אשראי בהרכב בשאר משחקי הליגה. 

"רון מקצוען, אישיות והוא שוער ליגת העל לגיטימי כל דבר ועניין אבל הדבר שעומד בין רון שושן למשחק זו העובדה שיש לנו שוער ברמה מאוד גבוהה בשם רועי משפתי אבל רון הוא בהחלט חלק מהקבוצה ואני גם לא חושב שהוא אשם בשערים", אמרן בן שמעון אחרי נס ציונה.

כאמור, קיץ חם ומתיש צפוי לרן בן שמעון, ההכנה לעונה הבאה החלה. 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה