מכבי אשדוד תשלם לרוזנפלט: תביעתו של שחקן מכבי אשדוד בעבר אייזק רוזנפלט התקבלהאם לא די בצרות המקצועיות של מכבי אשדוד על הפרקט, נוספה לקבוצה בימים האחרונים צרה נוספת בדמות הפסד בתביעה כנגד שחקנה לשעבר, אייזק רוזנפלט. אשדוד על פי פסק הדין תאלץ לשלם לשחקנה לשעבר מעל ל- 250 אלף ש"ח

קצת יותר משנה אחרי שהמתאזרח אייזק רוזפלט הגיש תביעת בוררות נגד קבוצת הכדורסל של מכבי אשדוד, שמצדה השיבה בתביעה נגדית, בתחילת השבוע התקבלה ההכרעה: תביעתו של השחקן, שנעשתה באמצעות עורכי הדין רועי רוזן וערן נוימן, התקבלה.
רוזנפלט יזכה לקבל את יתרת שכרו בעונת 2018/19 בסך 252 אלף שקל ברוטו, בנוסף להפרשות הסוציאליות המתחייבות בחוק והוצאותיו המשפטיות, בטענה ששחרורו בינואר 2019 היה שלא כדין ותוך התרשמות שהשחקן לא ניסה להסתיר את מחלותיו, שלטענת מכבי אשדוד הוסתרו ממנה.

כזכור, העימות בין הצדדים החל בדצמבר 2019, אז אובחן השחקן כסובל מלחץ דם גבוה ועל כן הוצא מהסגל. הוא המריא כחודש לאחר מכן לארצות הברית לצורך חוות דעת נוספת, אלא שאז בשיחת טלפון בישרה לו מכבי אשדוד על התרת חוזה בטענה שלולא הייתה יודעת הקבוצה על מחלותיו, בהן יתר לחץ חם, הוא לא היה חותם מלכתחילה.
צילום: לירון מולדבן, מנהלת ליגת העל בכדורסל

הבורר, עו"ד אסף הדסי, בין השאר התרשם כי המחלות הכרוניות מהן סובל השחקן לא מגבילות אותו כלל בתחום הספורטיבי ושגם לשאלון הרפואי אותו מילא השחקן עם נחיתתו בארץ, שהקבוצה טענה כי בה הוא לא פורטו בעיותיו הרפואיות, אין כל חשיבות מכיוון שהקבוצה לא הייתה מודעת אליו וכי הוא כתוב בעברית, שפה בה השחקן אינו שולט.
הבורר גם טען כי אשדוד לא בצעה "סקאוטינג" מקדים להחתמתו כדי לברר אודות מצבו הרפואי וכי לפחות לגבי מחלת האסתמה לא ייחסו בקבוצה שום חשיבות בזמנו.
רוזפלט, ששיחק תשע שנים בישראל, למעשה שיתף פעולה עם כל הנוגעים בדבר באשר למחלותיו ואף נרכשו עבורו התרופות הדרושות ועל אף שלא עדכן את ראשי הקבוצה בצורה מסודרת באשר לבעיות אלו, לא התרשם הבורר כי מגובר בסיבה לביטול חוזהו במהלך עונת המשחקים - ביטול שגם כך "היה שלא כדין הן מבחינה פרוצדורלית, הן בהיעדר שימוע כדין והן מבחינה מהותית".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה