לקראת חזרה למגרשים? השבוע הגורלי של הכדורגל בארץהשבוע הגורלי של הכדורגל הישראלי יתחיל בכבר בראשון השבוע עם שיחות שבסופם מקווים תצא החלטה בדבר חזרת הליגה. כרגע נראה שהסיכוי לחזרת הכדורגל בתאריכים שמציבה המנהלת הוא קטן מאד

עתיד הכדורגל הישראלי, וחזרת הליגה לפעילות העונה יהיה מוכרגע כנראה בשבוע הקרוב עם שלל שיחות בין כל הגורמים והמשרדים. 
כבר במוצש אמורה להתקיים שיחה ראשונה בין שרת התרבות והספורט מירי רגב, למנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב והמשנה שלו פרופ’ איתמר גרוטו.

במשרד הספורט פועלים כרגע בשני מישורים. הראשון הוא השאיפה לסיים את העונה הנוכחית כאשר ברור לכול הנזק שיביא עמו אי חידושה.

כרגע קיימים פערים גדולים בין משרדי הספורט והבריאות בכל הנוגע לרצון לראות את העונה מתחדשת. בעוד במשרד הספורט ובמנהלת הליגות שואפים לחזרה לפעילות והשרה רגב אף הגישה תוכנית לביצוע מהיר של בדיקות קורונה בהמלצות אנשי מקצוע רפואיים, במשרד הבריאות לא מאמינים בכך וחושבים שהתוכנית לא מספקת. נכון לעכשיו נראה כי קיים סיכוי גדול שהליגה לא תחודש.

המישור השני מדבר על קביעת תאריך פתיחה לעונה הבאה. במשרד הספורט שואפים לקבוע מועד להתחלת העונה ללא קהל כמה שיותר מהר, כדי לעזור לקבוצות להתכונן בצורה ראויה ולמנוע מהן נזקים כלכליים ומקצועיים שיביאו לקריסתן.

כחלק מההכנות לעונה הבאה, רוצים במשרד הספורט שיאפשרו לקבוצות לשוב להתאמן ללא הגבלות. 

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, מפחד בשלב זה לאפשר לליגת העל לחזור לפעילות עוד העונה כדי שתוכרע על המגרש הספורטיבי.

גרוטו נחוש בשלב זה שלא לתת לליגה לחזור עוד העונה, ומדבר על זמן ארוך יותר בהרבה עד שיאפשר זאת, כאשר יחד עמו בנוקשות גם מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב.

במנהלת הליגות בכדורגל לא מדברים בכלל לחזור לשחק עם קהל, רק הקבוצות עצמן עם מגבלות גדולות יותר משל משחק רדיוס.

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות, מתנהל סביב השעון עם הגורמים השונים כדי לנסות להציל את העונה הזו, אך במשרד הבריאות נמצאים בלחץ גדול ביותר.

החזרת הכדורגל כלל לא בראש שלהם. מנגד, גם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שירדה מהר מכול הרעיונות הלא אפשריים לקיים את סיום העונה בעיר אילת, גם מפעילה לחץ כבד שהעונה תסתיים כמו שצריך.

כולם מבינים את ההשלכות הכלכליות והספורטיביות. רגב גם דורשת לפחות שיקבעו תאריך לאישור לפתיחת העונה הבאה, כאשר גם לגבי זה במשרד הבריאות עושים בעיות. 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה