ליגת הכדורסל חוזרת: עתידה הרע של מכבי אשדודביום שישי הוחלט שליגת הכדורסל תחזור לפעילות. מכבי אשדוד היא אחת הנפגעות העיקריות מהמצב וצפויה בשל כך לרדת ליגה. הקבוצה הצביעה נגד החזרה וגם חזרת השחקנים והזרים לא ברור. אחרי שהכדורסל הישראלי עתיד מכבי אשדוד נראה שחור מאד

אנשי מכבי אשדוד היו אולי הבודדים ששמחו נגיף הקורונה בכל הקשור להיבטים הספורטיבים. דחיית הליגה והדיבורים על ביטול העונה, גרמו לאנשי מכבי אשדוד לחייך, שכן הקבוצה כבר הייתה בדרכה להישאר בליגה. 

אלא שביום שישי חל מהפך ומנהלת הליגה הצביעה בעד החזרת הליגה, אשדוד יחד עם חולון, מכבי חיפה וב"ש הייתה נגד, מסיבות מובנות מבחינתה אבל זה לא עזר. הליגה תחזור במתכונת מקוצרת והסיכוי של אשדוד להישאר בליגה, נראה קלוש מאד.

מרבית הקבוצות יבדקו מה קורה עם הזרים שלה, אשדוד תנסה לראות מי מהזרים מוכן לחזור, כולל המאמן בראד גרינברג שכולם נמצאים בארה"ב, בנוסף ישנן עלויות כספיות גדולות מאד, המשך החוזה, דירות וכדומה.

צילום: אורי קריספין

לוח הזמנים ושיטת המשחקים: כעת המינהלת מציבה לקבוצות יעד שכל השחקנים יהיו בארץ במהלך השבוע הקרוב כדי שישהו בבידוד ביתי עד סוף החודש (הושג אישור ממשרד הבריאות שהזרים לא ישהו במלוניות).

ב-1.6 האימונים יחלו ויימשכו כמעט שלושה שבועות במהלכם כל השחקנים והמאמנים יידרשו לשהות בבידוד ביתי מעבר לשעות האימונים. ב-20.6 הליגה צפויה להתחיל ותימשך עד 30.7 – התאריך המיועד לגמר. 

בתחילת השבוע תפרסם מינהלת הליגה את לוח המשחקים לאחר שיקבע הפורמט הטוב והנוח ביותר לקבוצות.

כרגע מסתמן שיתקיים המחזור האחרון של הסיבוב השני, לאחר מכן יתחלקו הקבוצות לבית עליון ובית תחתון שישוחק סיבוב אחד (חמישה משחקים לכל קבוצה) ולאחר מכן יעברו הקבוצות לפלייאוף שישוחק בשיטת הטוב מ-3 ברבע הגמר ולסיום אירוע הפיינל פור.

עם זאת, יש לציין שעלו מספר אופציות נוספות שייבחנו בימים הקרובים ולאחר מכן תקבע החלטה סופית בנושא. בכל מקרה, במינהלת מבהירים כי תהיה יורדת בסיום העונה והמשמעות המעשית היא שמכבי אשדוד תנשור לליגה השנייה.

תקציב: כאן אולי הבעיה המרכזית של קבוצות כמו מכבי אשדוד, שגם כך נמצאת בבור תקציבי גדול מאד, חרף המענקים שיקבלו הקבוצות, דומה שההוצאות יהיו גדולות הרבה יותר, בטח במקרה של קבוצה כמו אשדוד ללא הכנסה מקהל, ספונסרים וכדומה.

מינהלת הליגה הבטיחה שכל קבוצה תקבל 550 אלף שקלים כדי למזער את נזקי הקורונה ולשוב לפעילות עם כמה שפחות הפסדים כספיים.

המינהלת צפויה להעביר 200 אלף שקלים לכל קבוצה כדי שאפשר להניע את גלגלי החזרה, לשכור מחדש דירות ולרכוש כרטיסי טיסה לזרים, דמי שימוש באולמות לצורך אימונים ועוד

ומעבר לכל העניין התקציבי, הספורטיבית והעתיד השחור של הקבוצה, מרחף עניין הקורונה עצמה, טרם התקבלו תשובות ממשרד הבריאות מה יקרה אם חלילה אחד השחקנים או המאמנים יחלה בקורונה.

בנוסף לא ברור האם אפשר יהיה לפתוח את האימונים לעונה הבאה כבר לקראת סוף חודש אוגוסט (פחות מחודש לאחר סיום העונה הנוכחית), כי אם לא כן, משמעות הדבר היא כי העונה הבאה תיפתח באיחור, דבר ממנו מנסים במינהלת להימנע.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה