הדד ליין של מנהלת הליגה: עד אמצע מאי, "אם לא נחזור עד אז, העונה תגיע לסיומה"ההערכות לקראת המשך/חידוש ליגת העל בכדורגל ממשיכות. בינתיים החליטו במנהלת הליגה לסמן את התאריך של ה- 5/5 כתאריך חשוב שלאחר מכן תתקבל כנראה החלטה סופית. וגם: השינוי במבנה הליגות במידה והליגה לא תגיע לסיומה על הדשא

גורל ליגת העל בכדורגל יוכרע כנראה עד אמצע מאי, או בתחילת החודש. במנהלת הליגה קבעו ישיבה גורלית ל- 5/5 וסימנו את התאריך הזה כמעין דד ליין להחלטה על המשך הליגה.

מנהלת הליגות בכדורגל קבעה ביום חמישי ישיבה של דירקטוריון של מנהלת הליגות לאותו תאריך, כאשר עד אז ידעו האם משרד הבריאות מאשר שליגת העל והכדורגל יוכל לחזור עוד העונה, בשלב ראשון לאימונים ולאחר מכן לשחק.

לפיכך, באותו תאריך עשויים להחליט על המשך העונה, או למעשה הכרזה לאלתר על סיומה. כמו כן, באותה ישיבה צפויים לדון בעניינים הכספיים של המנהלת, ובהשלכות והפגיעה בקבוצות ובמנהלת בעקבות נגיף הקורונה.  

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

יו"ר המנהלת ארז כלפון אמר בנושא: "אנחנו נמתין עד אמצע חודש מאי על מנת לחזור לשגרת האימונים, אבל זה המועד האחרון מבחינתנו. המטרה היא להגיע למצב שבו אנחנו שבים לאימונים מלאים ולא במתכונת חלקית וכך, תוך שלושה שבועות, כלומר תחילת חודש יוני, נחזור גם למגרשים".

אם הקבוצות לא יחזרו לאימונים מלאים עד אמצע מאי, ליגת העל והליגה הלאומית עלולות לא להגיע לסיומן. מבחינת תאריך החזרה למגרשים, במנהלת מאמינים כי אם אכן יחזרו למגרשים בחלק הראשון של חודש יוני, יהיה ניתן לקיים שני משחקים בשבוע ולסיים את הליגה בזמן המהיר ביותר וזאת על מנת להימנע ממצב שבו הליגה תתקצר בעונה הבאה.

במידה והליגה לא תגיע לסיומה על הדשא, צפוי שינוי במבנה הליגות הראשונות, ליגת העל והליגה הלאומית. 

מי שאחראית רגולוטורית על החלטות שנוגעות למבנה סיום העונה בליגות היא ההתאחדות לכדורגל, ומסתמן כי אם הליגות אכן לא יחודשו, ליגת העל תגדל ל-16 קבוצות בעקבות הקפאת הירידות ועליית מכבי פ"ת והפועל ראשל"צ. המרוויחות העיקריות צפויות להיות הפועל רעננה וסקציה נס ציונה שמועמדות לירידה. 

המטרה במקרה כזה תהיה שמליגת העל יירדו בעונה הבאה שלוש קבוצות ואילו הקבוצה שתסיים במקום ה-13 תתמודד במשחק מבחן מול מי שתסיים במקום השני בליגה הלאומית, ולכן ליגת העל תחזור בעונה שלאחר מכן להיות בת 14 קבוצות. 

ארז כלפון (מנהלת הליגה)

גם מהליגה הלאומית ללא יהיו יורדות, כך שבמקרה כזה הפועל עפולה והפועל אשקלון ירוויחו. הליגה הלאומית תישאר עם אותו המספר של 16 קבוצות כמו העונה, בעקבות העלייה של כפר שלם ואיכסל.

"אנחנו מחכים עד לתחילת מאי. אם הקבוצות לא יקבלו את אישור משרד הבריאות לחזרה לאימונים מלאים, לא במרחק של שני מטר, לא עם מסכות וכפפות או ללא מגע - נאלץ להודיע על סיום העונה", הסביר כלפון.

"הקבוצות יחזרו לאימונים מלאים רק אם נקבל אישור ממשרד הבריאות שהמשחקים יחזרו, אחרת אין טעם באימונים. שחקנים לא מתאמנים החל מה-15 במרץ, יש פה אי ודאות גדולה מבחינתם, זה כבר עניין בריאותי שלא מאפשר חזרה לשחק מעבר לתקופה שקבענו. המטרה שלנו היא לסיים את העונה באופן ספורטיבי, אבל נקבל כל החלטה של משרד הבריאות".

כלפון פירט את שני התרחישים האפשריים. "אם משרד הבריאות מאפשר חזרה לאימונים מלאים במאי, ניתן לקבוצות שלושה שבועות של אימונים כדי לחזור לכושר, נפתח את הליגה בחזרה ללא קהל ב-23 במאי ונסגור אותה עם שני משחקים בשבוע עד ל-30 ביוני.

זה התאריך הסופי שנוכל במסגרת החוזים של הקבוצות להמשיך את הליגה, ולא יום אחד מעבר לכך. האפשרות השנייה, משרד הבריאות אינו מאפשר חזרה לאימונים בתחילת מאי, החלטה שתהיה קשורה במה שיקרה עם המשק כולו, אנחנו נודיע על סיום העונה ואז נקבל החלטות כיצד לנהוג עם הליגות". 

"המועדונים צריכים ודאות, הקבוצות לא יכולות לחיות בערפל כזה, אם נתחיל להתאמן רק ביוני, זה אומר חודשיים וחצי של פגרה וזה כבר מאוד מסוכן לבריאות השחקנים. יש גם חוזים חדשים שמתחילים בחודש יוני בקבוצות ואי אפשר עוד למשוך את זה. היוזמה של משרד הספורט לבודד את השחקנים ולערוך בדיקות לא ישימה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה