התכנית הגרנדיוזית של עיריית אשדוד להפוך את אזור התעשיה לשכונת מגורים


להאזנה לתוכן:

בעיריית אשדוד מקדמים תכנית לשינוי תכנית בניין ערים לאזור התעשיה בעיר, כך שייעודי הקרקע יאפשרו בניית כ-5,000 יחידות דיור במקום. אחד המתחמים המגורים הגדולים היא שכונת ה"סוהו" אודותיה דיווחנו לפני מספר שבועות

הדמיה באדיבות אמיר מן עמי שנער אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

אזור התעשיה  בעיר, שגבולותיו: מדרום; שד' בן גוריון, ממערב; רח' הרצל, ממזרח; בני ברית, מצפון מערב; תוואי מסילת הברזל, רכבת ישראל, מצפון; כביש 41(דרך ניר גלים) - הולך לשנות בשנים הקרובות את פניו. 

באשדוד נט דיווחנו על התכנית להקים את שכונת ה"סוהו" - רובע אומנים במקום שבו קיים הים מרכז מסחרי הכשרה. בשכונה זו מתוכננות לקום כ-1,000 יחידות דיור. במהמשכו של רחוב האורגים מתוכנן מגדל מגורים נוסף בגובה 29 קומות עם 168 יחידות דיור.

כעת מתברר כי בעיריית אשדוד עמלים מזה מספר שנים לשינוי ייעודי הקרקע לאזור התעשיה , כך שתתאפשר בניית מגורים ותעשיה נקיה במקום. לפי התכנית עליה ידונו בועדה המקומית ונמצאת בהפקדה בועדה המחוזית, באזור התעשיה הכבדה יוקמו כ-5,000 יחידות דיור.

שטח התכנית מתפרש על פני כ- 2,000 דונם, ומתאפיין במורכבות רבה. תחום התכנית גובל בתכניות גדולות ופרויקטים עירוניים בשלבי תכנון שונים. "מהות התכנית היא שינוי אופיו של אזור התעשייה, והפיכתו מאזור תעשייה עם שימושי תעשייה מסורתיים ומסחר מוגבל לאזור עם שימושים מעורבים, תעסוקה, מסחר, תעשייה עתירת ידע ותעשייה בלתי מזהמת, מגורים ומוסדות ציבור", נכתב ברקע שהוצג לחברי הועדה המקומית.

אזור התעשיה הכבדה באשדוד במבט מהלווין (באדיבות גוגל מפות)

מדובר כאמור בתכנית מתארית לשינוי שימושי הקרקע ותוספת זכויות בניה לכ-5,000 יחידות דיור באזור. על מנת לממש את הזכויות שהיא מציעה יהיה צורך להכין תכניות מפורטות מקומיות על פיה המתווה שלה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה