רייקי באשדוד: האנשים שיעבירו לכם אנרגיותמה גורם לעשרה מטפלים- נשים וגברים בגילאי 60-80 להגיע אחת לשבוע ולהעניק טיפולי רייקי כמעט בהתנדבות ליושבי דיור מוגן וכן להציע את הטיפולים לכל תושבי העיר תמורת סכום סמלי? מה יוצא להם מזה? מה זה בכלל רייקי? ולמה יותר מכדאי לכם לנסות? כתבה על אנשים שמעבירים אנרגיות.

 

החוויה האישית- טיפול רייקי בן 20 דקות

בגדול? מה לי ולאנרגיות ורוחניות? אני לא הכי מתחברת לזה, אבל באתי עם ראש פתוח, חלצתי נעליים ונשכבתי על מיטת הטיפולים בעיניים עצומות. מיד עם תחילת הטיפול ובמהלכו חשתי חום, אולי רוח או תנועות לא ברורות, דופק עולה ויורד, תחושה של התעוררות רגועה ונינוחה, כאילו שטתי בסירה על פני מים. טיפלו בי והעבירו אנרגיות שני מטפלים, ארבע ידיים ואינספור תחושות. בשלב מסוים הם הודיעו לי על סיום הטיפול. בשיחה לאחר מכן הסבירו לי שהמטפלים מרגישים בעצמם מתי צריך להתחיל ולהפסיק.

אין צורך בחיבור דתי או רוחני כדי לחוות את הטיפול, אבל בוודאות צריך להגיע כי רוצים ובטח שלא להיות בהוויה של התנגדות- כאן זה בוודאי לא יועיל במאומה. להיפך. טיפול רייקי מאלץ לקחת לרגע פסק זמן, דילוג על עומס היומיום. ולהתרפק מהעברה של אנרגיה מודרכת- כזו שיודעת מה לעשות. האנרגיה נכנסת לגוף ונעה.


מי מעביר את הטיפולים?

כעשרה מטפלים ותיקים- עובדים יחד כ- 17 שנה באותו המקום. ככל שהמטפלים צוברים יותר ניסיון בטיפולים הם מתחילים להרגיש כל מיני דברים. משתדלים להיות שם כל יום שני בין השעות 19:00-21:00.

מה זה בכלל רייקי?

רייקי היא שיטת טיפול אלטרנטיבית המבוצעת, בין היתר, על ידי מגע. ישנן כ-15 תנוחות (המספר משתנה בזרמים השונים של הרייקי) שבהן המטפל מניח את ידיו על גופו של המטופל, או מעט מעליו, באופן הגורם כביכול ל"אנרגיית הרייקי של היקום" לזרום דרך המטפל אל המטופל.

על פי עקרונות העוסקים ברייקי, הרייקי פועל באופן כוללני, הוליסטי, כלומר מטפל ביצור חי כמכלול ולא רק מסיר תסמינים. על פי עיקרון זה, אנרגיית הרייקי היא אנרגיית חיים בעלת כוחות ריפוי החודרת בעדינות אל כל יצור שבו מטפלים, ומרפאת לעומק את היסוד האמיתי של הבעיה. הרייקי נותן תמיכה לאנשים ומשפר את מצבו בכל המישורים - הגופני, הנפשי והרוחני. לשיטתם של העוסקים בו, הרייקי פועל גם כרפואה מונעת, המגינה מפני מחלות.

 

"אי אפשר למלא כוס מים בעוד מים"

אי אפשר לקבל בלי לתת. זה גורע מאופן הטיפול עצמו. יש קופת התנדבות לתוכה כל אדם שמקבל טיפול מכניס 20 ₪.לשאלתכם- מבחינתם אני הכנתי כתבה ולכן לא נתבקשתי לשלם על הטיפול.

בכסף הם קונים את הצרכים של הקבוצה ונהנים ממפגשים ביניהם. מזמינים מטפלים בכירים ועושים פעילויות העשרה ולמידה יחד.

לא צריכים אבל מרגישים

מטפלי ה'רייקי' לא אמורים לגלות או לזהות באמצעות האנרגיות היכן ישנן בעיות רפואיות. לטענתם הם חשים בזכות האנרגיה והתגובות של המטופלים (דופק מואץ

"אנחנו רק מניחים את הידיים, משמשים כצינור להעברה של אנרגיה והיא כבר עושה מה שצריך. אילו היינו מוצאים אנרגיה מתכינו היינו מתרוקנים ומתעייפים במהירות יחסית", מסבירה חזן.

לתת ולקחת

כדי להגיע למשהו אנרגטי ורוחני אמורה להיות נתינה. כשלומדים רייקי הרצון לנתינה רק גדל וגדל. לפני כ- 17 מאירה חזן, למדה רייקי לראשונה ושם עלה רעיון לגבש קבוצה של מטפלים. הם התחילו בנס ציונה והחלטנו לפתוח קבוצה באשדוד בגלל שאנחנו גם ככה גרים כאן בעיר.

בתחילה הקבוצה עבדה בשעות הבוקר, אלא שרוב המטפלים היו צריכים לפרנס ולעבוד במשרות מלאות ומשם הם לקחו החלטה, בנובמבר 99' לפתוח את הקבוצה ה"התנדבותית". הם הסבירו מהי אנרגית הרייקי והתחילו להעניק טיפולים. בתחילה יושבי הדיור המוגן, הם אגב לא משלמים על הטיפולים ולא רק- הם לא נאלצים לחכות בתור כמו אנשים מ"בחוץ" אלא ברגע שמתפנה מיטה הם נכנסים לטיפול בזכות ראשונים.


מניחים ידיים על הכאב

מרגישים איפה זה כואב וממה זה נובע. ככל שיש יותר ניסיון כך מרגישים את האנרגיה ונותנים לה להוליך למקומות הנכונים. לא רק, אלא שהרייקי הפך למקובל במחלקות אונקולוגיות בבתי חולים. מעבר לזה ישנם מקרים שונים וטיפולים מסוימים שמתאים לאנשים כאלה ואחרים. כמו רוב הטיפולים האלטרנטיביים יש צורך בחזרה והמשכיות.
בטיפול אנרגטי אין צורך למטפל לשאול את המטופל מהן הבעיות שלו. האנרגיה עצמה שנכנסת מחליטה לבד מה קודם למה. האנרגיה יודע אם ללכת לכתף או לקיבה ומה מקרין על מה.

קבוצת הרייקי תשמח להכיר וללמד אנשים כיצד לטפל ולהעביר אנרגיות על פי עקרונות הרייקי. מעוניינים ללמוד? יודעים לטפל באנרגיות אחרות? תגיעו אלינו. כמובן עם אנרגיה חיובית.

דיור מוגן- "בית בלב", רחוב הרב ניסים 15, אזור ה', אשדוד.
טיפולים מידי ימי שני, בין השעות 19:00-21:00
עלות: כ- 20 ₪ לטיפול.

 * צוות המטפלים מודה לריקי אסרף- בעלי המקום על הנתינה במשך השנים.

 
setImageBanner('e6b264f5-cf70-4427-bd3c-288375fcfa19','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה