משה בן זקן הגיש את מועמדותו בימים אלה לתפקיד יו"ר צעירי הליכודמשה בן זקן (28), פעיל ציבור מוכר בעיר הנמל, החליט להגיש את מועמדותו לתפקיד יו"ר צעירי הליכוד, תפקיד יוקרתי שרוב אלה שמילאו אותו, הגיעו לאחר מכן לדרגים הכי גבוהים בליכוד (לדוגמא השר גלעד ארדן) * לאחר עשר שנים של פעילות חברתית עשירה, מתוכן כיהן כיועץ ראש עיריית אשדוד בתחום הבילוי וצעירים, כמנכ"ל חברת "שיא משאבים", ובזירה הפוליטית הארצית נבחר לנציג הצעירים ברשימת הליכוד לכנסת האחרונה במקום ה-32 (לפני האיחוד עם "ישראל ביתנו"), בן זקן מרגיש בשל לאתגר הבא * בראיון מיוחד לעיתון "המגזין", מספר בן זקן על החלטתו ומסביר על צעדיו הבאים: "כמי שגדל על ערכי תנועת הליכוד, אני רואה זכות וחובה גם יחד, להביא את צעירי הליכוד לאחדות ועשייה מרובה, כשאני מחוזק מתמיכתם של חברים רבים לדרך"

משה בן זקן (28) הפך בשנים האחרונות לדמות דומיננטית מאוד בעיר אשדוד, ודמות מוכרת וידועה בזירה הפוליטית הארצית, כשנבחר לנציג הצעירים ברשימת הליכוד לכנסת האחרונה. בן זקן שובץ אומנם במקום ה-32, אך בשל האיחוד עם "ישראל ביתנו", הוא גלש עוד 10 מקומות ברשימה המשותפת.בן זקן בונה חזון ורוצה גם לממש אותו הלכה למעשה

בן זקן נולד וגדל באשדוד, הוא מוביל פעילות ציבורית ענפה, תוך שהוא רותם בעקביות ובהתמדה לפעילותו החברתית מאות מתושבי העיר ומחוצה לה. בן זקן משמש בתפקיד מנכ"ל חברת הפרסום "גולדן-מדיה", ומשוכנע שמשנתו החברתית תוכיח את עצמה. "כמי שגדל על ערכי תנועת הליכוד, אני רואה זכות וחובה גם יחד, להביא את צעירי הליכוד לאחדות ועשייה מרובה, כשאני מחוזק מתמיכתם של חברים רבים לדרך", אמר בן זקן השבוע. "אני יוצא לקראת מסע שעתיד להוביל לבחירתי ליו"ר צעירי הליכוד".

מסתער על משבצת יו"ר הצעיריםהשר גלעד ארדן בסיור באשדוד, בהנחייתו של בן זקן

"הנושאים החברתיים יהוו ללא ספק את גולת הכותרת של מערכת הבחירות הארצית הבאה, שבינתיים אומנם לא נראות באופק אבל במדינה כמו שלנו בחירות יכולות להגיע משום מקום תוך שבועות מספר", אומר בן זקן ומוסיף: "כשמדברים על נושאים חברתיים, חייבת להיות משנה חברתית סדורה, מגובשת וברורה שעל ממשלת ישראל להוביל אותה. למשרדי הממשלה החברתיים, כיחידים, קשה לקדם יוזמות משלהם. הקושי הזה הוא מובנה. כל שינוי ששר ינסה להוביל לבדו, לניסיון השינוי מתלוות תוספות משמעותיות של תקציבים וכוח אדם. עצם העובדה שבמשך עשרות שנים הדיונים החברתיים במדינת ישראל, מתנהלים סביב הצעות חוק פרטיות, פגומה מיסודה. חייבת שתהיה יוזמת חקיקה פרטית, אך אסור שהיא תהיה כדרך. מה גם שהצעות פרטיות, חברתיות ככל שיהיו, משקפות לרוב סקטור מסוים מתוך שמונה מיליון תושבים. הראייה בחקיקה כזו היא מאוד מצומצמת ונקודתית ולא משקפת את כלל האוכלוסייה". 

בן זקן אינו מתעלם, מהקושי היום יומי בו נמצאים הצעירים, אך בד בבד הוא אינו ממהר להציע פתרונות פלא, לדבריו: "המצוקות החברתיות האובייקטיביות במדינת ישראל נולדו הרבה לפני המחאה החברתית בקיץ 2011. יחד עם זאת, אני משוכנע שהמחאה ביסודה העבירה מסר חד משמעי, הציבור אינו אדיש והציבור לא מוכן להשלים עם רווחים לא הגיוניים של תאגידי ענק"."אני יוצא למסע שעתיד להוביל לבחירתי כנציג יו"ר הצעירים בתנועת הליכוד"

בן זקן יוצא להגנתה של ממשלת ישראל המכהנת ואומר: "ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו, הנהיגה שינויים חברתיים משמעותיים. דוגמה אחת מיני רבות היא מתן טיפולי שיניים חינם עד גיל 12  לכל ילד במדינה. לצערי, קיים פער בין העשייה החברתית לבין איך שהיא מוצגת לציבור הרחב באמצעי התקשורת. יחד עם זאת, אין ספק שיש עוד הרבה מה לעשות, ואשמח להיות חלק מנבחרת הליכוד שתמשיך את העשייה הענפה".

 

בן זקן לא נח לרגע

למי שלא מכיר ולמי שכבר מכיר, אבל רוצה לדעת עוד קצת, משה בן זקן עושה מדי שבוע מעשיים טובים, חלקם ידועים לכלל וחלקם נשמרים בסודי סודות. הנה כמה דוגמאות לעשייה הציבורית של בן זקן.

מסיבת חנוכה באברבנל: זו השנה השלישית ברציפות שבן זקן מרים את הכפפה ומארגן מסיבת חנוכה בבית החולים "אברבנל". בן זקן קיבל אישור מיוחד להיכנס בעיצומו של חג החנוכה למחלקות הסגורות בבית החולים הפסיכיאטרי הגדול במדינה, לדבריו: "אני הולך דווקא לשם בגלל שלבית החולים הזה אף אחד לא מגיע, כולם מעדיפים ללכת למחלקות ילדים בבתי החולים השונים, עד שנהיה מצב שיש שם מאות קבוצות, שזה דבר טוב אבל אני מעדיף ללכת למקומות חשוכים שאף אחד לא מעז ללכת". לא מעט ממכריו של בן זקן השתוקקו להצטרף לפעילות המבורכת, בה חולקו סופגניות ונערכה מסיבה, אך האישור לכניסה הוקצה רק ל-20 משתתפים. מספר בן זקן על החוויה: "זה לא פשוט בכלל להיות שם אך החוויה עצומה. אתה מסתכל לחיים בעניים, ואתה מבין שלא לעולם חוסן. רבים מתושבי העיר רצו להצטרף ליום המדהים הזה, אך האישור מוגבל ל-20 איש".

"מבצע לב": לפני שלושה שבועות, בעיצומה של הסערה שפקדה אותנו, בן זקן החליט לבצע פעילות ברוכה ומחממת את הלב, הוא רתם קבוצה גדולה של אשדודים צעירים, שחילקו 1,500 שמיכות, 500 תנורי חימום ובגדים חמים לקשישים עריריים ברחבי העיר. בן זקן העניק שם למבצע הספונטני: "מבצע לב". משה בן זקן אף זכה לקבל שיחת טלפון מרגשת מלשכת ראש הממשלה, לאחר שאלה קיבלו דיווח על הפעילות הברוכה של קבוצת הצעירים מאשדוד, בזמן שרוב תושבי המדינה ישבו ספונים בבתיהם בשל מזג האוויר החריג ששרר ברחבי הארץ בסוף השבוע ההוא. במהלך המבצע בן זקן וחבריו אף החליטו להגיש מרק חם וטעים להומלסים העומדים בצמתים בכל ערב, וקיימו עימם שיחה ארוכה ושכנעו אותם לוותר על העמידה בצומת עד שהסערה תחלוף. בן זקן נזכר: "ישבתי עם בני המשפחה שלי ביום רביעי בערב, והבנתי שהחל מיום חמישי מזג האוויר הולך להיות סוער במיוחד. התחלתי בסדרת טלפונים לחברים הקרובים, לאנשי עסקים עם לב רחב ולאנשים שתמיד אוהבים לעזור וכל אחד מהם נרתם למשימה החשובה הזו. גם דף הפייסבוק שלי, בו יש יותר מ-5,000 חברים, שימש כלי חשוב לקידום המשימה, ואני כל פעם מופתע מחדש עד כמה תושבי אשדוד והסביבה מוכנים להעניק ביד רחבה ובנפש חפצה לטובת אלה שאינם זוכים לימים של אושר ושמחה ברוב ימות השנה".משנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום מביע את תמיכתו בעשייתו של בן זקן

הכי קרוב לאלוהים: ללא עבר קודם בהיי טק, אבל עם "כמויות מסחריות" של אמביציה ושאפתנות, משה בן זקן השיק לאחרונה את אפליקציית "Message to god" או בשמה העברי "פתק לאלוהים", וזאת בתמורת של 3.90 שקלים, ניתן להעביר בקשה מכל פינה בעולם לכותל המערבי או לקברי צדיקים מוכרים, בן זקן: "אני גאה בכך שהאפליקציה הזו יצאה מאשדוד, ועשויה להפוך לסיפור הצלחה כלל עולמי" והיא זמינה בשפות עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית, צרפתית ואפילו יידיש. אתם מקלידים את שמכם, כתובת המייל ותוכן הפתק. בחברה מדפיסים באופן דיסקרטי את הפתקים בכל ראש חודש עברי ומעבירים אותם ליעדם. עם הגעת הפתק ליעדו תקבלו עדכון במייל וגם חיוב של דולר אחד בעבור כל פתק שתשלחו". מאחורי המיזם עומד כאמור משה בן זקן, ללא עבר קודם בהיי־טק אבל עם ראש על הכתפיים ורקע מסורתי ודתי שמתאים לקהל היעד של המיזם. בן זקן נשמע חד משמעי לגבי פוטנציאל ההצלחה: "אני מקבל בימים אלה תגובות טובות מאוד, ובעיקר שמח על זה שייצרנו כאן משהו שיכול לעשות טוב להרבה אנשים. אני רואה את עצמי כסוג של חברת שליחויות. אנשים שנמצאים בחו"ל או אפילו בארץ ומאמינים בסגולות של הרבנים והצדיקים ימצאו הרבה עניין בשירות שלנו".

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('e7a90f1e-529e-4fe1-be76-6d483b391b60','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה