עושים כבוד לאשדודאשדוד חוגגת השבוע יום הולדת 56 ובניה האוהבים מברכים אותה. אבל לא רק - שבוע אחרי סיום מבצע "עמוד ענן" ששיתק אותה ל-8 ימים – היא זוכה לכבוד מפתיע – מסתבר שאשדוד היא העיר הכי ישראלית שיש, והפכה בשנים האחרונות להיות מהערים המבוקשות והנחשקות במדינה בקרב תושבי ישראל – זאת על פי מכון הסקרים "גיאו קרטוגרפיה", שפרסם את המחקר הארצי עבור כנס "מיתוג ערים", שהתקיים השבוע בירושלים בנושא "חיזוק כלכלה עירונית למינוף ולמיתוג ערים". בסקר שנערך השנה, אשדוד מדורגת במקום החמישי בקרב ערי ישראל, שתושבי המדינה היו בוחרים להתגורר בה. לשם השוואה, בשנת 2008, העיר אשדוד דורגה רק במקום ה-13 מבחינת האטרקטיביות למגורים. כיום אשדוד היא העיר החמישית בגודלה בישראל – כל מה שרצינו לדעת ושכחנו לשאול...


ותיקי העיר זוכרים כי לפני שנים, המושג "אשדוד" היה כמילת גנאי או העלבה, לא פרגנו לעיר
ולבניה. כשהייתי אומרת שאני מאשדוד, היו מביטים בי בפליאה – איך הגעת עד לכאן? כלפי תושבי גוש דן והשרון, אשדוד נראתה כדימונה, ירוחם בסוף העולם... משהו אי שם בדרום הנגב... מסתבר שבשנים האחרונות המוניטין של אשדוד עלה פלאים בקרב תושבי מדינת ישראל. לראייה - מכון הסקרים "גיאו קרטוגרפיה", פרסם השבוע את המחקר הארצי, שערכה ד"ר רינה דגני עבור כנס "מיתוג ערים", שהתקיים השבוע בירושלים בנושא "חיזוק כלכלה עירונית למינוף ולמיתוג ערים". בשאלת הסקר - איפה הישראלים רוצים לגור? אשדוד דורגה במקום החמישי ברשימת ערי ישראל שתושבי המדינה היו בוחרים להתגורר בה (למרות הטילים שהתעופפו לכאן...).

 

מסתבר שאשדוד 2012 - מדורגת רק אחרי תל אביב, ירושלים, חיפה, ראשון לציון ורעננה אך לפני - חולון, הרצליה, פתח תקווה, רמת גן, כפר סבא ושאר הערים בארץ. זהו נתון שלא היינו חולמים עליו בעבר. מדובר בקפיצה דרמטית עבור אשדוד בדירוג ההעדפה של תושבי ישראל, שכן בשנת 2008, לפני כארבע שנים העיר דורגה במקום ה-13.

מנתוני הסקר עולה כי בכל רגע נתון בין חמישה לשבעה אחוזים מתושבי ישראל מחפשים דירה באשדוד ורואים בעיר כאחת האלטרנטיבות למגורים.


ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, אמר השבוע כי אינו מופתע מההעדפה הישראלית הברורה וכי מדובר בנתון המשקף שורה של הישגים בכל תחומי החיים בתקופה קצרה יחסית: "הבחירה באשדוד כאחת מחמש הערים המועדפות והאטרקטיביות למגורים בישראל, היא בהחלט מתנת יומולדת מכובדת לעיר שמלאו לה השבוע 56 שנים". 

ד"ר לסרי מדגיש כי עיריית אשדוד פועלת על פי חזון שנבנה ועל פי תוכניות מקושרות תקציב בכל תחומי החיים, תוך בחינה עקבית ושוטפת בעמידה ביעדים שהוצבו, "המצפן שלנו בעשייה העירונית הוא בראש ובראשונה העלאה מתמדת באיכות החיים של תושבינו. תושבי אשדוד שמחים וגאים להתגורר בעיר ועדים לשינויים ולהישגים. עובדת היותם השגרירים הטובים ביותר של אשדוד היא זו שהובילה לכך שהעיר הפכה למועדפת ברמה הארצית".

 הידעת כי....

אשדוד בעלייה
אשדוד היא העיר הכי ישראלית שיש וקולטת עלייה מספר אחת בעולם! ייחודה הגדול של אשדוד מתבטא בכך שהיא העיר היחידה בעולם!!! בה חיים עולים מ-99 מדינות.

העיר הכי מתוכננת שיש בישראל
אשדוד תוכננה בתכנון מפורט עוד קודם שהתיישב בה איש - היא נחשבת לעיר  המתכוננת ביותר בישראל.

 פארק אשדוד-ים
פארק אשדוד ים שאוטוטו מוקם - יהיה מגדולי הפארקים בישראל - 200 דונם

אמפיתיאטרון
האמפיתיאטרון שנפתח הוא הגדול בארץ - מתאים למופעים המוניים של 8000 צופים: 4500 מושבים  קבועים ו-3500 צופים במרחב דשא משופע.

 בריאות באשדוד
אשדוד הכי בריאה בישראל - מסלולי הליכה, חינוך לתזונה נכונה, הרקדות זומבה, אימוני יוגה וטאי צ'י, מרוץ אשדוד, טריאתלון, מסע אופניים, הפנינג ספורט והליכה. כמו כן, מעל ל-200 מתקני ספורט הוצבו ברחבי העיר לשימוש התושבים והגדלת נתיבי הרכיבה על אופניים... הם רק חלק מפעילויות בריאות הקיימות באשדוד, שהפכו אותה לעיר שהכי חושבת בריאות בישראל.

 הכי מפרגנת לסטודנטים שלה
אשדוד מעניקה מלגת הצטיינות בסך 10,000 ₪ בשנה - לכל סטודנט מצטיין (על פי החלטת הדיקן של אותו מוסד אקדמי). אשדוד נותנת הלוואת לימודים לכל סטודנט שרוצה ללמוד בתנאים מדהימים – בלי רבית ועם החזר שמתחיל רק אחרי שהסטודנט סיים ללמוד, מצא עבודה ואז ההלוואה מתפרסת על פני שנים.

 באשדוד פעילים 5 מוזיאונים

המוזיאון העירוני ע"ש קורין ממן – המוזיאון הבין-לאומי המציג את עולמם של הפלשתים וכן תערוכות מתחלפות בנושאים שונים.
מוזיאון מונארט – מבנה אדריכלי מיוחד, בצורת פירמידת זכוכית המזכירה את הפירמידה במוזיאון לובר בפאריז. במקום מתקיימות תערוכות מתחלפות, בנושאים שונים, ועבודות יצירה של אומנים במגוון תחומי יצירה. מעת לעת מוצגות עבודות של אמני אשדוד.
מוזיאון "צוללת ירוקה" – מוזיאון לימודי העוסק בנושאי סביבה. המוזיאון, המעוצב כמבנה של צוללת, מציע פעילות לילדים בנושאי אקולוגיה ואיכות הסביבה.
מוזיאון הגבורה – מוזיאון ייחודי לגבורה יהודית המציג את השואה ומספר על מעורבותם של חיילים יהודים במאבק נגד הנאצים.
מוזיאון המכוניות של רלקס – מציג אוסף מיוחד של מכוניות עתיקות אשר עברו שחזור מדויק.

תוכניות עתידיות

תוכניות פיתוח בולטות לשנים הקרובות שעשויות לשנות את פני העיר: בהתאם ל"חזון ראש העיר" ובכפוף לתוכניות מקושרות תקציב, המגזין מציג את הפרויקטים שיראו אור באשדוד בקרוב...
טיילת - השלמת קטעי טיילת לאורך חופי הזהב של אשדוד, שיצרו רצף טיילות מפארק לכיש ועד לריביירה הדרומית.

פארק אשדוד ים - פארק עירוני בלב לבה של העיר שיכלול אמפיתיאטרון ענק, פארק מים, פארק אינטראקטיבי, מגרשי משחק וטניס, חורשת עצים ומתקני פיקניק.

היכל התרבות - השלמת עבודות לחנוכת היכל התרבות של אשדוד.

כיכר התרבות - כיכר בעלת מפלס אחד שתחבר בין כל מוסדות התרבות העירוניים המקובצים בקריית התרבות.

תיירות - השלמת שני מלונות בבנייה. הסדרת אישורים לשני מלונות נוספים. שדרוג כל חופי הרחצה והפיכתם לחופי הזהב של ישראל

אומנות - הקמת קומפלקס חדש ובו מרכז מבקרים ובית אומנים.

מרכזים בבנייה - בניית מרכז לצעירים, מרכז לנשים ומרכז להורות.

פארק מים - הקמת פארק מים מהמתקדמים במזרח התיכון, באזור הריביירה הדרומית.
מגרשי ספורט - הקמת אצטדיון עירוני חדיש כ-16,000 מקומות.  הרחבת היכל הכדורסל והכפלת הקיבולת.

בית המשפט - שדרוג בית המשפט הקיים והרחבתו.

קאנטרי קלאב - הקמת קאנטרי קלאב חדש ברובע יג'.

בית חולים - הנחת אבן פינה התבצעה כבר ב-1.11 בנוכחות ראש הממשלה וראש העיר ועתיד להסתיים בעוד 5 שנים מהיום (2017).

משטרה - בשעה טובה ומוצלחת התקבלה החלטה לבנות מחדש את תחנת המשטרה באשדוד, בה יתנו לשוטרים את הכבוד הראוי.

 

אשדוד - תעודת זהות

אשדוד היא העיר החמישית בגודלה בארץ: 234,600  תושבים. התחזית שלה לשנת 2025 – 350 אלף תושבים.

בתי אב: כ-62,000 בתי אב.

הרכב גילאים: העיר צעירה. כ-35% מהתושבים בגילאים 0-20. כ-33% בגילאי 21-40. כ-32% בגילאי 41-60 והיתר מ-66 ומעלה.

הרכב האוכלוסייה: 1/3 מהאוכלוסייה הינם עולים. יותר מ-80% מארצות חבר העמים, היתר מצרפת, דרום אמריקה, אתיופיה ואחרים. 25%    אוכלוסייה חרדית. 30% אוכלוסייה ותיקה מעורבת. למעלה משליש יוצאי מרוקו. כ-20% יוצאי ברה"מ לשעבר והיתר מארצות שונות.
(ארצות צפון אפריקה אחרות, גרוזיה, רומניה, פולין ועוד...).

שטח העיר: 49,195 דונם (כ-50 קמ"ר). כמעט כמו שטחה המוניציפאלי של תל אביב!!!

המשפחות הראשונות: 22 משפחות שהגיעו ממרוקו בשנת 1956 – באו להקים את העיר

מבנה העיר: 17 רבעי מגורים, רובע הקריה והרובע המיוחד, 3 אזורי תעשייה ועורף הנמל.

 

 
setImageBanner('e116552a-5366-4d01-9597-98b90d85aae0','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה