אלפי האשדודים שהגיעו לפתיחת האמפי החדש בעיר בהופעה המחשמלת של שלמה ארצי במוצ"ש האחרון הופתעו לגלות שפטריק סבג, מי שהיה בין המפיקים המוזיקליים הדומיננטיים בתקליט האחרון של שלמה ארצי "אושר אקספרס", נולד וגדל באשדוד. בהופעה, שלמה ארצי פרגן לאיש שגדל בעירנו, סיפר על יכולותיו ואף נתן לו לשיר עימו את השיר "אומץ". כבוד!
מאת: ענתי כהן

ההופעה של שלמה ארצי באמפי החדש באשדוד געשה. ההתרגשות הייתה בשיאה. אנשים עמדו ומחאו כפיים. שלמה כהרגלו ירד אל הקהל והתחכך. לפתע החל מספר על איזה פטריק אחד שכתב לו סמס "גם מרוקאים מתגעגעים", בתגובה ענה לו ארצי: "גם רומנים מתגעגעים". סבג: גם מרוקאים מתגעגעים

אח"כ הוא גם ניגש אליו, זה היה פטריק סבג, אשדודי לשעבר, שהיה אחד המפיקים המוזיקליים הדומיננטיים בתקליט האחרון של שלמה ארצי "אושר אקספרס".

 

פטריק סבג (41) הוא זמר, מעבד, מפיק מוזיקלי, אבל בשבילנו הוא בעיקר אשדודי (גם אם זה לשעבר). פטריק כבר כמה שנים טובות אחד מהמפיקים והמעבדים הכי חזקים שעובדים בתל אביב לשם עבר ממש אחרי שהשתחרר מהצבא. מה לא עושים בשביל להגשים חלום ילדות? חלום שהתחיל להתגבש עוד בגיל 8 כשהתחיל לנגן על קלידים. כיום הוא מתגורר בתל אביב (רמת ישראל) שכונת ילדותו של שלמה ארצי.

בשנים האחרונות הצליח פטריק להתבלט בעשייתו המוזיקלית בזכות האולפן שפתח בדרום תל אביב, שם הוא יוצר את המוזיקה שלו.

לפטריק כמו לכל מוזיקאי היה חלום, לעבוד עם שלמה ארצי - אך פטריק לא חשב שהחלום הזה עומד להתגשם. "את יכולה להראות לי מוזיקאי שלא היה רוצה לקחת חלק בעשייה עם יוצר ענק כמו שלמה", הוא אומר השבוע.

אתה יכול להגיד שבמידה מסוימת הערצת אותו?
"קשה לי להשתמש במילה 'הערצתי', אבל הערכתי מאוד את האדם והיוצר וקיוויתי לשתף איתו פעולה".שלמה ארצי בהופעה באשדוד

ספר לי על ההכרות ביניכם.
"הייתה לנו היכרות מסדרון כזו של 'שלום-שלום', באחת הפעמים הוא הגיע לאולפן בו אני עובד עם הבמאי שמביים לו את הקליפים, ירון שילון, ואז הוא זרק לי: 'בוא נעשה משהו ביחד' אחרי ששמע כמה דברים שלי. חשבתי שזה סתם מתוך נימוס".

נו... אני במתח.
"ופתאום יום אחד בלי התראה מוקדמת הוא דפק לי בדלת ואמר 'יש לך זמן? אני פה עם גיטרה'. ישבנו אצלי באולפן, הוא נתן לי מיני הופעה של חמישה שירים לא מוכרים שלו ואמר לי 'תבחר שיר'. מאוד התחברתי לשיר 'כל יום' שכיום הוא השיר הכי מושמע ברדיו ועליו התחלתי לעבוד. שלמה אמר לי: 'אם יהיה חיבור טוב בינינו השמיים הם הגבול' - ואי אפשר לומר אחרת התאהבנו אחד בשני. התלהבתי שהוא בא עם גיטרה, הוא ניגש ישר לעבודה בלי יותר מדי דיבורים, השירים היו עוד עירומים אבל האווירה בינינו הצליחה לתפור להם סוודר".

יצא לך להיות בהופעות של ארצי לפני שהתחלת לעבוד איתו?
"ממש בקטנה בהופעה שהייתה בצמח אז כשהייתי חייל – צמח זה המקום לשירים לאהבה".

איך היה לעבוד עם שלמה על האלבום, על השירים?
"היו הרבה רגעים שאמרתי לשלמה 'שלמה תעזוב, זה מוכן', אבל עם שלמה זו צורה שונה של עבודה. הוא מאוד בפרונט של הדברים שלו - פרפקציוניסט. הוא לא אמן צעיר שאתה מנתב לו את הדרך, וזה לא עניין של אגו. שלמה הוא אמן מצליח, הכי מוכר בארץ, ממלא קיסריות – ועכשיו גם את אשדוד. מה אני יכול לעשות רק לקלקל - הפסיכולוגיה איתו היא שונה".

זה נשמע שהוא מאוד חרדתי בקשר לחומרים שלו.
"כן, במידה מסוימת, הוא מודע לכל דבר שהוא עושה והוא לא לוקח סיכונים והולך אחרי הדברים בצורה עיוורת".

ואתה אוהב סיכונים, אתה אוהב להתחכך עם פינות חדשות במוזיקה?
"כן, באופן טבעי רציתי לקחת יותר סיכונים במקומות מסוימים ובמקומות מסוימים הוא צדק – לא היה צריך לקחת אותם".פטריק סבג

אני יכולה להבין מה אתה למדת ממנו, אבל מה הוא למד ממך?
"האמת שדיברנו על זה קצת, הוא אמר שאחד הדברים שהוא למד ממני זה לאהוב את הלא מושלם, שצריך לתפוס רגע ולא לקחת כל דבר למקום של המושלמות".

יש סיפור מאחורי השיר ששרת עם שלמה בהופעה?
"השיר ששרתי עם שלמה בהופעה היה 'אומץ' השיר הזה נכתב תוך כדי שהקלטנו אותו, השיר לא נכתב כטקסט יציב, אלא כל הזמן הוא השתנה, נמחק ונכתב מחדש עד שהוא התייצב. בזמן שעבדנו על הטקסט עברה עלי תקופה קשה, והאמת השיר הזה נתן לי כוחות בכל פעם התעסקנו איתו - השיר הזה באמת נתן לי 'אומץ'. אולי זה נשמע כמו קלישאה אבל זו הסיבה לדעתי ששלמה בא עד אלי בהופעה והפתיע אותי עם המיקרופון".

מה סיפרת לארצי על אשדוד?
"ספרתי לו שיש כאן אמפי שקורא לו לבוא, והאמת שלא היה צריך לשכנע אותו לבוא, כי בסך הכל הבן אדם אוהב את הקהל, הוא אוהב להגיע למקומות חדשים. את ההפקה עצמה היה קצת יותר קשה להזיז לכאן. אבל כמו שאת רואה עשינו את זה ועשינו את זה בגדול".

יצא לך לעשות לשלמה הכנה מוקדמת על הקהל האשדודי?
"ממש בקטנה, תאמיני לי הבן אדם מכיר את הקהל בארץ יותר טוב מכל אומן אחר. הוא יודע היטב שאנשים מגיעים להופעות שלו שוב ושוב. ואני אומר לך, לקהל אף פעם לא נמאס ממנו".

שלמה סיפר בהופעה ששלחת לו הודעה וכתבת בה:  "גם מרוקאים מתגעגעים" והוא ענה לך "גם רומנים מתגעגעים...".
"שלמה הזכיר לי שאני מרוקאי, אני כבר שכחתי מזה... יש לו איזה אישיו עם העם הזה. כל פעם שהוא היה נכנס לאולפן הוא היה זורק איזה משפט על המרוקאים".סבג:גם מרוקאים מתגעגעים

 יש לך עוד דוגמאות עסיסיות של תכתובות ביניכם?
"שלמה הוא אדם של טקסטים של מילים, הוא מאוד אוהב את עולם הסמסים, זאת הייתה התקשורת בנינו, הוא אומר שככה הוא מצליח להבין את הבן אדם הכי טוב".

מה הדבר הבא שאתם הולכים לעשות ביחד?
"מדברים על אלבום נוסף, העבודה צריכה להתחדש בתום סיבוב ההופעות שלו. עדיין יש לי חלום לעשות איתו כל מיני דברים, עשינו טסטים ואני עוד מקווה שזה יקרה. אבל סקופ אמיתי שאני יכול לתת זה שבפסח יצא סרט על העשייה שלי ושל שלמה בעקבות האלבום 'אושר אקספרס', הסרט ישודר בפריים טיים של ערוץ 2".

 

חמישה דברים שכדי שתדעו על פטריק סבג:


*פטריק גדל באשדוד באזור א' אי שם ברח' נורדאו.

* הכלי בראשון שלמד לנגן עליו היו קלידים מאז הספיק ללמוד לנגן על כל דבר שמשמיע מוזיקה.

*לפטריק יש עדיין שורשים אשדודים - אימו ואחיו מתגוררים בעיר.

* פטריק נשוי באושר ואב ל-3 ילדים.

* פטריק לא מת על השיר "חוזרים הביתה" השיר של שלמה ארצי ואריק איינשטייןפטריק סבג מפיק מוזיקלי ויוצר

 

 

 
setImageBanner('ca9c92ce-f411-473c-b0c9-bd1ffdfeda89','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה