מהו הקו האדום?אייך הפכנו, תושבי העיר אשדוד, פתאום לאזרחים סוג ב' ?! אייך לפתע יצאנו מגבול הקו האדום?!
בואו נדמיין לרגע שטיל יוצא מעזה אל עבר שמיי תל אביב, מפספס בסנטימטרים מגדל מגורים ופוגע במכוניות אשר בוערות באש ומרעידות את לב תושבי השכונה.....
מה קורה אז?
יש למישהו ספק שמדינת ישראל יוצאת מכליה, שצה"ל, על כל חיילותיו יוצא לפרק את עזה במלחמה שכותרתה תהיה:"המלחמה על הבית". או "מלחמת הקיום של מדינת ישראל".....?
יקום ח"כ, שר, מדינאי, מפקד בצבא או כל אזרח ישראלי שיהמר אחרת.
אז זהו שזה לא תסריט בלהות, זה בדיוק מה שקרה, רק לא בעיר ת"א, אלא בעיר אשדוד.
האם דין תל אביב שלא כדין אשדוד? האם דמו של ההרוג באשקלון אינו שווה לדמו של תושב הרצלייה?
בלי שנשים לב, מישהו פתאום חילק את מדינת ישראל לשניים ושם קוו אדום מהנגב ועד אשדוד!
הפלסטינים מפחדים לחצות את הקו האדום, רק שקו אדום זה לא כולל את אשדוד, קו אדום חדש נוצר והוא חוצה את ישראל לשווים יותר ושווים פחות בפני ממשלת ישראל.

 

"אסור לנו לסמוך על ניסים. צריך לעשות פעולה שתסיר את האיום ורק פעולה אחת תעשה את זה, פעולה שתביא למיטוט שלטון החמאס בעזה...הם (ראש הממשלה ושר הביטחון) גילו חולשה מול הסכנה, הם הגיעו לתהדיה (הסכם רגיעה) ולהפסקות אש, והם נתנו לחמאס להתחמש בעוד ועוד טילים....הם עצרו את צה"ל, לפני השלמת המלאכה. אני רוצה להגיד כאן ועכשיו. אנחנו נמוטט את שלטון הטרור של חמאס ונחזיר את הביטחון לתושבי אשקלון, אשדוד, באר שבע, שדרות, יבנה. אנחנו נחזיר את הביטחון לתושבי ישראל".

(הדובר הוא בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה, פברואר  2009 עם סיומה של "עופרת יצוקה")  

באו נחזור לשנת 2011, ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו ועדין - אין מדינה ריבונית ברחבי העולם שהייתה מוכנה  להבליג ולו על טיל בודד שהיה חלילה נשלח אל תוך שטחה.

מדינות כמו רוסיה ארה"ב טורקיה הגיבו בשנים האחרונות על פגיעה בריבונותן בכל עוצמתן תוך השתלטות על עמים ומדינות וזאת על הרבה פחות ממה שקורה בישראל.

אבל מדינת ישראל, בראשותו של נתניהו, שומרת את הזכות להגיב, כמו מדינה ריבונית, רק כאשר חלילה יפגעו בציפור נפשה וחלילה יחצו את הקו האדום מבחינתה.

מהו הקו האדום?

 פגיעה בגבול החדש שהיא יצרה במו ידיה – גבול אשדוד צפונה! 

בשנת 2009 הטילים לעבר אשדוד הובילו למבצע עופרת יצוקה. בשנת 2010/2011 טילים לעבר אשדוד הפכו למעשה נסלח, נורמטיבי שהתגובה בגינו היא שליחת מטוסי חיל האוויר שיעשו הרבה רעש וצלצולים.

רבע מתושבי ישראל נמצאים תחת מצור של טרוריסטים, תלמידנו לא יכולים ללכת לבתי הספר מאיימת הטילים, אזרחנו נמצאים תחת מצור רגשי ופיזי של צופרי אזעקות. אזרחינו נמלטים על נפשם לעבר המקלטים, עסקים מושבתים, אירועים מתבטלים וחיינו הפכו כעל על רולטה רוסית.

ומה עושה ממשלת ישראל?

נושכת שפתיים וכאילו אומרת בקריצת עין לאנשי החמאס והג'יהד: "נו, נו, נו, לא יפה מה שאתם עושים לבנים החורגים שלנו..."
ובמקום ליהנות מהגנה, אנו, בניה החורגים של הממשלה מתבשמים ממחמאות על עמידתנו האיתנה ומחיזוק ידינו על ידי ממשלת ישראל.

החיים שלנו בחוסר שפיות זו, הפכו לפתע לשגרה המקובלת על ממשלת ישראל ועל חלק גדול מתושבי המדינה, כאילו טבעי הדבר שיפגיזו אותנו השכם וערב...
התקדים המטורף של הפגזת ערי ישראל הפך לפתע לנורמטיבי, למשהו נסבל, כמעשה קונדס שעדין לא נחשב לחציית קו אדום.

ממשלת ישראל מגיבה על טילים לאשדוד אשקלון, באר שבע ועוד (כל עוד זה בגבול הדרומי) במתינות. האיומים של ראש הממשלה הפכו לנביחות של כלבלב לא מזיק.
השלט:" זהירות כלב נושך" ירד מהכניסה לאשדוד ועבר לכניסה לגוש דן בואכה שרון.

פגיעה בתושבי אשדוד צפונה כבר אינה נחשבת לאיום אסטרטגי. פגיעה בנו נסלחת!

אז זהו שמעכשיו כבר לא! לא ניתן שיוציאו אותנו, במעמד צד אחד, מהגבול הריבוני של מדינת ישראל. דין אשדוד דרומה יהיה כדין המרכז והצפון.

במידה ולא?

נתחיל להתארגן!
בסבב הירי הבא, שלא יבוא... במידה וממשלת ישראל תגיב על ירי טילים לעברנו כעל דבר שבשגרה, ולא כמו שמדינה ריבונית חייבת להגיב - אני, יחד עם הרבה חברים, עם אמצעי התקשורת שעומדים לרשותנו ומאפשרים לנו להתאגד, אקרא לועדי העובדים הגדולים, לועדי ההורים בבתי הספר, לאזרחים רבים  מאשדוד ומהסביבה ויחד ניקח את המנהיגות לידיים ונאמר: "עד כאן! במידה ותתייחסו אלנו כהפקר, כאל אזרחים פחותים, כאל בנים חורגים, אנחנו נשבית את שגרת החיים של כל המדינה!".

 

 

 
setImageBanner('f1fd292d-7bb6-4889-9819-a32e26ff8d1e','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה