מלון אורלי בדרך להפוך לבניין מגוריםהאם מלון אורלי יהפוך לבניין מגורים בן 9 קומות?
הבעלים של מלון אורלי הוותיק , הנמצא בחוף מעמי באשדוד מעוניינים להפוך אותו לבניין מגורים בן תשע קומות עם יחידות דיור להשכרה. הוועדה המקומית דנה בבקשה זו.

הועדה המקומית לתכנון ולבנייה באשדוד, דנה בעתידו של המלון הישן השוכן בירידה לים בסמוך לחוף מי עמי בעקבות הבקשה לשנות את ייעודו ממלון לבניין מגורים אשר בו גם יהיו יחידות דיור קטנות להשכרה.


הבעלים של המלון טוענים כי הם חייבים ללכת עם צורכי הזמן וגם לחזק את המבנה מפני רעידות אדמה. אולם חברי הוועדה, מהם ראש העיר הקודם, צבי צילקר, מתקשים להיפרד מאחד מסמליה של העיר ומאמינים כי עדיין באשדוד, יש מקום למלונות קטנים.


מלון אורלי הוקם בשנות ה־60, באזור שהיה מרכז הבילוי של תושבי אשדוד. לידו פעל קולנוע אשדוד שהיה הומה מפה לפה בכל ימות השבוע ובהמשך פעלו בתי הקפה ומסעדות הדגים של מי עמי ואולמות השמחה. בתקופה זו פקדו את האזור גם לא מעט ימאים שנהגו לאכול ולשתות במקום ופרנסו יפה את העסקים בסביבה.

כעבור מספר שנים, רכש את המבנה דוד פרץ ז"ל, הירקן הראשון באשדוד. לאחר שרכש את המלון, הוסיף קומות ואולם שמחות.
עם השנים הפך המקום למוקד עלייה לרגל של זוגות מתבודדים ועובדים זרים והיו גם ניסיונות לשקם את תדמיתו. נכון להיום, טוענים בעלי המלון כי הוא מזמן לא פועל כמו הסטיגמה השלילית שהייתה לו: "פעם הייתה סטיגמה שמדובר במלון של זונות, אבל זה כבר לא ככה. ניקינו את זה ואנחנו עובדים עם חברות כמו אלתא, שמשכנת במקום את אורחיה - ימאים או משפחות מהצפון שמגיעים להתארח במטרה לעבוד בעיר ".
היום מבקשים הבעלים להרוס את המלון ולהקים בו בית דירות עם כ־75 אחוז יחידות קטנות להשכרה לתקופה של עד שמונה שנים בשטח ממוצע של כ־70 מ"ר לדירה, כאשר בתום שמונה השנים, ניתן יהיה למכור את הדירות בשוק החופשי.

בדיון בוועדה, טען האדריכל וולטר שיינקמן כי: "המצב הפיזי הירוד של המבנה מחייב את חיזוקו, והיזם החליט להרסו ולהקים בניין בן תשע קומות מעל קומת הקרקע פלוס שני מרתפי חנייה".

עוד ביקש להוסיף 16 אחוז לזכויות הבנייה הקיימות, בשל הגבהת המבנה ובניית קומות נוספות.

חבר הועדה, ראש העיר לשעבר, צבי צילקר, הסכים לשטח הדירות, אך טען כי יש צורך באשדוד במלונות קטנים ברמה של שניים ושלושה כוכבים. חבר הועדה שלמה אלבז הוסיף כי "בפועל, המבנה אינו פועל כמלון לכל דבר, אלא כחדרים להשכרה על בסיס שעתי".
ההחלטה הייתה לתקן את התוכנית לפי הערות ולהחזירה לדיון בוועדה.

בעירייה קיבלו בברכה את הפרויקט: "ככה אנו נותנים מענה לזוגות צעירים".

 

 
setImageBanner('d162408a-02c9-430a-b1b3-f9242736a9ee','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה