בחירות באשדוד בעוד:
ימים
שעות

הבעלים של הסינמה סיטי: "מקווים שהמכשולים יוסרו ומצפים בכיליון עיניים לפתוח את המתחם""דיברתי אישית עם יחיאל לסרי", מגלה לאון אדרי, הבעלים של הסינמה סיטי- "הוא אמר לי שיהיו וייבנו בתי קולנוע שגם ייפתחו בשבת. אני נמצא איתו בקשר. הוא אומר לי 'אני אפתח'. זה נראה שעל פניו העירייה וראש העירייה לא מתנגדים, אבל בפועל זה לא קורה".

לאון אדרי ממתין להקים את הסינמה סיטי באשדוד

"צריך לפנות באופן מיידי לבית המשפט העליון כדי לממש את הקמת בתי הקולנוע במתחם ביג", כך אומר השבוע לאון אדרי, הבעלים של חברת יונייטד קינג ורשת בתי הקולנוע סינמה סיטי. בניית מתחם הקולנוע בקומה העליונה של ביג, מעל החנות "עידן 2000", היתה אמורה להתחיל לפני כשנתיים, אך כיום, לדברי אדרי, לא ברור מה יעלה בגורל התוכנית.

על פי הצפי, בסינמה סיטי באשדוד יימכרו 680 אלף כרטיסים בשנה והסחבת בהקמת המתחם גורמת לו לצער רב - "כולם מפסידים מההעיכוב בהקמת הסינמה סיטי, הוא טוען - בעיקר הקהל האשדודי, שימשיך לנסוע מחוץ לעיר כדי לצרוך את אחת מפעילויות התרבות והפנאי הפופולריות ביותר ואלו שכמובן לא יכולים לנסוע למתחמים אלו.

אין זו הפעם הראשונה שאדרי ועסקיו נתקלים בבעיות הכרוכות בשמירת שבת:
מתחם סינמה סיטי בירושלים היתה כרוכה במאבקים של הציבור החילוני נגד גורמים חרדים, מערכה שהגיעה לבג"צ ובסופה הוחלט כי מתחם סינמה סיטי בירושלים לא ייפתח בשבת (בניגוד למתחם יס פלנט ובתי קולנוע ירושלמים אחרים).

"ללכת לקולנוע זה אחת החוויות הבסיסיות שצריכה להיות זמינה לכל בן אדם, בכל גיל ומכל רקע חברתי או כלכלי", אומרת תושבת העיר, שנזכרת בערגה בימי הקולנוע העליזים.
"בילדותנו היו שלושה בתי קולנוע בעיר - אסתר, אשדוד ודגון - ונהגנו לפקדו אותם על בסיס קבוע. בזמנו היה רק ערוץ טלוויזיה אחד, וללכת לקולנוע היה בגדר 'קפיצה קטנה' לחו"ל. בימי שישי בצהריים היינו הולכים לראות שני סרטים במחיר אחד כל החברים אחרי בית הספר, אלה חוויות שלא נשכח לעולם. דווקא מאז שבתי הקולנוע הקטנים נסגרו נראה שאשדוד רק הולכת אחורה. לספק לכ־250 אלף תושבים מתחם קולנוע אחד זה בבחינת לעג לרש".      

עושים שרירים

"דיברתי אישית עם יחיאל לסרי", מגלה אדרי. "הוא אמר לי שיהיו וייבנו בתי קולנוע שגם ייפתחו בשבת. אני נמצא איתו בקשר. הוא אומר לי 'אני אפתח'. זה נראה שעל פניו העירייה וראש העירייה לא מתנגדים, אבל בפועל זה לא קורה".

האם לדעתך הוא אומר דבר אחד אבל פועל אחרת בגלל לחץ של החרדים?

"יכול להיות מאוד שהוא מעכב את הפתיחה בגלל הלחץ של החרדים, אחרת אני לא מבין למה כל העניין הזה תקוע. בפעמים שדיברתי איתו על זה לסרי אמר לי שהוא מעוניין שייבנו בתי קולנוע. סביר להניח מאוד שהוא אומר את זה אבל מאחורי הקלעים פועלים כל אותם גורמים חרדים שעוצרים אותו ומתנגדים לתחילת הבנייה. אני חוזר וטוען שאותם גורמים לא יכולים לעצור מהמינהל את כל ההליך וצריך לערב את בית המשפט. הפוליטיקאים לא צריכים להתערב. אני חוזר ואומר שאם תהיה תב"ע לשטח המדובר יהיו גם בתי קולנוע".

"אני חושב שהחרדים מנסים את מזלם, ויש גם בחירות שמתקרבות. מה, אין כדורגל בשבת? ברור שיש. התחושה שלי היא שכל המלחמה שיש עכשיו באשדוד סביב השבת זה בעיקר כדי לעשות שרירים. בסופו של דבר ההיגיון ינצח והתוכנית תצא לפועל".

מה דעתך על המתקפה של מנכ"ל ביג נגד העירייה ועל הטענות שלו שמדובר לכאורה בכפייה דתית?

"מנכ"ל ביג כועס ועצבני, ואני מכיר את התחושה שלו. אני מבין את הכעס הזה".

ראש העירייה יחיאל לסרי, מסר בתגובה:

"כפי שהצהרתי בישיבת המועצה - אני בעד פתיחת הסינמה סיטי באשדוד, הביג אמור להגיש תוכניות מתאימות שנוכל לאשר אותם ולהסיר את התנגדותנו בועדה. באופן אישי אני חובב קולנוע מושבע". 

 

 

 
setImageBanner('be47c7e7-39a7-44d2-9500-596b5dbee44a','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה