התכנונים לבניית מגדלי מגורים באשדוד, הולכים ותופסים תאוצה. בכל פיסת קרקע שמתפנית, מתכננים יזמים להקים מגדלי מגורים שאמורים לתת מענה למחסור החמור בדירות. אפילו על הקרקע של תחנת המשטרה, שעל פינויה דיווחנו לפני מספר חודשים, יקום בית אבות במגדל בן 25 קומות. בעלי בתים ודירות, לא תמיד שמחים שמפלצת בטון תקום מולם ויוצאים למאבק, שלא תמיד צולח. אם כל התוכניות יצאו לפועל, אשדוד תהפוך ללא ספק למנהטן של הדרום... ואולי של כל הארץ

בחודש אוגוסט פירסם האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים שהתחלות הבנייה של בניינים בני 21 קומות ומעלה זינקה בשנתיים האחרונות ב- 125% בכל הארץ. ישראל צומחת לגובה ואופנת מגדלי המגורים פושטת גם על אשדוד – בתכנון מגדלים בגבהים של עד 44 קומות ותוכניות פינוי בינוי שמגדלים ענקיים אמורים להיבנות בשטח המפונה.

הסנונית למגדלי הענק באשדוד הייתה עם בנייתם של מגדלי   K ברובע הסיטי, לב ליבה של העיר אשדוד. מגדלי הענק אמורים להתמודד עם המחסור בקרקעות באשדוד והביקוש לבתים. רק לאחרונה התבשרנו לפחות על שלושה מתחמי מגורים באשדוד, שבמסגרת תוכנית פינוי – בינוי, יהרסו הבתים הישנים ועל הריסותיהם ייבנו מגדלי ענק.

כמובן שלא כולם יכולים להיות מרוצים מהסידור החדש, שאמור להוסיף עשרות יחידות דיור לכל דונם אדמה, דבר שעלול להוביל לצפיפות אוכלוסין, לצפיפות בכבישים, לצפיפות במוסדות ציבורים ועוד. כמובן שתכנון מגדלים שכאלה אמור להתייחס לכל אותם האספקטים הכוללים פיתרונות תחבורה, תשתית, חישוב הצל שיטיל הבניין ועוד ועוד.

דוגמה יפה למגדלי המגורים אפשר לראות ברובע ט"ז, שם רוב רובם של הבניינים נבנים לגובה רב ויוצרים קו נוף גבוה במיוחד.

סקירה של המגדלים האמורים להיבנות, כך על פי התכנון

<!--[if !supportLists]-->-        

<!--[endif]-->מבנה תחנת המשטרה יהפוך לבניין בן 25 קומות: הועדה המקומית לתיכנון ובניה החליטה בחודש שעבר, להמליץ לועדה המחוזית לאשר את התוכנית לבניית מגדל מגורים בן 25 קומות על השטח שיפונה מפינוי תחנת המשטרה. על פי התכנון, המגדל אמור להיות בית אבות, אך לא בטוח שזה בסוף מה שייבנה שם. חלק מהיעודים של הבניין יכולים להיות: מבנה מגורים בן 100 יח"ד, מקבץ דיור ל-300 יחידות שבעתיד יהפוך למבנה מגורים בן 100 דירות, בית אבות לעצמאיים או לסיעודיים או לתשושים.

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->מגדלי מגורים ייבנו במתחם האצ"ל – יאיר- ז'בוטינסקי: על פי התכנון, מתחם המגורים בין הרחובות הנ"ל יפונה וייהרס. על הריסות הבניינים מתוכננים להיבנות 3 מגדלים בני 40 קומות ו- 35 קומות, שיכילו כ- 460 יח"ד במקום 112 הקיימות כיום ב- 6 בניינים בני 4 קומות.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->אושרה בנייתם של שני מגדלי מגורים ברובע מע"ר דרום (מול העירייה): הועדה המקומית המליצה לועדה המחוזית להפקיד את התוכנית לבניית שני מגדלי מגורים ברובע מע"ר דרום. מדובר בשני בניינים שבמקור היו אמורים להיות בני 15 קומות, אך התיכנון החדש כבר מדבר על תוספת והגדלת מספר הקומות ל- 32 קומות. מדובר בתוספת של יותר מ-27 אלף מ"ר לפרויקט.

<!--[if !supportLists]-->-         

<!--[endif]-->שני מגדלי מגורים ברובע ט"ו: הוועדה המקומית המליצה להפקיד תכנית לבניית שני מגדלים בני 35 קומות כל אחד ברובע ט"ו בעיר. המגדלים עתידים לשמש למלונאות, מגורים ומסחר, וייבנו על שטח של מינהל מקרקעי ישראל בשדרות משה מונטיפיורי, מול חוף הים. במגדל המערבי ייבנו 200 חדרי מלון והוא ישמש לתיירות ולמסחר, והמגדל המזרחי יכלול 120 יחידות מגורים – שלוש דירות בכל קומה. עלותו של הפרויקט מוערכת ב-100 מיליון דולר.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->חמישה מגדלי מגורים ייבנו ברחוב הדקל: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז דרום אישרה להפקדה תכנית לפינוי-בינוי ברחוב הדקל ברובע א' בעיר, שיזמו משרד הבינוי והשיכון והאדריכלים וולטר שיינקמן ונאווה יעבץ. במסגרת התכנית ייהרסו 9 בניינים ישנים ובהם 150 דירות, ובמקומם ייבנו 5 מגדלי מגורים חדשים, בני 29 קומות כל אחד, ובהם 675 יחידות דיור בנות 4 ו-5 חדרים. על ביצוע הפרויקט, שעלותו מוערכת במאות מיליוני שקלים, תהיה אחראית חברת "נוף עירוני יזמות", והעבודות צפויות להתחיל בתוך כשנה. עוד כוללת התכנית הרחבה של רחוב הדקל וסלילת יציאה לשדרות משה דיין, שעתידה להקל על עומסי התנועה באזור.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->מגדלי הדר על הים, רובע מע"ר דרום: פרויקט "הדר על הים", יכלול 194 יח"ד בשני מגדלים בני 23 קומות ושני בניינים מדורגים בני 5 קומות. המגרש בשטח 10 דונם ממוקם ברובע המע"ר (הסיטי) במרכז אשדוד בסמוך לרובע י"א, בצומת הרחובות עובד בן עמי ומשה דיין סמוך לרצועת החופים. המגרש נקנה מחברת מנור א.ד. בניין והשקעות (בן זקן) לפני כשנה תמורת 70 מליון שקל. זהו הפרויקט הראשון של קרן פייר באשדוד והראשון של החברה מחוץ לגוש דן וירושלים. יזם: קרן פייר. מחירי הדירות בפרויקט, שנבנה כחלק משכונה בת 1,250 דירות, מתחילים ב-1.49 מיליון שקל.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->מגדלי Le Deauville, רובע מע"ר דרום: הועדה המקומית לתכנון ובנייה אשדוד אישרה פרויקט נוסף ב"רובע קריה - מע"ר דרום" . רובע המע"ר החדש הוא המשך של רובע הסיטי והמרינה, ומתוכנן לכלול שימושי מסחר ומשרדים ומבני ציבור לצד מגדלי מגורים בבנייה לגובה. במגרשים הממוקמים לאורך שדרות משה דיין ממול למוזיאון מונארט והיכל התרבות, אושרו 106 יח"ד כל אחד, 18 קומות. התוכנית הציעה שינוי לשני מגדלים של 22 קומות, 77 יח"ד במגדל מעל שני מרתפי חניה.

<!--[if !supportLists]-->-      

    <!--[endif]-->י.ח. דימרי תקים שני מגדלים במע"ר דרום: חברת י.ח. דמרי, בבעלותו של יגאל דימרי, הודיעה על כוונתה להקים פרויקטים מגורים בשכונת המע"ר החדשה בלב אשדוד. על פי תוכניות הבנייה, הפרויקט יכלול שני מגדלי מגורים בני 22 קומות כל אחד, בהם 156 דירות חדשות. תמהיל הדירות יציע דירות 4-5 חדרים, דירות מיני-פנטהאוז, דירות פנטהאוז ודירות לופט. מחירי הדירות ינועו סביב 1.55 מיליון שקל לדירות 4 חדרים בשטח של 117 מ"ר עם מרפסת בת 15 מ"ר. מחירי דירות 5 חדרים, בשטח של 135 מ"ר עם מרפסת בת 15 מ"ר – ינוע החל מ- 1.75 מיליון שקל.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->תוכנית לפינוי בינוי ברחוב הרב שאולי: על פי התוכנית הראשונית שהוגשה לועדה המקומית לתיכנון ובניה, מדובר בהריסת שישה בנייני דירות בני ארבע קומות ושני גני ילדים, ובמקומם יוקמו 4 מגדלי מגורים בני 34 קומות  כל אחד ומבני ציבור חדשים. בנוסף מתוכנן גשר עילי שיחצה את רחוב הרצל למעבר תלמידי האזור למקיף ד' שמעבר לכביש הרצל. התוכנית, כאמור, הינה ראשונית ועדיין בחיתוליה, אך בהחלט מדובר בבשורה לתושבי המתחם. בהערות לתוכנית מצוין שעל פי הנחיית ראש העיר, 30% מהתוספת המבוקשת עבור זוגות צעירים זכאים.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->פינוי ובינוי בכיכר סיגל: 4 מגדלי מגורים בני 25 קומות כל אחד. פרויקט של היזם צרפתי שמעון, שהחל לשווק לאחרונה את מגדלי צרפתי ברובע ט"ז. בפרויקט ברובע ט"ז, מדובר ב- 2 מגדלי דירות בני כ- 16 קומות ועוד שניים צמודים של 2 קומות.

<!--[if !supportLists]-->-          <!--[endif]-->י.ח דמרי רוצה לבנות מגדל בן 44 קומות בסיטי: הבניין יבנה על מגרש שבבעלות החברה הנמצא בסמיכות להיכל התרבות העירוני, במרחק אווירי של פחות מ-500 מטר מקו החוף, באיזור שנחשב למרכזי ביותר באשדוד.

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->מגדלי K TOWERS : כמובן שאת הרשימה אי אפשר לסגור מבלי להזכיר את מגדלי היוקרה שבונה קלוד נחמיאס. הבניינים היוקרתיים, ממוקמים על שלושת צירי התנועה הראשיים של העיר אשדוד –  הרצל, שדרות ירושלים ושד' משה דיין – כך מתאפשרת גישה מהירה וישירה לכל מקום בעיר ליציאה והכניסה אליה. מספר הקומות של הפרויקט עומד על כ- 40 קומות.

באשדוד רואים בחיוב את בנייתם של מגדלי הדירות. גורם בעירייה, שהתראיין באחד מכלי התקשורת שדיווח על עוד פרויקט של מגדל מגורים שאושר: "אשדוד בהחלט רואה את עצמה 'משחקת' במגרש של הגדולים ומרכזת בשלב זה בניית מגדלים במרכז הסיטי. מגמה זו תקבל ביטוי בעתיד, במקביל לאופנת הבנייה הגבוהה".

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('f0623ae7-d646-4184-b64d-9e0170e71e09','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה