ראיון מעורר השראה עם אשת השיווק והתוכן האשדודית סיון קידר

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

"החיים הם מעגל. אנחנו מרגישים שאנחנו נעים בקו ישר, מסלול שמכוון אותנו כל הזמן קדימה. מידי פעם יש לנו פניות שעשויות לשנות את גורלנו, אבל הרגעים העוצמתיים באמת הם אלו שבהם אנו פוגשים בהסתעפויות, מהעבר עם ההווה, הן אלו שמאפשרות לנו לסגור מעגל ולהכתיב מחדש את המציאות שלנו". סיון קידר.

סיון קידר

סיון קידר מוכרת לרבים כאשת שיווק ותוכן. כבר כמעט 10 שנים שהיא מנהלת עסק בתחום השיווק הדיגיטלי. למעשה, משחר ילדותה היא כותבת ספרים ושירים, ובעיקר מייצרת קסם במילה הכתובה, אך לא מעט אנשים ביקרו אצלה בקליניקה בתקופה שבה עסקה ברפואה משלימה, ונשים רבות פקדו את הסדנאות וההרצאות שהיא העבירה בנושא מודעות והתפתחות אישית. אני באופן אישי, הכרתי אותה כשניהלה פורטל בתחום המסעדנות והקולינריה.

במשך השנים היא אכן החליפה כובעים רבים, ונראה שלא הסירה אף אחד מהם מעולם. בשיחה אישית היא חושפת איך היא משלבת בין עולמות התוכן השונים מבלי להתפזר ולסטות מהדרך הייחודית שלה, שיחה על השראה, שינויים והגשמה עצמית שאפשר לקחת ממנה הרבה לשנה החדשה.

סיון, אני מרגישה שבכל פעם שמצטלבות דרכינו את במקום חדש. איפה אני פוגשת אותך היום?

סיון: "במהלך 8 השנים האחרונות, אני בעלת עסק שמציע שירותי שיווק, תוכן ובניית אתרים. לאחרונה הוצאתי לאור את ספר הילדים הראשון שלי, שנקרא "איפה מתחבא הירח?". הספר הופק בהפקה עצמית, ובקרוב ירד לדפוס, צפויה לו השקה חגיגית, שתיערך ב"ה בספרייה העירונית באשדוד. בימים אלו אני גם עובדת במקביל על 2 ספרי ילדים נוספים וספר שירים שיחשוף תהליך אישי מאוד שלי. זו תהיה חשיפה אדירה מבחינתי, כמו לחשוף את הלב שלי ואת הבטן הרכה לעולם".

את בכלל מגיעה מעולמות הרפואה המשלימה  איך בכל זאת  הגעת אל עולם השיווק והתוכן?

סיון: "הכתיבה תמיד הייתה שם, מהיום שבו למדתי לכתוב. כילדה כתבתי שירים וסיפורים קצרים, בגיל 13 כתבתי לעיתון 'מעריב לנוער', ובגיל 15 נכנסתי למשרד של מנחם גלילי, הבעלים של העיתון 'השבוע באשדוד'. הצגתי לו כתבות שלי, והוא הזמין אותי להצטרף למערכת העיתון. שנים מאוחר יותר עבדתי כמנהלת שיווק ותוכן במשרד פרסום וניהלתי את מערך השיווק והתוכן של פורטל המסעדות "אשדוד בתפריט", שם ערכתי ראיונות עם מסעדנים ואנשי קולינריה, ביניהם השף צחי בוקששתר, השף גיא פרץ, השף יחי זינו ועוד רבים וטובים".

עברת גם קשיים בדרך, ביניהם היה סגירת עסק?

סיון: "נכון. בתקופת הלימודים הסטודנטיאליים שלי, עבדתי עם בעלי, השף שי קידר, במסעדת ג'ויס, שהייתה בבעלותו. הוא פתח בפניי ידע על עולם העסקים ועל יזמות, מה שהועיל לי רבות בהמשך הדרך. כתוצאה מפציעה שהוא חווה, נאלצנו לסגור את העסק, וזה הציב אותי בצומת דרכים. אחרי שהתרגלתי לעבוד יום ולילה, נותרתי לפתע ללא מקור פרנסה ועם הרבה מאוד זמן פנוי".

רוצה להוות השראה לאחרים

"כבוגרת לימודי רפואה משלימה, היה לי הרבה מאוד ידע, וברגע של השראה החלטתי שאני יוצרת סדנת מודעות לנשים שנקראת 'נשות האור'. במסגרת הסדנה לימדתי נשים למצוא את הייעוד שלהן. אחד התרגילים היה לחזור אחורה בזמן, להיזכר באהבות הילדות, בכמיהות ובתשוקות הכי עתיקות שלנו, משחר ילדותנו. ככל שהעמקתי בזה מחשבה, הבנתי שהכתיבה היא התשוקה הגדולה של חיי, היא תמיד הייתה שם וליוותה אותי, ותוך זמן קצר פתחתי את העסק 'סיון קידר'. בתחילה סיפקתי עבודות תוכן, שיש להן ביקוש אדיר בעידן הדיגיטלי, ועבדתי עם מספר אתרי תוכן בתחום הרפואה המשלימה וההתפתחות האישית. ככל שהעסק גדל התווספו עוד לקוחות, ביניהם הרבה חברות פרסום, שהעבודה איתן אפשרה לי להעמיק ולהרחיב את הידע שלי בשיווק דיגיטלי. כתוצאה מכך גם הרחבתי את השירותים שלי לקהל הלקוחות".

ציינת לפני כן שחווית 'רגע של השראה בעצמך'. שתפי אותנו

סיון: "כשנוחתת עלי השראה, הדברים יוצאים ממני בצורה מאוד אינטואיטיבית. ככה אני כותבת שירים וסיפורים, וככה נולדה הסדנה 'נשות האור'. זה פרץ של מידע שזורם ממני החוצה, ואני חייבת להעלות את הדברים על הכתב, להקליט או לצייר אותם. פרצי השראה כאלו קורים לי גם במסגרת העבודה השוטפת, אבל כשהם מולידים תוכן כמו יש מאין, אני חייבת לתת לזה מקום, זו האומנות שלי, ואני לא מוכנה שהיא תשקע במגירה, זה הקול הפנימי הכי אותנטי משורש הנשמה שלי שצריך לצאת לעולם. זו הסיבה שהפצתי את הגרסה הדיגיטלית של הספר "איפה מתחבא הירח" ללא עלות".

 איפה מתחבא הירח

"איפה מתחבא הירח" – ספר הילדים מאת סיון קידר זמין לקריאה ללא עלות. בקרוב ההשקה החגיגית.

רוב האנשים מתקשים לעשות את השינוי ולעבור מתחום אחד לאחר. נראה שאת מלהטת בין כולם. את לא מרגישה שאת פחות ממוקדת וזה עלול  לגרום לך לפספס משהו בדרך?

סיון: "ממש לא. ברפואה המשלימה מדברים כל הזמן על תנועה. כשיש תנועה, יש חיים, כשאין תנועה, אנחנו תקועים – בגוף, במחשבה והלכה למעשה. כשהחיים מזמנים לי הזדמנויות אני תופסת אותן בשתי ידיים, ומשתדלת תמיד להיות בעשייה. זה משאיר אותי בזרימה ובסנכרון עם התנועה שבתוכי ויחד עם הסובב אותי.

"החיים הם מעגל. אנחנו מרגישים שאנחנו נעים בקו ישר, מסלול שמכוון אותנו כל הזמן קדימה. מידי פעם יש לנו פניות שעשויות לשנות את גורלנו, אבל הרגעים העוצמתיים באמת הם אלו שבהם אנו פוגשים בהסתעפויות, מהעבר עם ההווה, הן אלו שמאפשרות לנו לסגור מעגל ולהכתיב מחדש את המציאות שלנו".

"חיים ללא חרטות"

"לפני החג השתתפתי בתוכנית של רפי קרסו וצ'רלי בוזגלו. התוכנית עסקה בנושא חרטה ויום הכיפורים. מסתבר שהם פנו אלי בעקבות מאמר שכתבתי בנושא "חיים ללא חרטות" באתר 'גראטוס' שעוסק בהתפתחות אישית וכותבים בו אנשי מקצוע בלבד מתחומי הטיפול והאימון. זה מסוג הרגעים שבהם מסתעפות הדרכים, וניסיון החיים והעבר מצטלבים עם ההווה.

סיון קידר

סיון קידר. ממעטת לבלות ברשתות החברתיות. " זה חוסך ממני הרבה מאוד חרדה ומתח, ובעיקר משאיר לי הרבה מאוד זמן פנוי לעשות את מה שאני אוהבת ואת מה שאני רוצה". (צילום: יח"צ)

"למרות שאני לא מטפלת בקליניקה כבר הרבה מאוד שנים, הזמינו אותי לשוחח על הנושא. אם הייתי מגבילה את עצמי לכובע של אשת תוכן ושיווק, לא הייתי יכולה להשתלב בקונספט של התוכנית, כי את מי מעניין לשמוע על תהליכים רגשיים מפי מישהי שלא עוסקת בעולמות הרפואה?

"אבל בפועל, עולמות הרפואה תמיד איתי. זה עולם תוכן שאני אוהבת במיוחד, אני כותבת עליו המון וחוקרת אותו כל הזמן. כשזה משתלב עם העיסוקים שלי בהווה אני מברכת על כך, זה מאפשר לי לעסוק במה שאני אוהבת – הכתיבה – באופן שהכי טבעי וכיף לי".

איך את מתנהלת במהלך היום עם כל כך הרבה תחומי עיסוק?

סיון: "אני חיה את החיים. אני מתמקדת במה שחשוב לי – המשפחה לפני הכל, מערכות היחסים עם הקרובים שלי והעשייה שלי. למרות שאני עוסקת בשיווק דיגיטלי, אני ממעטת לבלות ברשתות החברתיות, וכמעט שלא צופה בטלוויזיה. כבר שנים שאני לא מאזינה לחדשות, ולמרבה הפלא, מה שחשוב מגיע לאוזניי. זה חוסך ממני הרבה מאוד חרדה ומתח, ובעיקר משאיר לי הרבה מאוד זמן פנוי לעשות את מה שאני אוהבת ואת מה שאני רוצה".

איפה את בעוד 5 שנים?

סיון: "את זה אני לא יודעת עדין, אבל בטוח שיהיו עוד המון דברים. השנה רק התחילה, נראה מה היא עתידה לזמן לי".

 

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('82afeec2-5b24-4ebe-90ea-00c416679345','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('82afeec2-5b24-4ebe-90ea-00c416679345','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15]]);})
 
$(function(){setImageBanner('c2f2d9ec-04a0-4a55-a5a1-011eb5e3796b','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'אייטם אירועים 525-60',525,78,false,19242,'Image','');})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה