פארק אקולוגי בחוף הדרומישבילי הליכה ומרפסות תצפית אל הים, שימורה ועיבוי הצמחייה ובעלי החיים הייחודיים לרצועת החוף הדרומית וקיום פעילויות חינוך והסברה לשמירה על הסביבה האקולוגית השוכנת ומשתלבת בנוף העירוני הסמוך – כל זאת ועוד בפרויקט אקולוגי חדש אשר עתיד להתפרש ממצודת אשדוד-ים ועד לחוף באר שבע מדרום.

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי: "אשדוד משמשת דוגמא לעיר השומרת על איזון בין הפיתוח האורבני – לשמירה על הטבע העירוני, החי והצומח".

פארק אקולוגי חופי "המצודה" – זהו שמו של פרויקט ירוק ומעניין במיוחד המשלב שמירה על הטבע הייחודי לצד פיתוח מסלולי גישה ושלטי הסבר על החי והצומח – מחוף המצודה ועד חוף באר שבע הסמוך למלון לאונרדו, אשר יצא לדרך לאחר שהוכרז חגיגית בכנס "עשור לסקרי טבע עירוני" שהתקיים השבוע (שלישי) במלון לאונרדו בעיר..

לאורך השביל  (המגודר בעמודי עץ וחבלים), יוקמו אזורי ישיבה מוצלים (תוך הרמת הנוף של העצים הקיימים), מרפסות תצפית אל הים והצבתם של שלטי הסבר על בית הגידול הייחודי של חוף הים ואזור החולות הצמוד אליו.

הצפי להשלמת עבודות הפיתוח של הפרויקט, המתפרש על שטח של למעלה מ-300 דונם – הנו כ-שנה מהיום.

הפרויקט נעשה במימון עיריית אשדוד והקרן לשטחים פתוחים של רמ"י ובתכנון של ליאב שלם המתמחה באדריכלות נוף ואקולוגיה, מבקש לשמור על שדרת החוף והצמחייה הייחודית הקיימת בה (עצי אשל על רכסי הדיונות, שרידי בוסתנים כגון תאנה וגפן ועוד שלל צמחייה מסוגים שונים), הגנה על בע"ח ואזורי הטלת הביצים של צבי הים הנמצאים בשטחה, לצד פיתוח שביל גישה מעגלי היוצא ממצודת אשדוד-ים  וממשיך עד לחוף באר שבע בסמוך למלון לאונרדו – וחוזר בחזרה בסמוך לכביש הטיילת עד למצודה שוב.

ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי נשא דברים בפני עשרות באי הכנס ושתף את הנוכחים בחזונו בנושא איכות הסביבה: "למן יומי הראשון על כסא ראש העיר, ועוד קודם לכך, דאגתי ואמשיך לעשות– כי לצד הפיתוח העירוני המתמיד של העיר, נמשיך לפתח את התשתיות באתרי הטבע השונים, לרווחת המבקרים הרבים ותוך שמירה על הסביבה האקולוגית הייחודית לעירנו".

בסיום הכנס, יצאו עשרות המשתתפים לסיור רגלי לחשיפת הפארק האקולוגי החופי "המצודה".

 

 
setImageBanner('2e48885a-c6ae-4af2-a725-eae7f482b233','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה