משה דנינו - משאיר חותם באשדוד ומסכם תקופהב5 השנים בהן הוא היה ממונה על התיירות, הוא שם לעצמו מטרה עיקרית – להכין תכנית אב לתיירות שתתווה את הדרך גם בקדנציה שלו אך גם הרבה שנים אחרי שיפרוש – מה הוא עשה, מה בתכנית האב, למה לא רצה להמשיך בפוליטיקה, מדוע התערב בהסכמים הקואליציוניים ומה הוא משאיר אחריו

משה דנינו
מעט מאוד אנשי ציבור מחליטים מיוזמתם שלא להמשיך בעולם הפוליטי - את כל ההצעות המפתות שהונחו בפניו, הוא דחה בנימוס. "באתי  לתרום את חלקי לעיר ילדותי בהתנדבות, זאת הייתה התוכנית שלי מראש, להיכנס לעולם זה בלי לחץ של הבחירות הבאות ולעשות מה שנכון לאשדוד ולא מה שנכון לי כדי להיבחר שוב. זה אפשר לי להכין תוכניות ארוכות טווח בתחום עליו הייתי ממונה". 

לשאלה המחוייבת במציאות מדוע הוא ייצג במשא ומתן הקואליציוני את כצנלסון ואת הלביאות - הוא עונה:
"שמרתי על יחסי חברות וידידות עם כולם, ולפני שאני עוזב חובה עלי היה לתרום את חלקי הצנוע בחיבור הקרעים והשסע שנוצר בעיר בשנים האחרונות - מכאן נענתי לבקשה של חברים לחבר בין חברים לחברים, לבנות גשר ואמון בין יריבים ותיקים, ולאפשר למצטרפים לקואליציה למצא את היכולות הגבוהות שיש להם לטובת העיר.
קיבלתי משימה, ביצעתי אותה לשביעות רצונם של כל הצדדים. המשימה הושלמה ומכאן אני ממשיך לדרכי.

דנינו מספר על תוכנית האב לתיירות באשדוד עליה התעקש ושקד והיא זאת שתשפיע על דמותה של העיר שנים ועשרות שנים קדימה:

"תוכנית האב היא הבייבי, החותמת האישית שלי והתרומה שלי לדורות הבאים, השקעתי בה המון משאבים וזמן.

אני לא מאמין בטלאי על טלאי של תכניות ופרויקטים, אלא בתוכנית כוללת שיש לה רציונל, דרך ובסופה את התמונה הגדולה המעניקה חוויות  מגוונות למבקרים והתיירים שיגיעו לאשדוד  וכמובן לבני הבית – תושבי העיר אשדוד.

כממונה פעלתי על חשבון  הזמן הפרטי שלי, ימים ולילות ולשמחתי הרבה, המנכ"ל החדש שהצטרף לצוות, עופר דרי, הוכיח דבקות במטרה, יצירתיות ויכולת ניהול גבוהה. כך, יחד איתו ובגיבוי מלא של ראש העיר שליווה את התוכנית באופן אישי והקצה לה משאבים, יצאנו לדרך עם התכנית המפרטת את התפתחותה של העיר במגוון רב של היבטים.
תוכנית האב לתיירות החלה כבר לרקום עור וגידים וחלק מהמיזמים הושלמו, חלק כבר בשלבי ביצוע סופיים והחלק הארי יצא לאור בשנים הקרובות. התוכנית צופה פני עתיד עד שנת 2030".

מהי אותה תוכנית האב לתיירות של אשדוד:

"הרעיון מאחורי תוכנית האב הוא להכין תשתית לתיירות חווייתית הנשענת על נכסי עיר נמל ים תיכונית עשירה במגוון תרבויות, ליצור תוכן שיאפשר  משיכת קהלים רבים וחדשים לבקר ולבלות באשדוד, להגביר את כח המשיכה של העיר, למשוך יזמי תיירות וליצור חוויה שממנה ייהנו גם ובעיקר תושבי העיר - הן לבילוי והן כפרנסה.

התוכנית ארכה כשנה והתבססה על נתונים סטטיסטיים, דוחות עירוניים, ראיונות עומק עם יזמים, תיירנים, תושבים, מנהלי מח' עירוניות, מורי דרך, וגורמים נוספים בתחום התיירות".

האטרקציות המתוכננות שיצאו לפועל בשנים הקרובות במסגרת תוכנית האב:

פארק מים אקסטרים ואטרקציות -
משולב פארק מים, מתחם מים/אקסטרים/מוטורי ולונה פארק מקורה.
 קארטינג וקארטינג לילדים.

פארק מים

חניון קראוונים:
 חניון קראוונים וקמפינג מאפשר לינת שטח משודרגת הכולל פארק קראוונים מאובזר ואזור מוכרז לקמפינג ולינת אוהלים.

השוק הגדול ישנה את פניו:
העתקת השוק מחניית החוף בלידו למתחם מכולות חדש ואטרקציוני - שילוב מתחם בילוי ותיירות עם מכולות מעוצבות חוויתי בסמוך לחוף הים. השוק יהיה פתוח לתיירים במהלך כל ימות השנה, בשעות הערב המקום יהווה מיקום בילוי מרכזי באשדוד. 

שוק רובע ב' הופך למרחב קולינרי:
 שיפוץ/מתיחת פנים לשוק ב'. פעילות קולינרית סביב שוק רובע ב' והרובע עצמו תוך שימוש בחווית הביקור ומפגש עם תרבות המקום.

מתקן לגלישת גלים:
מתקן ייחודי לגלישת גלים בסמוך לחופי הים יאפשר חווית גלישה מקצועית למנוסים ושאינם מנוסים לאורך השנה כולה .

מתקן לגלישת גלים יוקם באשדוד

.

שדרוג חופים:

חוף גולשים, חוף ספורט, חוף ילדים, חוף מוזיקה, חוף תאילנדי, חוף טבע, חוף שקט, MAKING PLACE , סוכות מציל, ספריות חוף, סירות, עגלות מזון

גבעת יונה:
 הסדרת מתחם הגבעה הסדרת המתחם לגן ארכאולגי ומתחם אומנים.

פארק לכיש:
פיתוח תוכן וחוויה לאורך פארק לכיש כחלק מהעשרת שהות המבקר שייט · פינה אקולוגית · רכבת חווייתית.

מה כבר יצא לפועל ב5 השנים האחרונות?

פיתוח ושיקום המצודה:

בשיתוף ומימון עיריית אשדוד, משרד התיירות ורשות העתיקות,  החלנו בביצוע עבודות לשימור, שחזור ופיתוח מצודת אשדוד ים בסיומן המקום יוכשר לפעילויות לימודיות וקיום אירועים שונים, תוך הנגשת האתר לכלל המבקרים.

פיתוח טיילת חוף צפוני:הטיילת מתקדמת
טיילת החוף מתחילה בשפך נחל לכיש (צמוד לשובר הגלים של הנמל) ומתוכננת להגיע עד למרינה, שלב א' של הפרויקט הושלם ותכנון שלב ב' הנו בשלבי סיום.

הטיילת החדשה באשדוד

סקייט פארק:

מתחם ה"סקייט פארק" בפארק אשדוד -ים הינו פרויקט ומתפרסעל שטח של כ-2900 מ"ר ומכיל בריכות החלקה לצד שטחי החלקה מישוריים. בשעות הערב המקום מואר ובמקום ספסלי ישיבה אומנותיים. למקום מגיעים צעירים מרחבי הארץ לחוויה ייחודית. 

nostalgia

פתיחת הפאמפטראק ופיתוח פארק אשדוד-ים:
הושלמה בניית ה"פאמפטראק" – המתחם  החדש בפארק אשדוד-ים ובו מסלולי האקסטרים לאופניים. 5 דונם של מסלולי אופניים צבעוניים (הנחשבים לארוכים ביותר הקיימים בארץ).

פארק אתגרים:
החברה לתיירות השקיעה משאבים רבים בהבאת מתקנים חדשים ושיפוץ תשתיות, לרבות הקמת מזנון חדש ועשיר, שדרוג מערכות בבריכת השכשוך הענקית, אוהל אירועים ממוזג המקיים שלל פעילויות, פינת ליטוף, מתחם מנגלים, אוהל בדואי וגולת הכותרת - רכבת מיוחדת לילדים הנוסעת לאורך תוואי טיילת הנחל  - ועוד שלל פעילויות מגוונות.

תאורת המגדלור בגבעת יונה:
ביצוע עבודות תאורה במגדלור שעל גבעת יונה , התאורה "צובעת" את המגדלור הוותיק, הנחשב אחד מסמלי העיר, בשלל צורות וצבעים מתחלפים – הנראים למרחקים. 

ספריות חוף מעוצבות:
מס' מכולות אשר עברו הסבה לספריות מעוצבות והוצבו בחופי לידו, הקשתות וט"ו. הספריות מציעות לעוברים והשבים לשאול ספרים ומגזינים להנאתם, לצד עמדת טעינה סולארית למכשירים ניידים – ללא עלות כמובן.קרדיט: תיירות אשדוד

שוברי גלים מעוצבים:
שוברי הגלים הצבעונים המוצבים בכניסה לחופי הרחצה השונים מדרום עד צפון, ובמקומות נוספים. אמנים שונים קיבלו לידיהם את שובר הגלים האפור המוכר, המזוהה עם הים, הנמל והמרינה ומהווה חלק בלתי נפרד מהנוף האשדודי – והעניקו לו עיצוב מחודש וצבעוני במיוחד.

החלפת פרגולות בפארק לכיש וסוכות המציל בחוף מי-עמי:
סוכת המציל בחוף מי-עמי שינתה את פניה ואת סככות הצל הישנות החליפו עיצובים חדשניים ומקוריים. לאורך טיילת נחל לכיש – הוחלפו כל פרגולות העץ המוצלות – להנאת המבקרים הרבים במקום.פסטיבל עמים וטעמים

פסטיבל עמים וטעמים אשדוד 2018:
הפסטיבל מציג טעמים של מגוון מנות מרחבי העולם  הנעשות ע"י מיטב המסעדות בעיר ומושך אלפים מכל רחבי הארץ. ההצלחה הייתה מעל ומעבר. הגיעו קרוב ל-40 אלף מבקרים במשך יומיים של חגיגת אוכל והופעות אשר קיבע את הפסטיבל הייחודי לעיר כאחד המוצלחים והמדוברים בשנה האחרונה. החזון שלי היה שיגיעו תיירים מרחבי הארץ ואכן הוא יתגשם זה קרה באמצעות הפרויקטים שבנינו ונבנה בעתיד.  

פסטיבל עמים וטעמים

סיורי התיירות ללא תשלום:

ב"חברה לתיירות אשדוד" יזמו מגוון סיורים מודרכים ללא תשלום, המתאימים לכל המשפחה. מסלולי הסיור מתקיימים בסופי השבוע ולוקחים את המשתתפים לנקודות שונות ונסתרות בעיר, שאפילו תושביה הוותיקים לא מכירים את כולן. הסיורים מועברים על ידי מורי דרך מוסמכים מקומיים.

הוצאת מדריך  תיירות "שיחור", מפות קונספט וספר קולינארי :

ב"מדריך שיחור אשדוד" ניתן למצוא שלל מסלולי טיול יומיים עם טיפים מיוחדים וכל מה שצריך כדי לטייל באשדוד בצורה הטובה ביותר. יחד עם דירוג אירועים ואתרים לפי מידת חשיבות ועניין, אתרי מורשת ויהדות לצד אתרים ארכיאולוגיים וכן המלצות למקומות אוכל, בילוי ולינה ועוד. סוף כל סוף גם לאשדוד יש מדריך מבקרים מקצועי וראוי משלה.

דנינו מסכם:

"אלו עקרי הדברים של החברה לתיירות, אני מקווה ובטוח שהממונה החדש מר גרשון פלדמן  שנחשב לאיש מוערך מאוד ובעל יכולות ביצוע גדולים ימשיך בקו זה , יצמד לתוכנית האב שהכנתי ומכך העיר אשדוד תרוויח ותהנה. אני מאחל לו בהצלחה, וגם לחברה לתיירות. מעל במה זו  אני מודה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על השיתוף הפעולה המלא ועל הכלים שהעמיד לטובתי על מנת להצליח בתוכנית". 

 
setImageBanner('c65ffbd0-980c-49bd-aae1-e938f61de2bb','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה