מרגש: לאחר מסע מפרך, בני הזוג שנדרשו להוכיח יהדותם יכנסו תחת החופהלאחר מסע מפרך והמתנה מורטת עצבים, צפויים בני הזוג גרגורי ואלונה (29) מאשדוד להיכנס תחת החופה לאחר שהרבנות דרשה מהם להוכיח שהם אכן יהודים. אמנם הם עוד ממתינים לדיון הסופי - בעקבותיו נאלצו לדחות את יום שמחתם, אך באגף 'שורשים' של ארגון רבני צוהר, אשר סייע לבני הזוג בתהליך בירור יהדותם, מעריכים שאכן תתקיים חתונה בעוד מספר שבועות

גרגורי ואלונה | צילום פרטי

מיד עם תום ימי ספירת העומר תיפתח גם עונת החתונות ובאשדוד נרשם רגע מרגש כאשר בני הזוג גרגורי ואלונה (29), תושבי העיר, צפויים להיכנס תחת החופה לאחר שהרבנות דרשה מהם להוכיח שהם אכן יהודים.

לפני מספר חודשים ניגשו בני הזוג הצעירים לבית הדין הרבני באשדוד ואלו, לטענתם, הטילו ספק ביהדותם ודרשו מהם להוכיח כי הוריהם אינם מאומצים. "בית הדין הרבני מחליט אם אנחנו רשאים להיות יהודים בארצנו" - אומר גרגורי על החוויה המטלטלת, "זה אבסורד, אבל זו המציאות. כיהודים משני הצדדים וכיהודי שגדל בישראל כל חייו, זה עצוב שככה חושבים עלינו - עולי ברית המועצות".

"אני יהודי גאה שרוצה להתחתן בארץ ישראל והתחושה היא שהרבנות עושה הכל כדי להרוס את החגיגה הזאת" - הוא מוסיף, "עשיתי בר מצווה כדת וכדין ובמשפחה אנחנו מציינים וחוגגים את חגי ישראל. כשאמונה הופכת לסטריאוטיפים ודורשים מאדם להוכיח שהוא בעצם מי שהוא, זה מה עצוב."

לדבריו, אין הדבר הפתיע אותם. הוא מספר שהכיר לא מעט זוגות שוויתרו בעקבות כך על חתונה יהודית בארץ וקיימו חתונה אזרחית בחו"ל. "זו חוויה לא נעימה. אמנם היינו מוכנים אליה, אבל לא היינו מוכנים שהיא תמשך כל כך הרבה זמן" - הוא משתף.

גרגורי ואלונה | צילום פרטי

משהבינו כי עליהם להוכיח את יהדותם, פנו בני הזוג לאגף 'שורשים' בארגון רבני צוהר בבקשה לעזרה ולאחר מסע מפרך והמתנה מורטת עצבים הועברו ההוכחות לבית הדין הרבני. כעת, ממתינים בני הזוג לתוצאות הדיון הסופי - בעקבותיו נאלצו לדחות את יום שמחתם, אולם באגף 'שורשים' מצהירים על השמחה ומעריכים שאכן תתקיים חתונה בעוד מספר שבועות ומברכים את בני הזוג.

אורי שכטר, העומד בראש אגף 'שורשים' של ארגון רבני צוהר: "'שורשים', שפיתח במהלך השנים רשת יוצאת-דופן של יכולות, קשרים ואמצעי איתור שמאפשרים לו להגיע כמעט לכל מקום, עוסק מזה למעלה מעשור בסיוע להוכחת יהדות עבור כאלפיים זוגות ישראלים בשנה ונהנה מיתרון גדול, משום שהמלצותיו מקובלות על הממסד הרבני ובתי-הדין."

"אנו מאושרים ושמחים על כך שהצלחנו לאחר מאמצים ממושכים לאתר את המסמכים הדרושים עבור גרגורי" - הוסיף שכטר, "אני מחכה בקוצר רוח לרגע שבו אראה את גרגורי ואלונה תחת החופה. זה נותן הרגשה נפלאה עם המון סיפוק כשאתה יודע שהמאמצים שלך בסופו של דבר מובילים להקמת בית יהודי ומשפחה ולרגע הכי מאושר בחייהם."

 
setImageBanner('69b42c77-7e7c-49a2-a15d-9d031e2ba345','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה