מהנדס העיר תומך בתכנית להרחיב ולהגדיל את המלונות בחוף לידו - הפורום הציבורי יוצא למאבק נגדהמלונות בחוף לידו, שנמצאים בתוך טווח 100 מטר מהחוף בהם אסורה הבנייה, צפוים להתרחב ולצמוח לגובה עד ל- 18 מטר, כל זאת בהמלצה של מהנדס העיר. בועז רענן מהפורום הציבורי לאיכות הסביבה, שיגר מכתב לחברי המועצה ובו הוא מזהיר מאישור התכנית, וקורא לחברי המועצה לעצור את המהלך - שלדבריו מאושר ב"שיטת הסלמי"

הדמיית המלון המתוכנן בחוף לידוביום שלישי השבוע תעלה לאישור הועדה המקומית לתכנון ובניה התכנית להרחיב את המלונות שאושרו לבניה בחוף לידו. היזם של מלון הילטון (חברת אופק) בחוף לידו, מבקש תוספת של 93 חדרים ל-66 החדרים בתכנית הקיימת. זאת אומרת שמדובר בסך הכל ב-159 חדרים - יותר מפי 2. הבקשה גם כוללת את הגבהת המלון בעוד 4 מטרים, סה"כ יהיה גובהו 18 מטרים במקום 14 שאושרו. 

בנוסף מוגשת בקשה לתוספת חדרים במלון השני המתכונן בלידו, ל- 90 חדרי מלון במקום 66 חדרים המאושרים היום בתכנית. בתכנית זו נדרשת הגבהת המבנה ב- 4.69 מ' לעומת תכנית מאושרת קודמת.

לפי חוות הדעת של מהנדס העיר, דורון חזן, רוב שטח המגרש נמצא בתחום ה-100 מטר מקו החוף – תחום שבאופן עקרוני אסור בבניה על פי תמ"א 13 והחוק לשמירה על הסביבה החופית. למרות זאת, מהנדס העיר דורון חזן, ממליץ לחברי הועדה לאשר את התכנית להמשך הפקדה בועדה המחוזית.

בעקבות הישיבה המתוכננת, יו"ר הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד - בועז רענן, שיגר מכתב לכל חברי המועצה ולראש העיר, ובו הוא מזהיר מאישור התכנית שהיא בניגוד לתמ"א המאושרת. 

הדמיית המלון המתוכנן בחוף לידו

במכתבו כותב רענן: "איפה עקרונות הבנייה הירוקה? מדוע מלון בוטיק של 66 חדרים חייב להתרחב בעשרות אחוזים תוך פחות משנתיים? מה גרם לך, מר אברהמי, לשנות תכניות ומדוע עיריית אשדוד נעתרת לכך? האם נבחרי הציבור הנכבדים באשדוד תומכים ב'שיטת הסלמי'? אולי עוד שנתיים ירצו להגביה ב- 20 מ' או יותר? איפה חזון ראש העיר? איך מגיבה רשת "הילטון" המכובדת למדיניות הבנייה על החוף?

רענן מציין במכתבו כי בועדה המקומית ידונו בשתי תכניות של שני מלונות מתוכננים בלידו. מלון בחוף לידו מגרש 12. התכנית מבקשת להגדיל את זכויות הבנייה ל- 159 חדרי מלון במקום 66 חדרים המאושרים היום בתכנית. בתכנית זו נדרשת הגבהת המבנה ב- 2.9 מ' לעומת תכנית מאושרת קודמת.

התכנית השניה שעולה לאישור, אגב של אותו היזם (חברת אופק), מלון בחוף לידו מגרש 17. התכנית מבקשת להגדיל את זכויות הבנייה ל- 90 חדרי מלון במקום 66 חדרים המאושרים היום בתכנית. בתכנית זו נדרשת הגבהת המבנה ב- 4.69 מ' לעומת תכנית מאושרת קודמת.

רענן ממשיך וכותב במכתבו: "יש לעצור מהלך זה. שמירה על הסביבה החופית היא ערך מרכזי בדיני התכנון והבנייה. סעיף שמירת הדינים בחוק החופים הוא בגדר "רע הכרחי" כדי למנוע פגיעה בזכות לקניין. בין ביטול זכויות קנייניות קיימות ומתן זכויות חדשות לבנייה בסביבה החופית, יש הבדל של שמיים וארץ. הרחבת זכויות בנייה מהווה "פרס" עבור אלה הפוגעים בסביבה החופית. יש להבטיח שמירה על
החופים כשטח ציבורי פתוח. אין לאשר הרחבת בנייה במתחם זה".

בסיום מכתבו לחברי המועצה ולראש העיר, כותב רענן: "היה ותופקד התוכנית, עליה לעבור את אישור הוועדה לשמירה על הסביבה החופית: סעיף 4 לתוספת השנייה של חוק התכנון והבנייה קובע כי: " לא תופקד ולא תאושר תכנית החלה
בתחום הסביבה החופית או חלק ממנה, אלא לאחר קבלת אישור הועדה".

יש לציין כי בהודעה שהוציאה החברה לתיירות בחודש ספטמבר 2019, בו היא דיווחה על הקמת המלונות בחוף לידו, כבר אז צוין כי בסופו של דבר יהיו בשני המלונות כ-244 חדרים. 

כך או אחרת, ביום שלישי יצטרכו חברי ועדת בניין ערים לקבוע מה יעלה בגורל התכנית, והאם להמליץ לועדה המחוזית על הפקדת התכנית להרחבת והגדלת המלונות בחוף אשדוד.

 
setImageBanner('ac111da5-a001-40a3-bde6-d13d600c1f36','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה