העברות הפליליות של הדחת עדים זועקות מחסידות גור באשדוד והמשטרה שותקת

$(function(){})
להאזנה לתוכן:

בכתבה שהעלנו השבוע - "מציאות מטורפת באשדוד - התעללות מינית מזעזעת בחסידות גור באשדוד והלחץ האדיר על הנפגעות להסיר את התלונות", האיש שמואשם באונס ועבירות חמורות, אומנם עצור מזה מספר חודשים ועניינו מתנהל בבית המשפט, אך מעצרו רחוק מלהספיק שכן אנו עדים לעברות חמורות שמתנהלות יום יום של בכירים בחסידות גור נגד הנשים שהעידו במשטרה שכולל השפלות והחרמות. זאת בגיבוי של קהילה שלמה – אנו עדים ל - שיבוש הליכי משפט, הדחה בעדות, הטרדת עדים בעיר אשדוד שהם עבירות חמורות בחוק שדינם עד 7 שנות מאסר, אבל המשטרה שותקת.
כולם יודעים, יש הקלטות שפרסמנו ואנו מפרסמים כאן שוב - אבל אף אחד לא מעז לעצור את העבריינים.
האם משטרת ישראל מפחדת מהדמויות הבולטות בחסידות גור? האם המשטרה מעדיפה שלא להיכנס לעימות מול כוח פוליטי ומעדיפה לטמון ראשה בחול? מהו המסר לבני החסידות עצמם שחוששים להתלונן ויחששו יותר בעתיד? אל מי מעבירים את החוק בקהילה?
דובר המשטרה משיב לאשדוד נט - "אנחנו לא פותחים בחקירות בעקבות כתבות (פרוט בהמשך).
העו"ד הפלילי עמיר גורג' חושב אחרת ואומר - "אין צורך בהגשת תלונה לשם פתיחה בחקירה. החוק אומר שמספיק שנודע לקצין משטרה על ביצוע העברה, הוא מחויב לחקור את העניין".
אגב, מאז הכתבה החלו להגיע לאשדוד נט פניות של נשים חרדיות בטענה שנפגעו מינית על ידי בן משפחה ואין להן למי לפנות או שהן מפחדות.
אשדוד נט ימשיך לחקור את מסע האימים בתוך החסידות וביחד אתכם - הציבור ידע שיש לו כתובת, גב, חיבוק חם וגיבוי גם מחוץ לקהילה.
בתוך כך, משפחותיהן של הנפגעות בתיק נקלעו למצוקה כלכלית קשה בשל החרם והנידוי שהן חוות ואתם מוזמנים לתמוך בהן - הצטרפו

בכתבה שהעלנו השבוע – "מציאות מטורפת באשדוד - התעללות מינית מזעזעת בחסידות גור באשדוד והלחץ האדיר על הנפגעות להסיר את התלונות"(כנסו כאן לקרוא את הכתבה המלאה)  , האברך שמואשם באונס ועבירות חמורות, אומנם עצור, אך זה לא מספיק שכן אנו עדים לעברות חמורות של בכירים בחסידות גור, בגיבוי של קהילה שלמה – הפשע והעבירה המתמשכים הם  - שיבוש הליכי משפט, הדחה בעדות, הטרדת עדים בעיר אשדוד.

ישראל שטול וחסידים באים לתמוך במואשם באונס

בכתבה שפרסמנו , נשמעים  בהקלטות שמע –האדונים יוסף שיף, (העוזר הצמוד והגבאי של האדמו"ר מגור, ואחד האנשים החזקים בחסידות) וישראל שטול (דמות משפיעה מאוד בחסידות גור באשדוד ) - מפעילים לחץ לביטול תלונה במשטרה - לחץ המהווה עבירה פלילית חמורה - הקשיבו לקלטת

ולא רק הם כוח נוסף בשם אברהם מרדכי ברסלר פועל נגדם:

כך לטענת המשפחה, אברהם מרדכי ברסלר - מדריך זוגי מעל 25 שנה באשדוד רובע ז' אדם הידוע כאיש חזק עם קשרים וכוח בחסידות, מנהל מסע רדיפה אכזרי נגד הנפגעות וההורים במיוחד על האבא למטרה אחת שהבנות יורידו את התלונות במשטרה.

הרב גרוס שליט"א רב חסידי גור באשדוד הוקלט כשהוא אומר שברסלר אברהם מרדכי ניסה להכריח אותו להוציא חרם.

כך גם מנהלת סמינר בגור העידה שהוא איים עלייה שלא תעז לתת לבנות להשתמש בשרותיהם בעיצוב שיער וסירוק פאות / כולל פנייה ישירה למדריכות כלות כדי לשבור את הבנות ואת פת לחמם של הילדים.

מסע לחצים כביר ואיומים של ממש על משפחה ש2 בנותיה הגישו תלונה במשטרה על אונס, אלימות ועוד כנגד אברך בחסידות. תלונה שהביאה לכתב אישום ולמעצרו של האנס.

המואשם באונס הפך לגיבור של החסידים אשר באים לחזקו בבית המשפט ואילו משפחת הנפגעות מוחרמת על ידי חסידות גור ומושפלת.

האחים לבית ברסלר באים לעודד את האנס

עד כמה מוחרמת המשפחה בגלל שהבנות הגישו תלונה במשטרה?

הפגנות מתחת לביתם, הם אינם מורשים להתפלל בבית הכנסת שלהם, חנות הנעלים המצליחה של אב המשפחה שבנותיו נפגעו ע"י האברך (נקראת נעלי דניאלציק ) שנמצאת ברובע ז' – מוחרמת וחסידי גור לא באים לקנות אצלו. כך העסק לכלות של האחיות שנפגעו מינית הוחרם בגלל שהגישו תלונה וכך האחים שלהם מוחרמים.

אגב, היום (יום חמישי) האח של המתלוננות מתחתן. הוא מקיים את החתונה בירושלים רק עם בני המשפחה. סביר להניח שאם המשפחה לא הייתה מוחרמת – השמחה הייתה גדולה עם כל החברים ורבים מהחסידות. מדובר במשפחה שעד תלונת בנותיהן במשטרה, נחשבה למשפחה מאוד מקובלת ומוערכת בחסידות, היום כאמור היא משפחה מושפלת כי בקשו את ההגנה של החוק במדינת ישראל.

היכן המשטרה?

מדוע המשטרה לא פועלת כדי להגן על המתלוננות?

מדוע המשטרה לא פועלת לפי החוק המחייב אותה לטפל במקרה זה בחומרה הראויה?

מדוע המשטרה לא מעבירה מסר ברור לשאר בני חסידות גור ובני קהילות חרדיות אחרות, כי יש ויהיו מי שיגן עליהן במידה ויגישו תלונה וכי אין להם ממה לחשוש?

מדוע המשטרה לא מעבירה מסר לאנשי החסידות (שמתנהגים בבריונות ללא מורא) כי היא תפעל מול כל מי שינקטו בפעולות של הטרדת עדים, בשיבוש הליכי חקירה וניסיון הדחה בעדות?

כל הפרטים על המתלוננות, המשפחה והמקרה מצויים אצלנו, גלויים וכל שנותר הוא לפעול.

תזכורת מלשון החוק :"העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בין בסיכול הזמנתו של עד, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, דינו – מאסר שלוש שנים; לעניין זה, "הליך שיפוטי" – לרבות חקירה פלילית והוצאה לפועל של הוראת בית משפט".

שיבוש מהלכי משפט היא עבירה פלילית שמטרתה לפגוע בתקינותו של ההליך המשפטי ולהקשות על רשויות החוק לבצע את מלאכתן.

עבירת שיבוש הליכי משפט נתפסת במערכת המשפט כעבירה חמורה בעלת פוטנציאל נזק משמעותי, עד כדי כך שהשופט מנחם אלון קבע שזו אחת משתי העילות הבודדות שבגינן ניתן לעצור אדם עד תום ההליכים, וזאת על אף זכותו הבסיסית של האדם לחירות.

עבירת שיבוש הליכי משפט היא עבירה 'התנהגותית', שאינה דורשת תוצאה של שיבוש בפועל.

היסוד העובדתי של העבירה הוא רחב, וניתן לבצע את העבירה במעשה או במחדל, אשר גורמים להפרעה בתקינותו של ההליך השיפוטי. דהיינו, די בהוכחה ממנה עולה בבירור כי זו הייתה כוונתו של הנאשם. די בכך שהמעשה היה עלול להביא לשיבוש הליכים, ולהביא לפגיעה באושיות המשפט, כדי לבסס יסוד מספיק לגיבוש יסודות העבירה.

הטרדת עד:

הטרדת עד היא פעולה המופנית כלפי אדם בנוגע להודעה שמסר, או עומד למסור, בחקירה על פי דין, או בנוגע לעדות שמסר האדם, או עומד למסור, בהליך שיפוטי. הטרדת עד היא עבירה פלילית, שעונשה בישראל מגיע לשלוש שנות מאסר, ובנסיבות חמורות - לחמש שנות מאסר.

הדחה בעדות

מי שמניע אדם, או מנסה להניעו, שההליך שיפוטי לא יעיד, או יעיד עדות שקר, או יחזור בו מעדות או מתלונה שמסר בחקירה משטרתית.

העונש על עבירה של הדחה בעדות הינו עונש של עד 7 שנות מאסר. ואולם, העונש על עבירה של הדחה בעדות, בדרך של מרמה, הטעיה, כוח, הפחדה, איומים, מתן טובת הנאה, הינו עונש של עד 9 שנות מאסר.

מתוך העדויות העולות בכתבה:

מדובר במקרים קלאסיים של הדחה בעדות, שיבוש הליכי משפט, הטרדת עד וכו' - ולא צריך חקירה משטרתית - כך בהקלטה נשמע יוסף שיף דורש בתקיפות מהאב לשכנע את בנותיו (האישה ואחותה) לחזור בהן מהתלונה במשטרה. "מה שאני צריך למסור לך, אני מוסר לך. שתי הבנות שלך הגישו תלונה במשטרה נגד אברך, אתה חייב לדאוג שהן יורידו את זה, עוד היום".

כשהאב הסביר שהוא לא מעורב בתלונה, הורה לו יוסף שיף: "אז תהיה מעורב. אתה אבא שלהן ויש לך תפקיד - להוריד את התלונה". שיף המשיך לדרוש מהאב לומר לבנותיו לחזור בהן מהתלונה, ואמר ששיתוף הפעולה עם המשטרה הוא חילול השם. כשהאב שאל מדוע זה המצב, שיף השיב בכעס: "אמרו לי להגיד לך שזה חילול השם, אז למה אתה אומר שזה לא חילול השם? עם מי אתה מתווכח?".

יש לקוות שמשטרת ישראל תטפל בנושא למען חיזוק האמון הציבורי במשטרה, למען הצדק וכדי לאפשר לנפגעים ולנפגעות אחרות להרגיש בטוחים לפנות למשטרה.

פנינו לדוברות המשטרה מדוע הם אינם פועלים בנושא – דובר מרחב לכיש, עופר סולומון השיב לנו -

"אנחנו לא פותחים בחקירות בעקבות כתבות, אדם שחושב כי בוצעה כלפיו עבירה פלילית, ראוי שיגיע למשטרה ויגיש תלונה עם החומרים הרלוונטיים, והיא תחקר כמובן עד תום בדיוק כפי שהיה בתלונות הקודמות שהובילו לכתבי האישום".

לטענת עורך הדין הפליליסט עמיר ג'ורג' מאשדוד –

"אין צורך בהגשת תלונה לשם פתיחה בחקירה. החוק אומר שמספיק שנודע לקצין משטרה על ביצוע העברה, הוא מחויב לחקור את העניין".

תגובת אשדוד נט:

להמתין לתלונת המשפחה המותקפת, כשהעבירות מתרחשות לנגד עינינו, דומה לכך ששוטר יראה שפורצים לבית, אך ימתין שבעלי הדירה יגישו תלונה ולא יפעל כדי לעצור את העברה המתמשכת. במקרה שלפנינו הדבר חמור מכך.

בואו נעשה צדק:

הצדק המלא יעשה אם אנחנו נגיע לחנות הנעלים של המשפחה ונתמוך בהם ונראה לציבור חסידי גור שיש גם דרך אחרת, יהדות אחרת ואמות מידה אחרות (ניתן לתמוך במשפחה גם באמצעות הפייבוקס לחצו כאן!)

טלפון ראשי:

08-8658695 סלולר: 053-3180540. כתובת: עקביא בן מהללאל 8 אשדוד.

ניתן גם בוויז - לכתוב - נעלי דניאלצק.

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('6f672836-1fa5-4df4-8b4b-5177d7a33e74','/dyncontent/2023/2/12/e960374e-11ea-41ca-b46e-f63254187ad1.jpg',15395,'עירייה אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('6f672836-1fa5-4df4-8b4b-5177d7a33e74','/dyncontent/2023/12/5/d78e4ce7-f903-4198-af0e-9ee2b465662c.jpg',17218,'נמל אייטם כתבה ',525,78,true,20610,'Image','');},15]]);})
 
$(function(){setImageBanner('c5e3f66c-711f-4e6a-8184-09f62603c823','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'אייטם אירועים 525-60',525,78,false,19242,'Image','');})
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה