הכבוד של כצנלסון, ההדחה, הלחצים, השרירים של לסרי והנאום חוצב הלהבות של אילן בן עדי (וידאו)ולדימיר גרשוב, מי שהיה יו"ר חפ"א בחמש עשרה השנים האחרונות, הודח מתפקידו על ידי ראש סיעתו שמעון כצנלסון, מהסיבה שהחליט לשכב על הגדר למען המנכ"ל, יהודה אבידן. על חברי מועצת העיר היה להצביע בעד או נגד דרישתו של כצנלסון כשברקע מרחף גרזן הפיטורים מעל ראשו של אבידן. מה שהחל כמאבק אישי של כצנלסון מול אבידן וגרשוב, הפך למלחמת כל בכל שאיימה לפרק את הקואליציה.
ימים רבים לפני הישיבה בעלי זכות ההצבעה עברו מסכת לחצים כבדים וביום ההצבעה אף הונח בפניהם מכתב משפטי חריף מטעם אבידן וגרשוב המסביר להם שפיטורי אבידן כמוהם כעבירה פלילית לה הם יהיו שותפים אם יצביעו חלילה לבקשת כצנלסון - מכתב זה הצית את ראש העיר והפך לקרב רב שהוכרע בנוק אווט ברגע שמנכ"ל העירייה פתח בנאום חוצב להבות שכלל אישומים כבדי משקל נגד אבידן באופן שהשאיר את חברי המועצה פעורי פה.
ראש העיר מצידו דאג שחברי סיעת ש"ס (סיעתו של אבידן) יעדרו מההצבעה והבהיר להם שאם יצביעו נגד (כפי שהצהירו שיעשו) הם יפוטרו מהקואליציה - חד וחלק!


דרמה של ממש בישיבת מועצת העיר אשדוד - יו"ר חפ"א בחמש עשרה השנים האחרונות, ולדימיר גרשוב הודח מתפקידו על ידי ראש סיעתו שמעון כצנלסון. במקומו מינה את מס' 2 שלו ברשימה, עו"ד חנוך דרך ארליך.

אבל השחקן הראשי מאחורי ההדחה היה מנכ"ל חפ"א, יהודה אבידן בעל קשרים פוליטים ואחרים ענפים שהחליט להשיב מלחמה, מלחמה על כבודו ופרנסתו והתפתח כקרב על חייו.כצנלסון ובן עדי יוצאים לקרב
כצנלסון פתח באופן נחרץ והסביר מדוע חייבים להצביע איתו ומדוע הוא לא מפחד מאיומים.
גרשוב המודח המיועד הגיב בחריפות תוך שהוא מהלל ומשבח את פעילותו של יהודה אבידן כמנכ"ל מצויין וטוען שאסור לפטר אותו!
ראש העיר מצידו נתן גיבוי מוחלט לכצנלסון וביקש מחברי המועצה להצביע איתו. 
חברי המועצה הביעו את חששם מהמכתב המשפטי המאיים שהונח לפיתחם, מכתב קשה ביותר שהוכן ביוזמת אבידן וגרשוב ע"י יועצת המשפטית של חפ"א....
ואז הגיע תורו של מנכ"ל הערייה אילן בן עדי לדבר....

הנאום של בן עדי שהשאיר את הנוכחים פעורי פה:

את ההצגה של הערב גנב מנכ"ל העירייה אילן בן עדי, שבנאום קשה מאוד נגד מנכ"ל חפ"א יהודה אבידן, הותיר את הנוכחים בהלם מוחלט.

במשך שנה חיכה אילן בן עדי לרגע הזה, עד אז הוא התפוצץ מבפנים ובמצוות ראש העיר נשך שפתיים ולא הגיב גם כאשר מנכ"ל החברה העירונית חפ"א ביקש את ראשו, לא סתם ביקש אלא התנה (לטענתו) את תמיכת ש"ס ביחיאל לסרי לראשות העיר, בפיטוריו של אילן בן עדי מתפקידו כמנכ"ל העירייה.

ד"ר לסרי שידע שללא תמיכת ש"ס הוא מפסיד את הבחירות, לא ויתר על יד ימינו, וזרועו הביצוע העירוני גם במחיר של הפסד הבחירות ובסופו של דבר זכה בתמיכת ש"ס לראשות העיר ללא כל תנאי.
מבחוץ נראה כי היחסים בין ראש העיר לאבידן חזרו למסלול התקין, אז זהו, מסתבר שלא... ראש העיר לא סלח.

בן עדי למעשה פתח תיבת פנדורה -
הוא סיפר שכבר לפני שנה הוא המליץ לפטר את אבידן בעקבות ממצאים חמורים בחפ"א, ולכן אבידן חיפש את ראשו.
אך ראש העיר דרש ממנו להמתין בסבלנות לסיום מערכת הבחירות ולאחריהם להמתין לבניית הקואליציה, לבחירת הדירקטוריונים ולעיכובים נוספים בדרך...

ביום רביעי הרים לו יהודה אבידן להנחתה כששלח לכל חברי המועצה ולתקשורת חוות דעת משפטית קשה מאוד המזהירה את כל חברי המועצה שאם הם יצביעו נגד המשך כהונתו (בעקיפין) המשמעות היא שהם יהיו נגועים במעשים פליליים, עוד במכתב המשפטי שפרסמנו במלואו אמש, מסרים על התנהלות פלילית לכאורה בין ראש העיר לבין כצנלסון במו"מ הפוליטי שלהם –
המכתב הארוך שמזהיר את חברי המועצה שלא להחליף את גרשוב (בלחיצה כאן)

כאן ראש העיר הרגיש שכל הקווים האדומים נחצו, הוא הניח בצד את כל הגינונים הפוליטיים, שחרר את המחסומים שעצרו את בן עדי וכך בישיבת המועצה בן עדי כמו נורה מלוע תותח! כאחד שהמתין לרגע זה שנה שלמה הוא פתח בפני חברי מועצת העיר והתקשורת את "תיק אבידן", תיק שנראה שהיה מוכן לפרטי פרטים, שנאספו בפיצנטה וחברי המועצה הרגישו שנפתחת בפניהם תיבת פנדורה.
בן עדי סיפר כי חפ"א התנהלה באופן לא תקין בלשון ההמעטה, העלה תהיות להיכן נעלמו כספים, סיפר על  אי סדרים כספיים בחפ"א, על התחמקויות של החברה מביקורות, על כך שאבידן מעורב עד מעמקי נשמתו בפוליטיקה  ועוד ועוד.
נראה שבן עדי הכין בקפידה את תיק אבידן.

במשך חצי שעה הוא דיבר בלהט, בכעס עצור כפי שהוא לא דיבר מעולם באופן פומבי ואף פירק את חוות הדעת המשפטית שהגישה חפ"א וגיחך אותה לדעת (נאום בן עדי בסרטון הוידאו למעלה).

הבחירה של ש"ס:

מי שלא חוו את נאום בן עדי היו אנשי ש"ס שפשוט נעלמו מהדיון , חברי סיעת ש"ס, שיהודה אבידן מגיע ממנה, יצאו מהישיבה רגע לפני ההצבעה על הדחת גרשוב (שמשמעותו הדחת אבידן). השר אריה דרעי, מקורבו של אבידן, ניסה להשפיע ולסייע לחברו, אבל לאחר המכתב ששלח אבידן לחברי המועצה, הוא הבין שראש העיר נחוש ואין סיכוי לשנות את דעתו.
מהפרטים שהגיעו לאשדוד נט עולה כי ראש העיר הציב לש"ס אולטימטום - הצבעה נגד ההחלטה להדיח את גרשוב תהיה אי אמון בראש העיר ובמידה ויעשו כן, ממ"ק ראש העיר מטעם ש"ס , אבי אמסלם יודח ואיתו יצאו אל ספסלי האופוזיציה כמו סיעת ש"ס....כן... עד כדי כך!

יהודה אבידן (צילום: מייק ויצמן כאן דרום)

יהודה אבידן, שועל קרבות פוליטי ותיק, ישב האזין לדבריו הקשים של מנכ"ל העירייה כשפניו חתומות, הוא לא הכין את עצמו לבליץ' של בן עדי - בסיום דבריו קם וביקש לדבר מול חברי המועצה -"שופכים את דמי ואני חייב להגיב",  אולם יו"ר הקואליציה, גבי כנפו, לא אפשר לו לדבר וטען שאסור לאבידן היה להיות כלל נוכח באולם ובוודאי שלא לדבר בפני חברי המועצה, אבידן עוד הצליח להשחיל מספר מילים המבקשות להכחיש את מה שטען בן עדי (ראה וידאו). 

בתום הצבעה, פרט לחברי ש"ס שכאמור נעדרו, כל חברי הקואליציה תמכו בבקשת כצנלסון וחברי האופוזיציה נמנעו.

אבידן יצא כעוס, בלשון ההמעטה מהאולם.

מה יהיה?

האם יהודה אבידן,  שכבר ניהל לא מעט קרבות עקובות מדם (עבור אחרים פחות עבור עצמו), אדם בעל קשרים וזרועות במגוון רחב של מוקדי השפעה, ימשיך לנהל את המלחמה להמשך כהונתו כמנכ"ל חפ"א , אם דרך בתי המשפט, דרך הדירקטוריון, דרך כוחות פוליטיים ועוד או שיעדיף להניח את המפתחות ולהגיע להסדר פרישה מכובד?

אבידן, לוחם פוליטי ותיק ועתיר ניסיון, הפסיד אמש בקרב, אבל עדין לא במלחמה שרק ימים יגידו כיצד היא תסתיים.

גרשוב הפסיד גם בקרב וגם במלחמה והוא ככל הנראה יעלם מהמפה הפוליטית או יתנהל דרך ספסלי האופוזיציה הזרים לו.

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
setImageBanner('6bfd3919-c957-44ba-aad0-94aae32a0bec','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה