אין כלום כי לא היה כלום - מדוע אנחנו לא ראויים לתשובות בסיסיות לים השאלות ?שיא החוצפה - אף אחד מהממשלה לא דיבר אל העם היושב בדרום - לא לפני , לא במהלך ולא אחרי המבצע. כאילו אנחנו כלום! אפילו את העדכון על הפסקת האש קיבלנו מ... דוברות חמאס (שום מילה מגורם רשמי) ההודעה היחידה - הייתה מפיקוד העורף ש - "הוסרו ההגבלות. אפשר לחזור ללימודים" (ב0:7:30) חצי שעה לפני תחילתם...
מדהים, לא שפוי ולא הגיוני שבאף שלב בסבב הלחימה לא יצאה הודעה מטעם הממשלה ובטח לא מראש הממשלה, לא מסיבות עיתונאים, לא הצהרה לתקשורת, לא ראיונות, לא תשובות לים השאלות של התושבים המופגזים.

דובר החמאס מעדכן את תושבי  הדרום

התלמידים חוזרים ללימודים, השוק חוזר לשגרה, אזרחי הדרום יוצאים לרחוב כי אין כלום וכאילו לא היה כלום....

אחרי יום דמים בדרום, עם מאות שיגורים, מיליון אזרחים במקלט, וארבעה הרוגים, קמו הבוקר אזרחי ישראל להפסקת אש.... מה שמדהים הוא שאת העדכון לכך הם קיבלו מדוברות חמאס ולא מממשלת ישראל.

לאחר שבמשך 48 שעות היינו במצור, תחת מתקפה קטלנית, היחידים שדיברו והתייחסו אלנו היו הדוברים של שירותי ההצלה ודוברות של צה"ל שעדכנה אותנו מעת לעת רק על - הכיצד צה"ל מכה בחמאס.

אזרחי הדרום המתוחים והפגועים (תרתי משמע)  שהמתינו למוצא פיו של ראש הממשלה או לפחות מי מטעמו התעדכנו מדובר חמאס והגי'האד האיסלאמי ומסתבר שהם יודעים טוב יותר מכולנו... כי הם אלו שקובעים את התנאים. הכי התאים להם לסיים הבוקר בגלל הרמדאן, שייחל מחר, אז הם הודיעו שהם מסכימים לעצור את הירי ואגב הוסיפו כמה תנאים לכך.
לא זו בלבד, הם סרבו לתנאים שישראל הציגה כמו הפסקת המהומות על הגדר.

לא סביר ולא הגיוני בשום מדינה נורמלית!

בכל מדינה דמוקרטית - לפני ואחרי מבצע, ראש הממשלה היה מחויב להשיב על שאלות בסיסיות ומדבר אל התושבים.אין כלום?

אך באף שלב בסבב הלחימה לא יצאה הודעה מטעם הממשלה, לא מסיבות עיתונאים, לא הצהרה לתקשורת, לא ראיונות, לא תשובות לים השאלות של התושבים המופגזים.

מה השגנו ומה אנחנו מבקשים להשיג בסבב המלחמה, למה? מה היה ומה יהיה?

עד עכשיו, אף אחד מאזרחי ישראל, לא יודע מדוע החליטו לצאת לתקיפות ומדוע הפסיקו אותן.

מדוע המשיכו להכניס דלק ולהזרים חשמל בזמן שרוצחים לנו ארבעה אזרחים?

מדוע ראש הממשלה נאלם דום אל מול השאלות של כל תושבי הדרום  עליהם הוא מופקד? וחבל כי לדבר הוא יודע....

ישראל מנהלת מו"מ עם חמאס וג'יהאד תחת אש כמעשה שבשגרה, נתונה לסחיטה, רועדת מהאפשרות שהאירוויזיון יבוטל או טקס המשואות ביום העצמאות יחולל.

המעצמה הצבאית הגדולה ביותר במזרח התיכון רוקדת לצלילי כנופיות וארגון טרור קטן והשקט היחידי שנשמר הוא מצד הממשלה והעומד בראשה – כאילו אין כלום כי לא היה כלום.

כל חברי הכנסת מטעם הליכוד וחברי הממשלה ממלאים פיהם מים למרות שבתוך תוכם הם מבינים שזה מאוד מאוד לא תקין (בלשון ההמעטה)... אבל המסר הוא להתעלם כי - אין כלום ולא היה כלום....

רק חבר הכנסת גדעון סער (הליכוד) העז לכתוב הבוקר (שני) כי הפסקת האש עם חמאס נעדרת הישגים לישראל והותקף קשות ע"י בכירי הליכוד – חוצפן! איך הוא אומר את האמת לעם?העז לדבר

מה בסה"כ בקשנו, אלו שמגינים באיפוק ובאורח רוחנו על כולם? אל תתייחסו אלנו כאל אוויר, כאל שקופים - שום דבר לא מובן מאליו.

כשהממשלה שותקת, בואו ננסה ללמוד מהחמאס ושותפיו על מה שסוכם מאחורי הקלעים -

מאז שעות הבוקר, בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי משדרים אווירת ניצחון.

בכירים בפלגים הפלסטיניים אמרו היום (שני) כי הם העניקו לישראל שבוע כדי ליישם את הסכם הפסקת האש שהושג בין הצדדים, וכי הוא מחייב את ישראל בשורת צעדים שיביאו להקלה במצור על רצועת עזה. לדבריהם, אם הדבר לא יקרה בפרק הזמן שהוגדר, שני הצדדים עשויים למצוא את עצמם בסבב לחימה נוסף בתוך שבועות בודדים.

סעיפי ההסכם מדברים על פתיחת הים לדייגים והתחייבות ישראלית שלא לפגוע בדייגים כשהם יוצאים לים, על יישום ההבנות בנוגע להכנסת הכסף הקטארי לרצועה, על פתיחת המעברים ומתן הקלות לצורך הכנסת סחורות, ומניעה מירי חי לעבר המפגינים המגיעים לתהלוכות השיבה הנערכות בדמות הפגנות בימי שישי.

בתמורה, הפלגים התחייבו לא להפריח בלוני תבערה, והם יימנעו מפעילויות ליליות בסמוך לגדר.

דובר ועדות ההתנגדות העממיות, אבו מג'אהד, הבהיר הבוקר כי ישראל ביקשה הפסקה מלאה של ההפגנות בימי שישי, אך נציגי הפלגים דחו את ההצעה על הסף.

לפי הערכות בעזה, מידת והיקף ההתקרבות לגדר יהיה תלוי במידת ההקלות שיתקבלו. בפלגים מרבים לדבר על יישום ההסכם שהתגבש בסיבוב הקודם, שמתייחס למתן הקלות במעברים ולסיוע כספי באמצעות קטאר והאו"ם.

גורמים פלסטינים המעורים בפרטי ההסכם, מסרו כי ההסכם כלשונו מחייב את שני הצדדים בעצירת הירי, אך חלק מהפרטים הנוגעים ליישומו עדיין נדונים בקהיר, שם נמצאת משלחת של בכירים בחמאס ובג'יהאד האיסלאמי, שממשיכים לנהל מגעים מול המתווכים המצרים בעניין יישום ההסכם.

דובר הג'יהאד האיסלאמי, מוסעב אלברים, אמר לאתר ארסאללה של חמאס כי נציגות של ההנהגה המדינית של שני הארגונים עדיין שוהה בקהיר כדי לדון בנוהל יישום ההבנות במטרה שאלה ייצאו לפועל. "אם ישראל תתנהל בטיפשות אז הפלגים יהיו ומוכנים תמיד לתגובה".

 
setImageBanner('93538b3a-275e-41de-b99e-4b4b7f50f0e1','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה