אימו של החייל שנפצע קשה: "לא מאחלת לאף אמא לעבור את זה"החייל, עד לאחרונה תושב אשדוד וכעת גן יבנה, שב להכרה אחרי ימים בהם היה בסכנת חיים. אתמול ביקר אותו ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל. אימו של החייל התראיינה לגלי צה"ל וסיפרה על הרגעים הקשים שעברו עליהם מרגע שנודע לה על פציעת בנה. היום קיימו חבריו עצרת תפילה לרפואתו המהירה

צילום: דובר צה"ל

יומיים אחרי שנפצע קשה בתקרית פגיעת טיל נגד טנקים באוטובוס החיילים, התעורר ביום רביעי בבוקר החייל ש' בן ה-19. מצבו התייצב והוא אף זכה לביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו שאיחל לו החלמה מהירה. מיכאל נולד וגדל באשדוד המשפחה עברה אשתקד לגן יבנה. ההורים עובדים באשדוד. מיכאל למד בישיבת "נווה הרצוג" .

פגיעת החמאס באוטובוס ריק שהוביל חיילים אל עוטף עזה היא שהחלה את הסבב, על רקע הפעילות של יחידה סודית בעומק עזה לילה קודם וחיסול מספר מחבלים בכירים. בתקרית נהרג גם מ' לוחם מהולל מיחידה סודית.

ברביעי בבוקר, לאחר שמצבו השתפר התראיינה האם מ' לגלי צה"ל, לתכניתו של ישי שנרב: 

ש. כל מי שרואה את הסרטון הזה אומר לעצמו, קודם כל זה היה יכול להסתיים הרבה יותר גרוע , אבל איך ומי אישר לחיילים לעמוד שם ככה?

"גם אנחנו שאלנו את אותה השאלה. מי אישר להם? למה הם עמדו שם בכלל? הבן שלי נמצא עכשיו בקורס ביחידה שלו הוא בכלל לא היה חלק ממערך הכוננות והלחימה. לילה לפני היו מטחי רקטות. גם הייתי באירוע לילה לפני ושמענו את כל האזעקות, לא באזור שלנו אבל שמענו שיש צבע אדום. למחרת דיבר איתי הבן שלי בשעה שתיים וחצי לפני שהם יצאו לקורס שלהם ושאל:' אמא אני רוצה לדעת מה קורה באשדוד? אם הכל בסדר רגוע ?'. אז אמרתי לו שזה לא אצלנו. המטחים רק בעוטף עזה. אז הוא אמר לי :' טוב אנחנו יוצאים לקורס עכשיו, נהיה בשטח, אני לא אוכל לדבר יותר שאני אוכל אני אתקשר' , אמרתי לו בסדר. לא שיערתי שייקחו אותם לגבול. במיוחד לאור מה שקרה לילה לפני. לא חשבתי שלוקחים אותם לאזורים של העוטף. הוא עדיין בקורסים יש לו קורס עוד חודש וחצי. תודה לאלוהים שהוא חי ומקווים שייצא משם בשלום על הרגליים ושניצלו כל החיילים שירדו מהאוטובוס, הוא לא היה שייך בכלל לאוטובוס. ביקשו ממנו לחפש משהו. הסיפור הזה יכל להיגמר הרבה יותר גרוע עם הרבה יותר הרוגים".

ש. את ראית את הסרטון?

"בטח שראיתי את הסרטון. זה מזעזע. הבן שלי עוד דיבר עם החובש אחרי הפגיעה הזאת. הוא לא איבד את ההכרה באותו רגע"

ש. מה הוא אמר לו?

"שהוא נפגע. הוא עוד עמד על הרגליים, העלו אותו לאמבולנס ואז הרדימו אותו כדי להתחיל לטפל בו, החובש הבין שהפציעה היא חמורה שהמצב הוא קשה".

ש. יצא לך לדבר עם מישהו מהמפקדים מישהו מהאחראים לנסות להבין מה עבר להם בראש?

"אין הרבה הסברים. זו הייתה החלטה של אותו רגע, כאילו המצב מבחינתם היה בסדר , הם הלכו לאיזה אנדרטת חץ שחור הם הלכו לעשות שמה את התרגול עם הסוואנות לא חשבו שזה יהיה המצב , בטח לא לקחו אותם בכוונה לשם. נורה לעברו טיל שלא מקבל אזהרה מראש, אין אזעקה בטיל כזה, המטרה של הטיל לחסל טנקים. האוטובוס לא היה צריך להיות שם".

ש. מה את מצפה שיקרה בסיומו של התחקיר?

"למה לקחת חיילים מובחרים של צהל שעדין נמצאים בקורס שיש להם מטרה ברורה לעתיד, והם עדיין בקורס למקום כזה. הנושא הזה עדיין בתחקירים. אני חושבת שהצבא צריך להיות חד וברור , בהוראות שלו, ומצד שני אני לא יכולה לשפוט, לא יודעת. עדיין אני חיה בסרט שאני נמצאת פה. לא יודעת מה להגיד לך באמת למה הייתי מצפה , שלא יכניסו במצבים רגישים כאלה לשטח. עוד יהיו כל כך הרבה דברים ויגידו למה זה ככה ולמה זה קרה ככה, בסופו של דבר הבן שלי בבית חולים, הבן שלי במצב קשה וזה לא יפתור את זה , נקווה שהוא ייצא מזה בטוב".

ש. מיכל כולנו מתפללים לרפואתו ומאחלים לו החלמה מהירה, ולכם שתצאו משם במהרה.

"רק להתפלל, להתפלל , ושאף אמא לא תדע דבר כזה יותר, אף משפחה, שהמדינה תדע לשמור על החיילים שלנו הכי טוב שיש, וצריך לחשוב טוב טוב לפני כל פעולה ששולחים אותם הם עוד ילדים, רק יצאו מבית ספר."

סורוקה: "החייל בהכרה ונושם בכוחות עצמו ויועבר למחלקה הכירורגית"

דוברות סורוקה מסרה בתגובה" שיפור נוסף חל במצבו של החייל שנפצע בפיצוץ האוטובוס. הוא בהכרה, נושם בכוחות עצמו מדבר ומתקשר עם סביבתו, ויועבר במהלך היום מהיחידה לטיפול נמרץ כללי למחלקת כירוגית.. בתוך כך ביקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו , את החייל ששוחח עימו ואיחל לו החלמה מהירה מפציעתו".

פרופסור מוטי קליין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי בסורוקה :" החייל פונה לסורוקה כשהוא סובל מפגיעה קשה באברים שונים בגוף. לאחר בירור רפואי ראשוני וייצוב מצבו בחדר הטראומה, הועבר לחדר הניתוח לסדרת ניתוחים בסיומם הועבר ליחידה לטיפול נמרץ. התאוששותו מהירה ומשביעת רצון"

 
setImageBanner('7807ff27-a232-4388-af52-0ff1e87a431c','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,false,19242);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה