עדויות ומסמכים מפרשת הרב פינטו וראש להב 433 נחשפיםעדויות ומסמכים חושפים הכיצד בנו של מנשה ארביב, ראש יחידת להב 433 לשעבר, צחי ארביב מקבל כספים וסיוע כלכלי מאנשיו של הרב יאשיהו פינטו בארצות הברית. לפי טענת אנשי הרב, הפינוקים ניתנו לפי דרישת האב הבכיר במשטרה. על פי האב - הוא לא ידע שבנו מקבל כספים

הפרשה התפוצצה כאשר הפרקליטות עמדה להגיש כתב אישום נגד הרב פינטו בחשד למתן שוחד לתת ניצב אפרים ברכה ז"ל.

אנשי הרב הופתעו לגלות כי גם שמו של ארביב מופיע בכתב האישום כמי שטוען כי פינטו הציע לו שוחד, בזמן שהם מסייעים כלכלית לבנו בארצות הברית. סנגוריו שלהרב  פינטו  החליטו לגשת אל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והציעו לו עסקה: ארביב תמורת הקלה משמעותית בפרשת ברכה. לאחר דיונים ממושכים נחתמה עם פינטו עסקת עד מדינה בתמורה לעונש מופחת. כך יצאה לדרך פרשת ארביב.

על פי העדויות והחשדות ארביב קיבל טובות הנאה מאנשי הרב –

בעת ששימש ארביב כנספח המשטרה בארצות הברית הוא לן במלון השייך למקורב של הרב במשך 21 יום מבלי לשלם.

הרב פינטו דאג כי יקבל הנחה של מאות אלפי שקלים ברכישת בית בפרויקט של "אפריקה ישראל" בתל אביב.

אנשי הרב פינטו במנהטן סייעו לצחי ולדנה ארביב, בנו של הניצב ואשתו, בהליכי קבלת ויזה בארצות הברית, ובמקביל החלו לסייע להם כלכלית – כ2000 דולר בכל יום ראשון.

עדותה של עו"ד מיכל כהן, בכירת חצרו של הרב פינטו:

במהלך העימות שנערך במשרדי מח"ש באוקטובר 2014. הטיחה עו"ד מיכל כהן בארביב:

 "אתה לא ידעת שאנחנו עוזרים לצחי? אתה הרי אמרת לרב: תדאגו לי לצחי, הוא במצב כלכלי קשה!".

מיכל מעידה על שיחות בין ארביב, ששהה אז בוושינגטון, לרב, שבמהלכן אמר לו: 'המצב של הילד לא טוב, אני דואג לו, שידאגו לו'".

בתצהירה של כהן היא מתארת את מערכת היחסים שלה עם צחי ארביב, את סיפור היחסים ביניהם:

מערכת היחסים ארביב הבן עם אנשי פינטו החלה לפני כשש שנים, כאשר אנשי הרב הזמינו, לטענתם לבקשת ארביב עצמו, את צחי ואת רעייתו דנה לארוחת ליל הסדר במנהטן.

לאחר ההיכרות הראשונית, פנה צחי ארביב למיכל כהן- "כבוד הרב נתן לאבא שלי את המספר שלך. הוא אמר שאת תטפלי לי בוויזה".  מאז מעידה מיכל כהן כי החלה לסייע לצחי - ארביב הבן בכל מה שביקש ולטענתה הוא לא רק ביקש אל הוא ממש דרש דברים!

לאחר ליל הסדר, מעידה כהן כי העבירה לארביב סכום של עשרת אלפים דולר.

כמו כן היא חיברה את ארביב ורעייתו לעורכת דין אמריקנית, לאחר לחצים, העבירה הישיבה את הכסף לעורכת הדין עד לקבלת הוויזה המיוחלת. מהמיילים שנמצאים בדי המשטרה  בולט כי ארביב לא ביקש את הסיוע כטובה, אלא עמד בתוקף על כך שאנשי הרב יסייעו לו.

בדוא"ל ששלח צחי ארביב למיכל כהן מאוקטובר 2010. הוא כותב:

 "מיכל שלום, שימי לב למייל שקיבלתי מעורכת הדין (שמטפלת בעניין הוויזה, י"ב) הבוקר, היא אומרת שהיא מחכה לתשלום על מנת להמשיך בתהליך".

בתגובה מפנה כהן את המייל לגזבר הישיבה של פינטו וכותבת לו:

"סטיבן בבקשה תטפל בזה, עו"ד הזאת מעצבנת אותי... תראה איזה אימייל קיבל צחי ארביב וזה לא נעים לנו. האבא שלו היה אצל כבוד הרב לפני שבועיים וכבוד הרב אמר לו שאנחנו מטפלים בזה... בבקשה תדבר עם עורכת הדין ותגיד לה שתטפל בזה כבר!!!".

באותו היום שיגר ארביב מייל לעו"ד האמריקנית שטיפלה בעניינו:

"היי רוקסנה, דיברתי עם מיכל מ'שובה ישראל' אתמול בלילה ועודכנתי שסטיבן (גזבר הישיבה) טיפל בעניינים והיה בקשר איתך".

במייל אחר פונה עורכת הדין לארביב:

"עם קבלת הכסף מ'מוסדות' נמשיך בתהליך".

36000 דולר במזומן מחצר הרב:

בנו של הקצין הבכיר היה מגיע כל יום ראשון לשיעור בישיבה של הרב במנהטן ושולח לכהן מייל: "אני פה בשיעור".

בסופו, הוא היה מקבל מעטפה ובה 2,000 דולר במזומן. לפי הערכת מח"ש, ארביב הבן קיבל כך כ-36 אלף דולרים מאנשי פינטו בארצות הברית. בחומר הראיות של מח"ש מצויה בין היתר עדות ישירה לכספים שהעבירה הישיבה של פינטו לטובת רעייתו של צחי ארביב. מדובר בצ'ק שניתן לכאורה על ידי הישיבה על סך 1,325 דולר עבור דנה ארביב. נותן הצ'ק הוא "מוסדות שובה ישראל".

בחקירתו של האב, מנשה ארביב, הוא מכחיש כי ידע על העברות הכספים לבנו.

עורכי דינו של צחי ארביב, ד"ר גיל עשת ואיתן עוזר, מסרו:

"צחי ארביב הכחיש בתוקף את טענות אנשי הרב פינטו כאילו קיבל טובות הנאה אסורות כלשהן בזכות אביו. צחי מסר עדות בתיאום עם נציגי מח"ש, לאחר שקיבל אישור בכתובים כי הפרקליטות אינה רואה בו חשוד בפרשה זו וגרסתו נמסרה כעד לאירועים. הטענות מפי אנשי הרב פינטו מגמתיות וחסרות יסוד ונועדו לפגוע באביו של צחי ובמשפחתו".

הפרקליטות לא הגישה כתב אישום על היחסים בין הבן לרב בטענה שהיא תתקשה להוכיח שהאב ידע ממערכת קשרים זו.

הפרקליטות הודיעה השבוע כי בכוונתה להגיש כתב אישום דל יחסית נגד ארביב בגין מרמה והפרת אמונים. על פי החשד, הניצב בדימוס לא דיווח על קשריו עם הרב פינטו וגם לא על הצעת השוחד שקיבל ממנו, לכאורה, בשווי 60 אלף שקלים.

 

 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('8bbfce28-d33d-491c-b818-4b768ca510d4','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('8bbfce28-d33d-491c-b818-4b768ca510d4','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה