כ1000 איש בכנס הבחירות של משה כחלון באשדודאשדוד אוהבת את משה כחלון. האיש הצנוע שיוצא למלחמה כנגד הבנקים והתאגידים הגדולים, התקבל בהרבה חום בעיר.
"אני מתכוון להילחם. לעמוד בקו הראשון, מה שלא עשו הקודמים, לא ביבי, לא יאיר, לא בנט, לא בוז'י. אני אעמוד בקו הראשון ואלחם"

למרות הליל הגשום, אולמי בלה וידה היו מלאים  מפה לפה. אשדוד קיבלה את כחלון כפי שלא קיבלה אף איש פוליטי אחר לפניו. 
-
כחלון נכנס אל האולם בחיוך הביישני ובצניעות האופיינית לו...אבל אלו מסתיימים כשהוא החל לדבר על מי שהוא מתכוון להילחם בהם: על הטייקונים הבנקים, מחירי הדיור, יוקר המחיה וכל עושקי  העם... כשהוא מזכיר אותם...הנחמדות הכחלונית נעלמת ויוצא הלוחם, הרובין הוד של שנות ה2000. 
-
יחד עם כחלון הגיעו לאירוע גם חבריו לרשימה: האלוף במיל' יואב גלנט, אלי אללוף (מחבר דו"ח העוני וחתן פרס ישראל) ד"ר מייקל אורן, ד"ר יפעת שאשא-ביטון ועוד. הרשימה שהוא העמיד מרשימה מאוד ולמרות זאת כחלון הוא הכוכב, כולם רוצים לשמוע רק אותו.
-
מגוון רחב של תושבי אשדוד הגיעו אל הכנס המרשים שאירגן עבורו עו"ד צחי אבו, אליו הצטרף למטה ממ"ק ראש העיר בוריס גיטרמן.
פגשנו בכנס של כחלון צעירים, ותיקים עולים וסקרנים מכל שכבות האוכלוסיה ואף אומנים כמו אבי טולדנו וארנון צדוק שהמשותף לכולם שהם נשבו בקסם הכחלוני.
-
במראה הראשון הוא עושה רושם של לפלף ולא ברור הכיצד האיש הזה חתך בשומנים ובבשר החיי של טייקוני התקשורת והעביר את ליטרת הבשר לעם.
הכיצד הוא אמר לא לנתניהו שהפעיל עליו מכבש לחצים שייצטרף/יחזור אליו תמורת כל מה שפוליטיקאי חולם.
-
התשובה היא שהמראה שלו מטעה שהביישנות היא למעשה - ענווה. הוא מחובר באופן טבעי לאנשים שבאו לאולם באשדוד הרבה יותר מאשר לגינונים של נתניהו, הבנקאים והאחרים. הוא יודע להיות נחמד כי זה החינוך שקיבל אבל כשצריך הוא מפשיל את השרוולים והגדולים ביותר במשק כבר הרגישו את נחת זרועו והם עדין לא התאוששו מהמכות שקבלו ממנו - עכשיו הוא רוצה להכות בהבאים בתור:
-
"אני מתכוון להילחם. לעמוד בקו הראשון, מה שלא עשו הקודמים, לא ביבי, לא יאיר, לא בנט, לא בוז'י. אני אעמוד בקו הראשון ואלחם.
אני עשיתי את זה בעבר ואני מתכוון להמשיך לעשות זאת בעתיד. אני מתכוון להגן על אזרחי ישראל מהמונופלים, מהבנקים, מהטייקונים, מקבוצות הכוח, מיוקר המחייה וממצוקת הדיור".

על נפתלי בנט אמר כחלון:
"נפתלי בנט מייצג קבוצה מאוד מסוימת של אנשים, אבל הוא גם היה ראש קבינט יוקר המחייה. מה קרה עם זה בשנתיים האחרונות? אם אתה רוצה להתעסק עם רבבה ג' (התנחלות שכוחת אל) זה בסדר אבל אם אתה לא יכול לעשות תפקיד מסוים (יוקר המחייה) אל תיקח אותו. 
בשנתיים האחרונות מחירי הדיור עלו ב-16%, 160 אלף שקלים בממוצע שהרחיקו את הצעירים מהחלום של לרכוש דירה".  
-
בכנס באשדוד הסביר כחלון שכל רצונו הוא להיות שר האוצר ולקבל לידיו את מנהל מקרקעי ישראל. באמצעות אלו הוא מאמין שהוא יכול להשפיע באמת על החיים של כולנו, להוריד משמעותית את מחירי הדיור, מחירי המחייה ולהעביר משאבים לנושאים החברתיים.
במידה ולא יקבל לידיו את האוצר, לא יצטרף לאף ממשלה!
וכשכחלון אומר את הדברים האלו, אתה מאמין לו, להבדיל מ...
-
מעל הבמה באשדוד הודיע כחלון לקהל - "שר האוצר לא ייקבע בקיסריה או בצהלה, בפעם הראשונה שר האוצר ייקבע כאן, ע"י העם". 
-
בקונסטלציה הפוליטית שנוצרה, כחלון עשוי להוות את לשון המאזניים ומי שמצביע עבורו מצביע בפעם הראשונה עבור מי שיהיה שר האוצר ולא עבור מי יהיה ראש ממשלה או שר החוץ, אלא - מי יהיה זה שישפיע על רמת ואיכות החיים שלנו.
-
הציבור כבר לא מאמין שיש הבדלים בנושאים המדיניים בין שמאל לימין שכן עם העם הפלסטיני יכול להיות בשנים הקרובת...מקסימום משא ומתן מדיני.
אם נתניהו יעלה לשלטון המו"מ יהיה קצר וייפסק, אם מפלגת העבודה תעלה לשלטון המו"מ היה ארוך יותר אך גם הוא ייפסק (כי אין פרטנר).
-
הציבור פתאום החל להבין שהפוליטיקאים הפכו את המשא ומתן לתכלית הכול ובו בזמן הם דופקים לו את חיי היום יום.
-
העם היושב בציון החל להבין את הפנטנט - מנהיגיו פשוט לא בנויים להתמודד עם הבעיות החברתיות הקשות, עם השכר הנמוך, יוקר הדיור והמחיה.. וכל טיפול כירוגי בהם משמעותו לחתוך מהחברים של נתניהו ושריו, כן, אלו שהם גדלו עימם, חיו כמותם והיום ממנים אותם.
-
השמאל לא יביא שלום והימין לא יעלים את אוייבי ישראל. מה שהיה ב20 השנים האחרונות הוא שיהיה!
-
כחלון בפעם הראשונה משנה כיוון ואומר - בוא נתחיל לחיות, בואו נחזק את רמת ואיכות החיים שלנו. בואו נדבר על הלחם, על הבית, על הפרנסה ולעזאזל שוב משא ומתן.
ציונות היא להקים בית בארץ ישראל וכידי להקים ולפרנס בית צריך מהפך חברתי, לאפשר לבני ישראל להקים בה את ביתם.
ישראל חזקה מבחינתו של כחלון היא ישראל צודקת ושיויונית, כלומר לקחת מאלו שמרוויחים יותר מידי ועושקים את הציבור ולהעביר לאלו שמרוויחים פחות מידי.
-
כחלון יודע שאין ולא יהיו לו מצביעים בקסריה וצפון תל אביב והוא מבקש את הכוח במקומות כמו אשדוד. הוא משקיע באשדוד ומקווה לקצור כאן את הפירות, לפי הכנס של יום ראשון בערב... נראה שאשדוד מחזירה לו אהבה.
 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('867f9e87-1853-4ec9-ad5d-022cf5f858ab','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.jpg',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('867f9e87-1853-4ec9-ad5d-022cf5f858ab','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה