הרי עזרן קבל זכות ערעור על פסק הדין הקשה כנגדו. ממתין בבית בתקווה שהשופט ישחררו לחופשיהרי עזרן נסער בעקבות גזר הדין הקשה. השופט דן אותו ל-6 שנות מאסר בפועל. אולם בעקבות ערעורו - השופט קבע לו עיכוב ביצוע מאסר והוא נמצא בביתו.
עזרן בשיחה נרגשת עם אשדוד נט מספר כיצד הוא יצא זכאי מרוב כתבי האישום ומדוע השופט החמיר איתו כל כך על עברות מס בסך 8 מיליון ש"ח בלבד.

הרי עזרן שוחח היום עם אתר אשדוד נט כשהוא נסער מהחלטת השופט לדון אותו ל6 שנות מאסר:

"האישומים כנגדי הם משניים בפרשה הזאת, זוכיתי ממרבית האישומים שהיו כנגדי.

כל האישומים שניסו לשייך לי בתחילה בדבר שייכות לכאורה לארגון פשיעה התגלו כשטויות במיץ עגבניות. מכאן שהעונש שלי צריך להיות לפחות חצי מאחרים שהאישומים כנגדם היו חמורים בהרבה. כתב האישום כנגדי תוקן 3 פעמים. כל מה שנותר מכתב האשום כנגדי מסתכם ב 8 מיליון ₪ עברות מס.

בעלי העסקים שקבלו ממני חשבוניות הוכחו ככשרות בחקירת מע"מ של אותם בעלי העסקים. התביעה לא נהגה בי באופן ראוי בלשון המעטה, לא נתנו לי להביא עדי הגנה. אני מקווה ומאמין שבעוד כחצי שנה, כשהשופט יגיד את דברו, הוא יסתפק ב33 חודשי המאסר שכבר ישבתי. עשיתי טעויות ואני מוכן לשלם עליהם, אבל גזר הדין יצא מפרופורציה."

הרי עזרן נחשב לדמות מאוד אהודה בעיר אשדוד, הוא היה אחד האנשים היותר ססגוניים ומעורבים חברתית בעיר. בשנים האחרונות העסקים שלו נקלעו לקשיים והוא החל להיות מעורב בעבירות מס הקשורות לחשבוניות פקטיביות.

המעצר שלו היה מתוקשר מאוד כשהמשטרה ייחסה לו בתחילה קשרים לארגוני פשיעה ולהעלמות מס בסכומים דימיוניים, אך אט אט, התגלה כי קיים פער גדול בין האשומים הראשוניים לעבירות בפועל.

היום הרי עזרן נמצא בביתו (לפחות לחודשים הקרובים) והוא ממתין לערעור בתקווה שהשופט ימתיק את עונשו.

כפי שפרסמנו היום:

3 המעורבים הראשיים שהורשעו בהשתמטות מתשלום מסים מעסקאות פיקטיביות שערכן קרוב למיליארד ₪ ירצו תקופות מאסר ממושכות וישלמו קנסות כבדים.

היום, לאחר מסכת משפטית שנמשכה כשלוש שנים, הגיעה לסיומה הפרשה שכונתה ע"י המשטרה כ "הונאת המיליארד", עת נידונו המעורבים הראשיים לתקופות מאסר ממושכות מאחורי סורג ובריח.

אהרון רוני בראנס נידון ל-11.5 שנות מאסר, קנס כספי של 5 מיליון ₪ ו-3 שנות מאסר על תנאי.

דוד שבת - 8 שנות מאסק, קנס כספי בסך 2 מיליון ₪ ושנתיים מאסר על תנאי.  

שלמה הרי עזרן  נידון ל-6 שנות מאסר ודוד שבת נידון ל-8 שנות מאסר. קנס כספי של 1 מיליון
₪ ושנה וחצי מאסר על תנאי.

כבוד סגן הנשיא השופט עידו רוזין מבית משפט השלום בבאר-שבע, הטיל על השלושה, בנוסף למאסר בפועל גם קנסות כספיים גבוהים ותקופות מאסר על תנאי.

כתב האישום נגד השלושה ונגד חברות רבות בניהולם כלל עבירות רבות על חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה וביניהן:

ניהול פנקסי חשבוניות כוזבים, הגשת דו"חות מס כוזבים, הוצאת חשבוניות מס פיקטיביות, ניכוי תשומות מס שלא כדין ובהיעדר מסמכים, אי הצגת ספרי הנהלת חשבונות, סיוע לאחרים להשתמט מתשלום, שימוש במרמה ותחבולה כדי להתחמק מתשלום מס ועוד.

הענפים בהם פעלו הנאשמים לכאורה, הם רבים ומגוונים וכוללים:

את ענפי הביגוד והלבשה, שמירה ואבטחה, אספקת עובדים, ברזל ומתכות, שיפוצים ובניה, זהב, עץ, גבס, הובלות ומשאיות, מוסכים, צמיגים, מצברים, גדרות, ציוד מכני הנדסי, צבע, אספקת חול, קרמיקה וחומרי בנין.

העיסוק של הנאשמים בענפים הללו התרחש כאשר מרביתן של החברות הנאשמות לא התנהלו כלל כחברה עסקית, חברות אשר התנהלו ללא משרד, ללא כל ציוד, ללא כח אדם, וללא אנשי מקצוע.

המדובר בתיק רחב היקף ומורכב. כתב האישום המסועף בתיק זה על 14 הפרשיות שבו מגולל שורה ארוכה של עבירות מס חמורות, שבראשן הפצה וסחר בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מילוני שקלים.

במסגרת גזר  הדין שניתן  היום ציין בית המשפט, בין היתר כי:

"התיק דנן עסק בביצוען של שורה ארוכה של עבירות מס חמורות ע"י הנאשמים, שבמוקד, הפצה וסחר בחשבוניות פיקטיביות בהיקף חסר תקדים. בתיק דנן מקבלים הדברים משנה תוקף. במעשיהם גרעו הנאשמים מקופת המדינה סכום כולל של למעלה 140 מיליוני שקלים תשלומי מע"מ, וכן השמיטו הכנסה בסכום כולל של למעלה מחצי מיליארד שקלים.

סכומי עתק אלה נגרעו מקופת המדינה, ולמעשה מכיסו של כל אזרח ואזרח.

צרכי הציבור מרובים, מביטחון ועד חינוך, מרווחה ועד סל התרופות, אין לדעת למה ניתן היה לייעל את הכספים שגרעו הנאשמים מקופת המדינה.

אין ספק כי במקרה דנן פגעו הנאשמים קשות בערך החברתי של נשיאה שיוונית בנטל תשלום המסים". 

התיק נוהל על ידי עורכי הדין מהלשכה המשפטית הפלילית של מחוז הדרום ברשות המסים (משרד מע"מ באר-שבע) בהובלתה של עו"ד יהודית אביטן, ועורכי הדין יעל בוקר-יוסף, רעות סנה ועידן ארד.

חקירת התיק נוהלה על ידי משרד חקירות מע"מ תל אביב, בשיתוף עם משרד חקירות מודיעין שטח במס הכנסה (בשמו הקודם) והיחידה לאכיפת הפשיעה הכלכלית של יחידת להב 433 במשטרת ישראל, כאשר יחידות החקירה לוו ע"י פרקליטי רשות המסים כבר משלב ניהול החקירה הסמויה.

 

 

 

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('f8fcd9e0-6462-4f0a-a9ee-487ed38be470','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('f8fcd9e0-6462-4f0a-a9ee-487ed38be470','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה