נקבעה רשימת ש"ס למועצת העירכראש הרשימה - נקבע עמרם כנפו, נציגו של הרב יקותיאל, אמסילי, במקום השני אבי אמסלם שלישי.
יחד עם דרעי נמצא גם ראש העיר לסרי כדי לנסות לסיים את הסכסוכים הפנימיים ואת רשימת ש"ס למועצת העיר שהפכה לנושא הכי מורכב שיש.
אשדוד נחשבה לאחת הערים הכי מסובכות של ש"ס בארץ.

אז זהו - יש רשימה לש"ס:

הרב עמרם כנפו, הרב חים אמסילי, נהגו ונאמנו של אריה דרעי, אבי אמסלם הוצב במקום השלישי אחריו מאיר בן סימון וחמישי יניון אזולאי.

בשנים האחרונות סיעת ש"ס האשדודית מפולגת. בבחירות האחרונות הוביל את הרשימה עו"ד בני חדד  בתור נציגו הרב יקותיאל אבוחצירה המתגורר בעיר. אבל למעשה מי שכיהן כבכיר באמת והמוביל, היה עמרם כנפו, שאף קיבל את התפקיד הרם של ממ"ק ראש העיר.

לאחר תקופה החליט חדד, יחד עם חבריו לסיעה שמעון אטיאס ודוד טלקר, להתנתק מהרשימה ולעבוד כאופוזיציה.

גורמים בכירים בש"ס המקומית טוענים שבסיס הסכסוך היו חילוקי דעות בין משפחת אבוחצירה לבין עמרם כנפו. 

לקראת הבחירות שוגרו שני מכתבים אל יו"ר החדש של ש"ס אריה דרעי - האחד מרבני העיר החותמים בעד כנפו, השני חתום בידי הרבנים לבית אבוחצירה, כולל רבי דוד אבוחצירה, ובו הטילו וטו על מועמדותו של כנפו.

הרבנים לבית אבוחצירה בקשו להטיל וטו על כנפו כמספר 1 וכיו"ר הסיעה, אך משראו כי יו"ר ש"ס אריה דרעי מתעקש בעבורו ולא מוותר, החליטו להנמיך את דרישתם ולהסתפק בכך שלא יקבל את תפקיד המ"מ. אלא שגם לכך לא הסכים אריה, מה גם שלכנפו מערכת יחסים חמה עם ראש העיר, שמן הסתם ייתן לו את התפקיד בשמחה - הגם ששום דבר לא סגור רשמית. נכון לעכשיו הצעת הפשרה העומדת על הפרק היא: מוכנים לוותר על בני חדד כנציגנו, אך דורשים נציג אחר מטעמנו", ומציינים כדוגמה את שמו של חיים אמסלי.

אלא שאת מערכת הבחירות הנוכחית פתח דרעי מתוך מגמה להפסיק לחלוטין עם התופעה של נציגי חצרות, ולשים את הדגש על אנשי עשייה, בעיקר אנשים צעירים. כל נציג ש"סי הוא נציג 'של כולם', זה המוטו שליווה את צעדיו בערים השונות, ומכאן התנגדותו הגורפת ל'נציג למשפחת אבוחצירה'.

אלא שבסיפור הזה יש גם אי נעימות משפחתית. אחרי הכול, כלתו של הגר"ע יוסף, הרבנית יהודית יוסף, היא אחותה של הרבנית מזל אבוחצירה. על אף שיהודית מקפידה לא להתערב במערכת הבחירות המקומית, ברור לדרעי כי יש לטפל בבעיה ברגישות ובעדינות. מה גם שבסיפור מעורבים רבנים נכבדים נוספים כמו הרב דוד אבוחצירה והרב פנחס אבוחצירה, שניהם בעלי קשר אמיץ להנהגת ש"ס.

ומה יהיה אם דרעי יסרב לדרישה, ונציג רבני אבוחצירה לא יכנס לרשימה? בשיחה עם גורם בכיר בעיר הוא מסביר ש"מדובר בעיר גדולה, עם כ-250 אלף תושבים, עם כ-90 אלף בעלי זכות הצבעה, וכ-3500 איש למנדט – במצב הזה אין כל סיכוי להליכה בנפרד ולקבלת מנדט, כאשר מספר התומכים במפלגה שכזו יהיה לכל היותר אלף איש".

לש"ס עצמה יש 'בונקר' של שלושה מנדטים באשדוד, זאת גם אם תתחיל להיערך אליהן רק בשבוע האחרון... בפועל היא עומדת על 4 מנדטים, וקורצת למנדט החמישי.

לשלמה אלבז – חבר מועצה שרץ בבחירות הקודמות תחת 'הליכוד', וכיהן כחבר מועצה. בן משפחה של ח"כ אריאל אטיאס, הוצע המקום החמישי עם הסכם רוטציה עם הרביעי, אך הוא סרב להצעה.

בשיחה איתו הוא מבהיר שהוא רץ ברשימה עצמאית הפעם, שם המפלגה עדיין לא נקבע סופית אבל יתכן שיהיה 'מורשת ישראל'. כמו כן יתכן מאוד שיחבור לאחת הרשימות בעיר.

עם שובו של דרעי מוינה שבאוסטריה, לשם נסע יחד עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כדי להשתתף בחתונת בנו של המיליונר מרטין שלאף, הגיע מיד לאשדוד כידי לפתור את הבעייה הסבוכה וכאמור היא נפתרה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה