חילקו מים במרחב הציבורי וקיבלו קנס על העמדת דוכן שלא כחוקתנועת אשדודים הגיעה הערב להרקדה בחוף הקשתות באשדוד, זאת כדי לחלק מים לרוקדים, לדבריהם עד אשר יקימו במקום מתקני מים קרים לטובת הרוקדים. פקח של העירייה הגיע למקום ודרש ממחלקי המים לפנות הדוכנים, היות ומדובר בשטח ציבורי, כשלא נענה הוא שלף את הפנקס ונתן ל"אשדודים" קנס של 475 ש"ח. אז מי אמר שהחוק לא נאכף באשדוד?

תנועת "אשדודים" שמתמודדת למועצת העיר בבחירות הקרובות, הגיעה הערב אל ריקודי העם בחוף הקשתות כדי לחלק מים לרוקדים. "באנו למקום עם מים קרים לטובת הרוקדים, היות שבמקום אין מתקני מים קרים. כל מי שרצה קיבל מים קרים בחינם. פתאום הגיע פקח של עיריית אשדוד ודרש שנפנה את שני הדוכנים שהצבנו במקום. סירבנו והוא מיד שלף את הפנקס ונתן לנו קנס של 475 ש"ח", כך מספר יניב קקון, יו"ר התנועה, שמבטיח כי הם ימשיכו לחלק מים עד אשר במקום יותקנו מתקני מים קרים.

עוד מציין קקון בעקבות הדוח: "הזכות והאכיפה צריכות להיות שוות לכולם כך יתאפשר חופש הביטוי בצורה מכובדת המעודדת את השיח הציבורי והעשייה לטובת הבחירה הנכונה והנקייה ביותר של התושבים את נציגיהם".

את תמונת הקנס העלה קקון לעמוד הפייסבוק שלו וכבר זכה לתגובות רבות. בין השאר הגיבו שם תושבי העיר: "רק בישראל... לחלק מים זו עבירה על החוק", "זה לא מעניין את הפקחים - חוץ מזה מעניין אם אתם הייתם בהרקדה והפקחים נתנו דוח זה אומר שהם עברו על החוק האוסר עבודה בשבתות לא? הרי ההרקדה התחילה ב6 בערב... ושבת יצאה אחרי 8 בערב...", "זה בושה שקיבלתם דוח על רצון טוב אבל זה בושה גם שאחרי הבחירות כולם נעלמים כאילו לא היו מעולם...", תחילה, "יישר כח על היוזמה הברוכה, אכן אין מקום נורמטיבי לשתות בהרקדה ובפיצוציות שם המחירים לא מטיבים עם הרוקדים.אין ספק כי הדו״ח ניתן כתגובה פוליטית נטו. לצערי, כך מתנהלת העיריה שלנו כחכמי חלם".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה