עובד התפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי עבודתו - האם הוא זכאי למשיכת כספי הפיצויים?עובד בחברה לשירותים לוגיסטיים מוכרת באשדוד התפטר לאחר שתנאי עבודתו השתנו לרעה. מעבידו סירב לתת לו מכתב שחרור לכספים שנצברו עבורו בקרן הפיצויים וכן בקרן ההשתלמות. בצר לו פנה העובד אל עו"ד עופר בן אבי, מומחה לדיני עבודה מאשדוד, אשר מיהר להבהיר למעביד את החוק ואף הגיש בשם העובד תביעה לבית הדין לעבוד

שלוש שנים עבד תושב אשדוד כנהג משאית בחברת לוגיסטיקה מוכרת באשדוד. הרעה בתנאי עבודתו שכללה שעות עבודה מרובות מעבר למשרה מלאה וזאת מבלי שקיבל על כך פיצוי, הובילו אותו להתפטר מעבודתו.

העובד, שלזכותו נצברו סכומי כסף לא מבוטלים בקרן פיצויי הפיטורין ובקרן ההשתלמות, ביקש ממעבידו מכתב שחרור עבור כספים אלה. מעבידו סירב בטענה שהוא התפטר מעבודתו ולכן אינו זכאי לכספים אלה, שאמורים לחזור אל קופת המעביד.

העובד פנה לעורך הדין עופר בן אבי, מומחה לדיני עבודה באשדוד, כדי לדעת מה אומר החוק ולכן לדעת כיצד עליו לנהוג. עו"ד בן אבי הבהיר לעובד שבמידה ואכן הוא התפטר עקב הרעה מוחשית בתנאי עבודתו, ויש בידו להוכיח טענתו, הוא זכאי לפיצויי פיטורין וכל הכספים שנצברו עבורו בקרנות השונות.

עו"ד בן אבי שלח למעביד מכתב דרישה לקבלת מכתב שחרור עבור הכספים שנצברו לזכות העובד. משלא זכה למענה הגיש בן אבי תביעה בבית הדין לעבודה נגד חברת הלוגיסטיקה. המעביד, לאחר שקיבל את כתב התביעה, מיהר להגיע לפשרה בתיק והסכים לשחרר לעובד באופן מידי את הכספים שנצברו עבורו במשך שנות עבודתו. הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין.

עו"ד בן אבי: "חשוב שעובדים ידעו שיש להם זכויות, גם אם הם התפטרו. ישנם מעבידים שרוצים להשאיר אצלם את הכספים שנצברו לזכות העובד, למרות שעל פי חוק מדובר בכספים שהוא זכאי להם. חשוב להתייעץ עם עורך דין המבין היטב בדיני העבודה, כדי לממש את מלוא הזכויות. במקרה זה הצטרכתי להגיש תביעה כדי להבהיר למעביד שטעות בידיו. יש מקרים שמספיק רק מכתב התראה, כל מקרה לגופו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה