הטופ מודל תובעת מיליון וחצי ₪ על צלקות שנגרמו לה בתאונהלינה ז'ורניה אחת הדוגמניות הכי עסוקות בסוכנות עלית מודל, בת 22 מאשדוד, תובעת באמצעות עו"ד דותן לינדנברג מעל מיליון וחצי ש"ח מהמאגר הישראלי לביטוחי רכב בו נסעה כטרמפיסטית, לאחר שבעקבות תאונת אופנוע נגרמו לה צלקות מכוערות הפוגעות לה לדבריה בקריירה המבטיחה שלה כדוגמנית

מומחה לכירורגיה פלסטית אשר מונה ע"י בית משפט השלום בת"א קבע לה נכות לצמיתות בשיעור 5% אבל לדברי בא כוחה, כיוון שמדובר באחת הדוגמניות המצליחות והעסוקות ביותר בסוכנות, המראה שלה מבוקש מאוד בקרב אנשי התעשייה הישראלית והעולמית בכלל, אך עקב התאונה עבודתה נפגעה משמעותית והפצעים והשפשופים הרחבים על גופה של ז'ורניה מנעו מלקוחות גדולים לקחת אותה לצילומים והיא איבדה עבודות רבות בסכומים גדולים מאוד.

לכתב התביעה צורף מכתב מסוכנות עלית מודל בו נכתב כי ז'ורניה הינה אחת הדוגמניות המצליחות והעסוקות ביותר בסוכנות, המראה שלה מבוקש מאוד בקרב אנשי התעשייה הישראלית והעולמית בכלל.  כמו כן נטען כי עקב התאונה עבודתה נפגעה משמעותית וכי הפצעים והשפשופים הרחבים על גופה של התובעת, מנעו מלקוחות גדולים לקחת אותה לצילומים והיא איבדה עבודות רבות בסכומים גדולים מאוד.

עוד נטען ע"י עו"ד לינדנברג, מומחה בתחום דיני נזיקין, כי חברות שונות לא קיבלו את התובעת לעבודות שכוללות צילומי בגדי ים ולבני נשים בגלל הצלקות וזה מפריע ומונע ממנה עבודות גם בחו"ל ובכלל.

תאונת האופנוע אירעה לפני כ-5 שנים בהיותה בת 17, אז השתכרה על פי התביעה, מעל ל-15 אלף ₪ לחודש בממוצע ואילו בשנה וחצי לאחר התאונה שכרה צנח לפחות מ-2,500 ₪ לחודש בממוצע. הפסדי השכר לעבר נאמדים בכחצי מיליון ₪.

בא כוחה עו"ד לינדנברג טוען בתחשיב הנזק שהגיש לבית המשפט, כי כתוצאה מהתאונה סובלת התובעת, מצלקות גסות, מכוערות ומציקות בחלקי גופה השונים, ובגין הצלקות נבצר ממנה  לעסוק במקצועה כדוגמנית ולפיכך יש להעמיד את נכותה התפקודית בשיעור של 20% ולכן בהפסד שכר עתידי של כמיליון ₪.

בנוסף כתוצאה מהתאונה מתקשה ותתקשה גם בעתיד בביצוע פעולות אותן נהגה לבצע ללא קושי לרבות עבודות משק הבית ובכלל זה עריכת קניות, הזזת רהיטים, תחזוקת הבית וניקיונו והיא נדרשת ותידרש לשם כך לעזרה רבה מצד בני משפחתה. בשל הצלקות הגסות, המכוערות, המכאיבות והמציקות, יש לפצות אותה לדבריו בגין כאב וסבל בסך 17,658 ₪.

עו"ד לינדנברג: "תחשיב זה חריג אך ורק בשל היותה של התובעת דוגמנית מובילה בעלת שכר גבוה, שנגרמו לה הפסדי שכר ניכרים בשל הצלקות והנכות שנותרה לה. זהו המקרה בו לנכות הרפואית יש השלכה תפקודית משמעותית במיוחד ולכן הפיצוי הנדרש חריג וגבוה יחסית".

חברת הביטוח טענה בתחשיב הנזק שלה כי המומחה שמינה בית המשפט קבע בין היתר כי ההפרעה היא אסטטית בלבד וכי  אין הפרעת תפקודית. לדברי חברת הביטוח, היום נעשה בדוגמנות שימוש באיפור ובפוטושופ אשר ניתן בעזרת טכניקות אלה להסתיר ולהעלים את הצלקות. כך לדבריה, טענת התובעת להפסדי שכר בגין הצלקות אינה מבוססת. בנוסף היא תוכל לעסוק במקצוע רק עד גיל 33 כך שהפסדי ההשתכרות לעתיד נמוכים בהרבה ולכן הציעה לפצות אותה ב-20 אלף ₪ בלבד.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה