200,000 ₪ לקבלן שביצע עבודות בניה בסטייה מהיתרגזר הדין שניתן בבית משפט השלום באשדוד, קנס חברת בנייה ואת מנהלה בסך 200,000 ₪ (המנהל נקנס ב-25,000 ₪ מתוכם). השופטת גילת שלו העבירה מסר חד משמעי: בנייה מותרת רק עם קבלת היתר כדין!

בית משפט השלום באשדוד גזר לאחרונה קנס בסך 200,000 ₪ על נאשמים בחברה קבלנית, בגין עבירות של ביצוע עבודות בנייה בסטיה מהיתר, עבודות בניה ושימוש במקרקעין ללא היתר. מהלשכה המשפטית נמסר כי מדובר בגזר דין שניתן על ידי כב' השופטת גילת שלו, כנגד חברה העוסקת בפיתוח בניה וייזום פרויקטים בע"מ וכנגד מנהלה.

על פי גזר הדין, הנאשמים הורשעו לאחר ניהול התיק וקיום דיוני הוכחות, וזאת ברוב העבירות שיוחסו להם בכתב האישום אשר הוגש כנגדם בשנת 2005. מדובר בעבירה של בנייה ללא היתר ושימוש ללא היתר בתוספת 33 יחידות דיור בפרויקט דיור מוגן (הוסטל) שבנתה החברה ברובע ג', כך שבמקום 145 יחידות על פי ההיתר בנו 181 יחידות דיור מוגן ללא היתר וכן עבירה של בניית סגירה לפטיו ללא היתר. הנאשם הנוסף, מנהל החברה, הורשע בעבירות אלו מכח ניהולו את החברה הנ"ל.

בית המשפט דחה את טענת הנאשמים כי פעלו על פי אישור עקרוני שניתן להם על ידי העירייה, וכן דחה את הטענה כי מדובר בשינויים פנימיים שאינם טעונים היתר.

 מעניין היה לראות שלמרות שבמועד הטיעונים לעונש היה בידי הנאשמים היתר לעבירות הבניה (היתר שניתן להם כבר בשנת 2008, לאחר שינוי תב"ע שארך מספר שנים), גזר בית המשפט קנס משמעותי כנגד הנאשמים. כנגד החברה נגזר קנס בסך 175,000 ₪ והתחייבות בסכום זהה להימנע מעבירה על חוק התכנון והבניה למשך שנתיים, וכנגד הנאשם השני (המנהל) נגזר קנס בסך של 25,000 ₪ והתחייבות כאמור למשך שנתיים בסכום זהה. בסה"כ גובה הקנס מסתכם ב-200,000 ₪.

בגזר הדין, בית המשפט הביא בחשבון כי מדובר בהיקף נרחב של עבירות ובהתמשכות העבירות כ-5 שנים עד להכשרתן. בכך העביר בית המשפט מסר ברור לפיו, גם אם תוספת היחידות הייתה בידיעת גורמי התכנון, הרי שאסור היה לנאשמים לבצע את עבודות הבניה טרם קבלת היתר.

 

צילום: אינטרנט

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה