גם בגיל 77 לעובד יש זכויותקשיש עבד בחברת שמירה מגיל 62, ולאחר שכבר לא יכול היה להמשיך בעבודתו, הוא פרש לפנסיה. חברת השמירה בה הועסק הקשיש לא הפרישה לו תגמולים לדמי הפנסיה בטענה שהוא הועסק אצלה בגיל פרישה. הקשיש תבע את החברה באמצעות עו"ד עופר בן אבי, ובהסכם פשרה הם התחייבו לשלם לו את כל הכסף שהגיע לו על פי דין

עובדים רבים אינם יודעים מהם זכויותיהם, לעיתים מנצלים זאת מעבידים כדי לחסוך על גב העובדים עוד כמה שקלים בכל חודש.


כזהו המקרה של קשיש בן 77 מאשדוד, שהפרוטה לא הייתה מצויה בכיסו והוא נאלץ לעבוד בשמירה באחת מחברות השמירה. הוא החל בעבודתו באותה החברה כשהיה בן 62 ולמרות שחוקי העבודה קובעים שעל החברה להפריש לו 6% לקרן הפנסיה, החברה לא עשתה כן.

בגיל 77, לאחר שהקשיש כבר לא יכול היה להמשיך בעבודתו כשומר, הוא פרש לפנסיה, רק אז התברר לו שהחברה לא הפרישה לו תגמולים כפי שהייתה צריכה. הוא פנה לעו"ד עופר בן אבי, מומחה לדיני עבודה מאשדוד, כדי לברר את זכויותיו.

בשם הקשיש הגיש עו"ד עופר בן אבי תביעה לבית הדין לעבודה, בה טען עו"ד בן אבי כי העובד החל עבודתו בגיל 62 שזה לא גיל פרישה עדיין, גיל הפרישה הוא 65. עוד ציין עו"ד בן אבי כי לא היתה לקשיש קופת פנסיה קודמת , על כן היה מחובת החברה לפתוח לו קופה בתחילת עבודתו. חישוב שעשה עו"ד בן אבי העלה כי החוב של החברה לעובד הקשיש הגיע לסך של 40,000 ש"ח לערך.

בעצת בית המשפט הגיעו הצדדים להסכם פשרה. על פי החישוב, העובד הקשיש, החי כיום רק מכספי הפנסיה של הביטוח הלאומי, יקבל סך של 36,800 ₪ כולל שכ"ט עורך דין.

עו"ד עופר בן אבי: "המסקנה מהסיפור הזה היא לא לקבל את גזירות המעביד כמובנות מאליהן. לעובדים יש זכויות וחשוב לברר שמה שאתם זכאים לו, אתם גם מקבלים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה