נהג משאית זבל תובע 300 אלף ש"ח"לפתע עברה משאית ומהדף נסיעתה נסגרה בעוצמה רבה דלת משאית הזבל שלי וכף ידי השמאלית נשברה", כך לדברי ס' בן 56, שהועסק על ידי קבלן הניקיון של העירייה, המיקרה התרחש בשעה שהתכוון לרדת מהמשאית שלו שחנתה באזור התעשייה הצפוני באשדוד. התביעה על סך כ-300 אלף ₪ הוגשה לבית משפט השלום בת"א באמצעות עו"ד דותן לינדנברג נגד חברת הביטוח של המשאית, זאת בגין תאונת דרכים

בתביעה שתידון בחודש הבא בבית משפט השלום בת"א בפני השופט ירון בשן , נטען כי התאונה שאירעה לפני כ-3 וחצי שנים גרמה לריסוק מפרקי כף היד וכתוצאה ממנה נקבעה לס'  חופשת מחלה למשך כחודשיים וחצי ובהמשך רופאה תעסוקתית המליצה לו להימנע משך 3 חודשים, מהרמת משאות כבדים עם יד שמאל. ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה לו נכות זמנית בשיעור של 50% ונכות לצמיתות בשיעור של 19%.

ביום התאונה ס' , נשוי + 2 הועסק ס' כנהג משאית זבל וכמסגר בחברה שהעניקה שירותי איסוף אשפה באשדוד, כאשר הכנסתו החודשית  עמדה על סך של 7,000 ₪ לחודש. עו"ד לינדנברג טוען כי כתוצאה מהתאונה  נגרמו לס' הפסדי שכר ניכרים בעבר וייגרמו לו הפסדים ניכרים בעתיד כיוון שיתקשה להמשיך ולעסוק במקצועו כנהג משאית וכמסגר כבעבר. בעקבות  התאונה  הוא לא יוכל להשביח שכרו ו/או לעבוד בכל עבודה אחרת הדורשת מאמץ פיזי והכרוכה, בין היתר, בהפעלת כף יד שמאל כתוצאה ממגבלותיו.

בעקבות התאונה ס' סובל  מכאבים עזים וממגבלות תנועה ביד שמאל ולפיכך התקשה לתפקד, משך תקופה ארוכה ונזקק לעזרה צמודה. מאז התאונה הוא מתקשה ויתקשה גם בעתיד בביצוע פעולות אותן נהג לבצע ללא קושי לרבות עבודות משק הבית ובכלל זה עריכת קניות, הזזת רהיטים, תחזוקת הבית וניקיונו והוא נדרש ויידרש לשם כך לעזרה רבה מצד בני משפחתו. לדברי עו"ד לינדנברג, מומחה בתחום הנזיקין, בנוסף להפסדי שכר הוא זכאי לפיצוי עבור כאב וסבל, עזרת צד ג', הסעות לטיפולים ומימון טיפולים. 

חברת הביטוח טענה בכתב ההגנה כי תיאור התאונה אינו חוסה תחת צילו של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים אלא מדובר בתאונת עבודה. חברת הביטוח חולקת גם על שיעורי הנכות שקבעה ועדה של הביטוח הלאומי וכופרת בחבותה לפצות את הנהג. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה