אחרי 12 שנה מתבקשים הדירים לשלם אלפי שקלים לרישום בטאבו12 שנה לאחר האכלוס - חברת מנרב דורשת אלפי שקלים מדיירים בפרויקט שהיא בנתה באשדוד בסוף שנות ה-90 עבור הסדרת רישום נכסיהם בטאבו.
זאת על אף שבמסגרת חוזה המכר הם כבר שלמו אלפי שקלים להסדרת הרישום.

 מדובר בשישה בניינים וחנויות ברובע ט"ו באשדוד, הכולל 88 יחידות דיור ושמונה חנויות שאוכלסו ב-1999-2000. 

באוגוסט 2011 קיבלו בעלי הדירות מכתב דרישה לרשום נכסיהם בטאבו תמורת אלפי שקלים שיועברו לחשבון החברה.

לאחר שדירים קיבלו דרישת תשלום שנעה בין 3,700 ל 5,800 שקל, לאחר שיחות  בין בעלי הדירות לחברה, נקבעה פגישה בין הדיירים לסמנכ"ל הכספים של מנרב, חגי וילנסקי.

בפגישה הוסבר לדיירים כי עליהם לשלם 150 שקל לרישום הדירה בטאבו, 400 שקל לתשריט ולהוצאות משפטיות - לפי מפתח של 775 שקל לחדר - בתוספת מע"מ.

הדיירים טענו כי כבר שילמו את ההוצאות המשפטיות הכרוכות הרישום לפני יותר מעשור כפי שחייב החוזה.
אולם, החוק אשר מחייב כי נושא הרישום בטאבו ייעשה על ידי החברה המשכנת בלבד, מציב את הדירים כתלויים באופן מוחלט בחברה: מכאן שהאפשרות היחידה של הדירים היא להיענות לדרישת החברה  ולשלם את הסכום שאותו היא דורשת, או שהרישום בטאבו כבעלי הנכסים לא יוסדר.

לטענת חברת מנרב - החברה מקיימת את כל התחייבויותיה כלפי רוכשי הדירות בפרויקטים שלה בהתאם לחוזים שעליהם היא חתומה. הגבייה נעשית בהתאם לחוזה שנחתם עם הדיירים. שכר הטרחה המבוקש מהדיירים הוא בגין כיסוי הוצאות ישירות שמשולמות על ידי החברה לנותני השירותים החיצוניים לצורך רישום הבית המשותף ורישום הדירה על שמם של הרוכשים בפנקסי הטאבו.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה