הונה את התאגיד וקיבל 4 חודשי שרותעונש של ארבעה חודשי שירות בכפר הנופש באשקלון, קנס בסך של 45 אלף שקל ושנת מאסר על תנאי, הוטל על תושב אשדוד לשעבר, ניסים דזיקובסקי (38) אשר הונה את תאגיד המחזור עמה עבד והרוויח על חשבונו כ־40 אלף שקל.

מדובר בפרשייה מורכבת שבמהלכה קיבל הנאשם תשלום שוחד על מנת שיסייע בהטיית ספירת בקבוקי המחזור, רשם תעודות משלוח כוזבות עבור לקוחות עם מספר רב של שקיות מאלו שהועמסו בפועל.

דזיקובסקי עבד בחברת הובלה, שהייתה אמורה להסיע את הבקבוקים לתאגיד המחזור אל"ה.
תמורת תשלום כספי אפשר הנאשם לשותפיו דוד וקנין ובני הזוג שלומי ושונטל ביטון להיכנס לאתר המחזור כשבמשאיתם מספר קטן יותר של בקבוקים מהרשום בתעודת המשלוח.
מחודש אוקטובר 2006 ועד מאי 2007 גנב הנאשם,מתוך המשאיות בהן נהג, שקיות מלאות בבקבוקים ובפחיות, מסר אותן לזוג ביטון ויצר חוסר במשאיות לעומת הרשום בתעודת המשלוח. בתמורה, כך נטען בפסק הדין, שילמו לו הזוג כ־20 אלף שקל.
תאגיד המחזור אל"ה אף שילם דמי פיקדון ובונוסים על סמך דו"חות הספירה הכוזבים בסך של כ־50 אלף שקל. מתוכם הכניס הנאשם לכיסו כ־40 אלף שקל.

דזיקובסקי טען כי לא עמד בפיתוי בשל מצבו הכלכלי הקשה. לדבריו, לא הרגיש טוב עם מעשיו, אך לא ידע כיצד להפסיק, וחשש מתגובת מפעיליו.
הנאשם הודה בעבירות המיוחסות לו והעונש ניתן במסגרת הסדר טיעון לאחר שהואשם בקשירת קשר לביצוע פשע, עבירת גניבה בידי מורשה, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה