ביהמ"ש העליון דחה בקשתו של גוזלן לדחיית מאסרויגאל גוזלן, שהורשע בהצתת מועדון המלאיה, יחל לרצות את עונשו ביום הראשון של השנה האזרחית החדשה (1.1.12). בקשתו של גוזלן לדחות את ביצוע העונש עד לאחר הדיון בערעורו, נדחתה על ידי בית המשפט העליון. "איני רואה מקום לייחס משקל רב לטענות הנוגעות לסיכויי הערעור", כתב שופט העליון בהחלטתו

יותר משלוש שנים לאחר השריפה הקטלנית במועדון המלאיה יחל יגאל גוזלן, שהורשע בהצתת המועדון, בריצוי שבע שנות מאסר שגזר עליו בית המשפט המחוזי בב"ש. גוזלן, שהגיש ערעור על עונשו לבית המשפט העליון, הגיש במקביל בקשה לעיכוב בביצוע מאסרו עד לדיון בערעורו. גוזלן טען באמצעות עורכי דינו כי הוא סבור שסיכויי הערעור מצדיקים את עיכוב ביצוע העונש. לטענתו, נפלו בהכרעת הדין טעויות שונות. בנוסף הוא טוען, כי נוכח העובדה שההרשעה התבססה על ראיות נסיבתיות בלבד, קיימת אפשרות לא מבוטלת שבית משפט זה יקבל את ערעורו.

שופט בית המשפט העליון, א' גרוניס, דוחה את בקשתו של גוזלן לעיכוב ביצוע העונש. בהחלטתו כותב השופט גרוניס: "איני רואה מקום לייחס משקל רב לטענות הנוגעות לסיכויי הערעור. אכן, ייתכן שחלק מטענות המבקש או אף כולן יצריכו בירור וליבון במהלך הדיון בערעור. אולם בשלב זה, ולצורך הבקשה שלפניי, איני סבור כי יש בטענות המבקש כדי להצביע על טעות רבתי השומטת את היסוד מתחת לתשתית העובדתית עליה נסמכה ההרשעה".

גוזלן יחל בביצוע 7 שנות מאסר שנגזרו ביום הראשון של השנה האזרחית החדשה, ה- 1.1.12, זאת במקביל לדיונים בערעור שהגיש על עונשו. גוזלן, כמו גם מכריו וחבריו, מקווים שערעורו יתקבל בבית המשפט העליון, והעונש הכבד שהוטל עליו יופחת משמעותית.

כזכור, בתאריך 14.9.08 סמוך לשעה 03:44, התקבלה הודעה במשטרת אשדוד על אדם שנשרף במועדון "מלאיה" שבאזור התעשיה באשדוד. קצין משטרה שהיה בקרבת מקום, הגיע מיד לזירה וראה אדם מוטל על הארץ כשהוא שרוף בכל חלקי גופו – זהותו התבררה כעודה זענונה, יליד 1988, תושב הרשות הפלסטינית. הפצוע הועבר במצב קשה לבית החולים "תל השומר" וביום 17.9.08 הוא נפטר מפצעיו. למועדון נגרם נזק כבד. 

התביעה טענה כי גוזלן – שהיה אחד משלושת בעלי המועדון, העסיק את עודה זענונה והלין אותו, למרות שידע שהוא תושב הרשות הפלסטינית ושאין לו אישורי שהייה ועבודה בישראל, וקשר אתו קשר להצית את המועדון. לדברי התביעה, שניהם יחד תכננו כיצד תבוצע ההצתה והצטיידו בחומר דליק. ביום 14.9.08 איפשר גוזלנן לזענונה להיכנס למועדון ודאג להעלים משם את כונן המחשב המחובר למצלמות האבטחה של המועדון. זענונה הצית אש במועדון והיא אחזה בו וגרמה לפציעתו החמורה, שהביאה לאחר מכן למותו.

חקירת המשטרה הובילה אל יגאל גוזלן, כמי שחשוד בהזמנת הצתת המועדון על ידי זענונה, שהיה עובד שלו. נגד גוזלן הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות הצתה, שיבוש מהלכי משפט, ניסיון קבלת דבר במרמה ועבירת הריגה.

שופט בית המשפט מהחוזי בב"ש, אליהו ביתן, מחליט להרשיע את גוזלן בעבירות הצתה, בניסיון לקבל את דמי הביטוח במרמה ושיבוש מהלכי משפט. השופט ביתן מזכה את גוזלן מעבירת הריגה ומציין בפסק הדין: "מהראיות שבאו בפני אני מתרשם שהנאשם לא העלה בדעתו את האפשרות שהמנוח יהרג ושאם הוא היה חושב על האפשרות הזו, הוא לא היה מסבך את עצמו במעשה ולא היה מאפשר למנוח לעשות אותו".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה