הורשע עבריין מין שתקף קטינים בבית כנסתבית משפט השלום באשדוד גזר שלוש שנות מאסר על דוד מלול, עבריין מין שהורשע בשש עבירות של מעשים מגונים בנערים בבתי כנסת בעיר.
במסגרת הסכם הטיעון נגזרו על מלול גם תשלום של פיצוי כספי, קנס ושנת מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שחרורו.
על פי כתב האישום - מלול תקף נערים שהכיר בבתי כנסת שבהם התפלל.
כאשר הם נותרו לבדם, הוא נהג לגעת באיבריהם המוצנעים. בהזדמנויות אחרות, הוא ביצע את המעשים בשעת תפילה בה אסור לזוז.

מלול הורשע בעבר בביצוע מעשה מגונה שלא בהסכמה בקטינה בת 13 ונידון לעונש מאסר על תנאי. שירות המבחן התרשם כי לנאשם הפרעה המערבת התנהגות מינית בלתי נורמטיבית כלפי קטינים, המלווה בדחפים מיניים בלתי נשלטים.

התביעה ביקשה כי בית המשפט יראה לנגד עיניו את שלושת הצעירים, שניים מהם מתחת לגיל 14, שנפלו קורבן ליצרי הנאשם וישית עליו עונש מאסר ממושך בפועל כדי להרחיקו מן הציבור. עוד צוין על ידי התביעה כי הנאשם לא הזדרז להכות על חטא ולהודות במעשיו ועשה זאת רק עת זומנו הצעירים לתת עדות עם בני משפחותיהם.
התביעה בקשה גם-  לאפשר לו לקחת חלק בטיפול מותאם במסגרת המאסר ולאחר שחרורו משם. 

בגזר הדין כתב השופט חיים חדש: "עבירות מסוג זה עלולות להותיר בנפשותיהם של קטינים צלקות לאורך שנים, אם לא לצמיתות. כאשר מדובר בקטינים ובהורים בקהילה סגורה, כמו במקרה שבפנינו, ההשלכות עלולות להיות קשות ומרחיקות לכת הרבה יותר".

סנגורו של הנאשם, עו"ד לחן, הסכים כי למלול סטייה חולנית, אך טען כי כעת הוא מטפל בעצמו. הסנגור השווה את המקרה לבעיית התמכרות לסמים או אלכוהול.

לחן בקש ללמוד גזירה שווה לעניין העדפה באפיק הטיפולי. כמו כן, אמר לחן כי הנאשם מביע חרטה אמיתית על מעשיו. לטיעוני  הקלה בעונש, עורך הדין ביקש לציין כי שליחתו של הנאשם לכלא תוביל לגירושיו מאשתו ותחמיר את מצבו.

השופט מתח ביקורת על כך שהנאשם טרפד את ניסיונות הטיפול שהוצעו לו וציין כי לא מדובר באדם שמבקש באמת ובתמים לטפל בבעייתו המינית: "אין ספק, שמאסר בפועל יפגע בתא המשפחתי, יגרום סבל לנאשם ולבני משפחתו. יחד עם זאת, האינטרס הציבורי מחייב להגן על שלמות גופם ונפשם של קטינים מפני עברייני מין".                                                                         
השופט חדש גזר על הנאשם שלוש שנות מאסר בפועל, לפצות כל אחד משלושת המתלוננים בסכום של 5,000 שקלים ולשלם קנס בסכום דומה ובנוסף - שנת מאסר על תנאי שיופעל במידה שהנאשם יעבור עבירות דומות במשך שלוש שנים מיום שחרורו.


עו"ד לחן הודיע כי בכוונתו לערער על גזר הדין לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה